Jedynie prawda jest ciekawa

Schizofrenia polityczna panuje w Polsce

12.06.2014

Nie wiemy, gdzie my żyjemy (...) tu panuje kompletna schizofrenia (...) przedstawiciel najwyższych władz na mszy żałobnej za generała Jaruzelskiego mówi: śpij kolego, niech ci się Polska przyśni, a z drugiej strony, kiedy przyjeżdża prezydent Obama mówi się o mrocznych, strasznych czasach.

Piotr Jegliński, dyrektor wydawnictwa Editions Spotkania w Radiu Wnet  opowiadał o genezie opublikowanej właśnie książki „Czas na zmiany. Rozmowa z Jarosławem Kaczyńskim.“ Jest to druga edycja wydanego w roku 1993 wywiadu-rzeki z obecnym szefem PiS , przeprowodzonego przez Michała Bichniewicza i Piotra M. Rudnickiego.

Książka ma oczywiście charakter historyczny – przypomina sprawy i spory z początku lat 90-tych. Równocześnie uderza niezwykle aktualny charakter publikacji: słowa Jarosława Kaczyńskiego o okrągłym stole i wyborach 4 czerwca brzmią jak komentarz do dzisiejszego stanu Rzeczypospolitej. Również opinie na temat geopolitycznej sytuacji Polski czytane z perspektywy wydarzeń na Ukrainie pozwalają docenić polityczną intuicję lidera polskiej prawicy.

Obecne wydanie Czasu na zmianę poprzedzone zostało wstępem profesor Jadwigi Staniszkis i przedmową Jarosława Kaczyńskiego.

Piotr Jegliński, wydawca ale też uczestnik działań opozycyjnych jeszcze z lat 70-tych wspominał swoje spotkania z Janem Pawłem II. W bardzo osobistym tonie mówił o decyzji reaktywowania zasłużonej oficyny wydawniczej, motywowanej m.in. słowami Ojca Świętego: Pamiętajcie: walczcie o tożsamość Polaków. Historyczną tożsamość...

Slaw/ "Radio Wnet"

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook