Jedynie prawda jest ciekawa


Ściągawka Lichockiej na sto dni rządu

26.02.2016

W związku ze „Studniówką” rządu premier Beaty Szydło, opozycja negatywnie oceniła działania rządu, zarzucając mu nie wypełnienie obietnic przedwyborczych. Na krytykę opozycji odpowiedziała dziennikarka i posłanka PiS Joanna Lichocka.

„Odpowiadając na przekazy dnia PO, że po stu dniach rządów PiS-u „jest chaos i niespełnione obietnice”, przypomnę choćby 10 spraw na owe sto dni.” 

Dziennikarka przypomina wszystkie osiągnięcia rządu PiS, o których próbuje się zapomnieć, podsumowując ostatnie 100 dni rządu. 

„Zmiana ustawy o obowiązku szkolnym – sześciolatki mogą zostać w przedszkolu. Zakaz odbierania dzieci rodzinom z powodu biedy. Przywrócenie pluralizmu w mediach publicznych. Naprawa Trybunału Konstytucyjnego – po próbie zagarnięcia TK przez PO jest ustawa naprawcza przywracająca pluralizm. Opodatkowanie w wysokości 70 proc. skandalicznie wysokich odpraw dla członków zarządów spółek skarbu państwa – nominatów PO-PSL. Obniżenie pensji w zarządach spółek skarbu państwa. Wprowadzenie podatku bankowego – spółki córki banków zagranicznych płacą już podatki w Polsce. Program Rodzina 500+. Połączenie prokuratury z Ministerstwem Sprawiedliwości, czyli przywrócenie odpowiedzialności rządu za działanie wymiaru sprawiedliwości. Zmiana ustawy o służbie cywilnej – działacze aparatu PO-PSL na kierowniczych stanowiskach w każdym urzędzie będą mogli zostać zastąpieni przez kompetentnych urzędników.” - podsumowuje Joanna Lichocka. 

Mało? Poczekajmy zatem na kolejne 100 dni. - kończy dziennikarka.

kk/niezależna.pl

[fot.Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook