Jedynie prawda jest ciekawa

Schizofrenia polityczna panuje w Polsce

12.06.2014

Nie wiemy, gdzie my żyjemy (...) tu panuje kompletna schizofrenia (...) przedstawiciel najwyższych władz na mszy żałobnej za generała Jaruzelskiego mówi: śpij kolego, niech ci się Polska przyśni, a z drugiej strony, kiedy przyjeżdża prezydent Obama mówi się o mrocznych, strasznych czasach.

Piotr Jegliński, dyrektor wydawnictwa Editions Spotkania w Radiu Wnet  opowiadał o genezie opublikowanej właśnie książki „Czas na zmiany. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim.“ Jest to druga edycja wydanego w roku 1993 wywiadu-rzeki z obecnym szefem PiS , przeprowodzonego przez Michała Bichniewicza i Piotra M. Rudnickiego.

Książka ma oczywiście charakter historyczny – przypomina sprawy i spory z początku lat 90-tych. Równocześnie uderza niezwykle aktualny charakter publikacji: słowa Jarosława Kaczyńskiego o okrągłym stole i wyborach 4 czerwca brzmią jak komentarz do dzisiejszego stanu Rzeczypospolitej. Również opinie na temat geopolitycznej sytuacji Polski czytane z perspektywy wydarzeń na Ukrainie pozwalają docenić polityczną intuicję lidera polskiej prawicy.

Obecne wydanie Czasu na zmianę poprzedzone zostało wstępem profesor Jadwigi Staniszkis i przedmową Jarosława Kaczyńskiego.

Piotr Jegliński, wydawca ale też uczestnik działań opozycyjnych jeszcze z lat 70-tych wspominał swoje spotkania z Janem Pawłem II. W bardzo osobistym tonie mówił o decyzji reaktywowania zasłużonej oficyny wydawniczej, motywowanej m.in. słowami Ojca Świętego: Pamiętajcie: walczcie o tożsamość Polaków. Historyczną tożsamość...

Slaw/ "Radio Wnet"

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook