Jedynie prawda jest ciekawa


Sawicka: K… mać, tyle mam układów teraz wypracowanych

16.05.2012

Sąd okręgowy w Warszawie skazał dziś byłą posłankę Platformy Obywatelskiej Beatę Sawicką na 3 lata więzienia za przyjęcie łapówki. To finał znanej sprawy korupcyjnej sprzed prawie pięciu lat.

Cała Polska mogła wówczas obejrzeć film jak Beata Sawicka, ówczesna posłanka Platformy Obywatelskiej, na ławeczce, w parku obok sejmu, bierze pięćdziesiąt tysięcy złotych łapówki. Drugą część łapówki, kolejne pięćdziesiąt tysięcy wzięła kilka dni później. W zamian za łapówkę posłanka PO miała pomóc w ustawieniu przetargu. Pamiętamy wyreżyserowane wówczas przedstawienie ze łzami i omdlewaniem posłanki PO.

Tym razem nie pomogły bajeczki o uwiedzionej, skrzywdzonej kobiecie. Sąd nie dał się też nabrać na tanie triki w postaci kobiecych łez. Były efektowne, ale tym razem nie efektywne. Choć na te łzy w 2007 roku nabrało się wielu Polaków, to w sądzie ich skuteczność okazała się zerowa. Zatriumfowało prawo.

Po kilku latach od tamtych wydarzeń warto przypomnieć fragmenty rozmów Beaty Sawickiej zarejestrowanych przez CBA. Wynika z nich, że Beata Sawicka nie jest słabą, bezbronną, skrzywdzoną  kobietą, ale wyrachowanym, butnym, wiedzącym czego chce tzn. chce łapówki, politykiem Platformy Obywatelskiej. Poniżej tylko kilka z tych cytatów.

"K… mać, tyle mam układów teraz wypracowanych i to wszystko w łeb weźmie, bo nie problem byłby, gdybyśmy my wzięli władzę."
 
"Zgadza się tylko wiesz mieć biznes, otwierajcie jak coś tutaj w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała jak tra la la la, i biznes w Warszawie. I rezyduję tutaj, na stałe przeprowadzam się i koniec i kręcimy lód, co półtora tygodnia jestem w Sejmie"
 
"Jestem, pod względem politycznym, dla mojego ugrupowania i ważna i atrakcyjna z powodów politycznych, bo mówimy po prostu o dużej ilości głosów, czyli mocnym poparciu. I rozważają w tej chwili, czy będę startowała do Sejmu czy do Senatu"
 
"Mnie tam jest obojętne, równie dobrze mogę być panią senator, więcej czasu może być na biznes."
 
"Powiem szczerze, że chciałabym to doprowadzić do końca, jeżeli coś z tego mielibyśmy oboje albo ty. Ale jeżeli jest tylko za friko, to to pieprzę."
 
'Biznes na służbie zdrowia będzie robiony"
 
"Natomiast do tego typu spraw będzie pierwszy macher, frontmenka, partnerka z mojej grupy, a dzisiejsza (............)"

"Pamiętaj, pamiętaj ile ja ryzykuję (…)Widzisz co robi CBA i cała reszta"

Beata Sawicka nie przerwała korupcyjnego procederu, mimo, ze miała świadomość funkcjonowania CBA. Widać uznała, że dla pieniędzy opłaca się trochę ryzykować. Przeliczyła się.

Ten wyrok to sukces operacji Centralnego Biura Antykorupcyjnego kierowanego przez Mariusza Kamińskiego. To sukces Tomasza Kaczmarka i innych funkcjonariuszy CBA. Ci wszyscy, którzy bezpardonowo ich atakowali powinni odszczekać swoje słowa i przeprosić. Przeproście panie i panowie Mariusza Kamińskiego i Tomasza Kaczmarka za oszczerstwa, kalumnie i kłamstwa.

Wśród tych, którzy dopuścił się bezpardonowych ataków był także minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, który funkcjonariuszy CBA nazwał „żigolakami”. Dziś pewnie te słowa chciałby wyprzeć ze swojej pamięci. A może i premier Donald Tusk uzna, że porównywanie Mariusza Kamińskiego i Jarosława Kaczyńskiego do osławionego szefa PRL-owskiej bezpieki generała Kiszczaka to przekroczenie norm. W końcu na jednym z pierwszych posiedzeń posłów i senatorów Platformy wybranych w 2007 roku kazał pokazać film z Beatą Sawicką w roli głównej, jako przestroga przed takim zachowaniem. W ten sposób przyznał rację CBA.

Jeszcze jedna ciekawa sprawa, która wyłania się z tych rozmów Sawickiej: kto był, a w zasadzie kto jest tą frontmenką z jej rozmów?

Marcin Mastalerek, poseł PIS

[fot.PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook