Jedynie prawda jest ciekawa

Scheuring-Wielgus: Petru postawił na kobiety

23.03.2017

„Można sobie z tego kpić i żartować. Uważam, że po ‘89 roku żaden z liderów politycznych - ani Miller, ani Tusk, ani Schetyna, ani ktokolwiek inny - nie postawił na kobiety” - mówiła posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM.

Posłanka Nowoczesnej nerwowo zareagowała na zaczepkę prowadzącego rozmowę, który zażartował, że „Petru jest najbardziej prokobiecym liderem w historii Polski”. 

Scheuring-Wielgus odpowiedziała: 

„Można sobie z tego kpić i żartować. Uważam, że po ‘89 roku żaden z liderów politycznych - ani Miller, ani Tusk, ani Schetyna, ani ktokolwiek inny - nie postawił na kobiety. Przypomnę, że Tusk zauważył, że ma kobiety w swoim rządzie dopiero wtedy, kiedy trzeba było trochę posprzątać po tym, co zrobił i uciekł do Brukseli” - mówiła. 

Mazurek ripostował, że słowa o Petru, który stawia na kobiety, są niefortunne „po eskapadzie maderskiej”. 

„Ryszard Petru w swoim zarządzie ma większość kobiet, w prezydium jest bardzo dużo kobiet. Posłanki Nowoczesnej są silnymi osobowościami i mamy bardzo duży wpływ na to, w jaką stronę partia idzie, jaką mamy strategię i w zasadzie mamy wpływ na wszystko, co się dzieje w Nowoczesnej” - odpowiedziała. 

Z rozmowy dowiedzieliśmy się także, na czym polega „inność Nowoczesnej”. 

„Weszliśmy do polityki nie po to, by być politykami. Każda z 31 osób z Nowoczesnej odniosła sukces w swoim życiu zawodowym” - powiedziała. 

Komentarz prowadzącego rozmowę jest wyjątkowo trafny: „To po co weszliście do polityki, jeśli nie po to, by być politykami?”

 

ak/RMF FM/wPolityce.pl 

[fot. YouTube/wSensie.tv]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook