Jedynie prawda jest ciekawa


Saulski: Siwicki umarł, komuna żyje

21.03.2013

Pogrzeb generała Floriana Siwickiego pokazuje chyba najdobitniej, że państwo w którym żyjemy to nie żadna „wolna Polska” tylko zwykła wypustka PRLu – kontynuacja tamtej fałszywej kpiny z Polski.

Przypomnijmy – odbył się pogrzeb generała Floriana Siwickiego – jednego z najważniejszych dygnitarzy wojskowych PRL, bliskiego przyjaciela Wojciecha Jaruzelskiego i jednego z architektów Stanu Wojennego, ponoszącego więc odpowiedzialność za śmierć ofiar „nocy grudniowej”. Siwicki żegnany był z najwyższymi honorami, niczym bohater, w asyście żołnierskiej a pogrzeb „uświetniła” obecność takich postaci jak choćby Janusz Onyszkiewicz. Asystę wojskową zapewniło oczywiście MON.

Tym samym ceremonia (świecka, zaznaczam) stała się jednym wielkim teatrum hołdu dla człowieka, który nie tylko nigdy nie został sądownie osądzony za swoją zdradziecką działalność, ale nie spotkało go nawet moralne potępienie. Żyjemy w PRLu – korona na głowie orzełka to tylko detal.

Jest to sytuacja szczególnie konfundująca dla ludzi mojego pokolenia – jakże to? Zbrodniarz i zdrajca jest żegnany jak bohater? Zaraz, zaraz – przecież w podręczniku do historii było napisane (sam doczytałem – nauczyciele jakoś nigdy do historii najnowszej nie docierali), że PRL był protezą państwa, bytem podległym ZSRR, czyli mówiąc wprost – nie był Polską. Nie był Polską szwoleżerów, bohaterów Somosierry, nie był Polską powstańców Nocy Listopadowej, nie był Polską patriotów Styczniowego zrywu, nie był Polską Piłsudskiego i Dmowskiego… Nie był tym wszystkim! Był natomiast bytem, przedmiotem (bo przecież nie podmiotem państwowym) enkawudzistów strzelających w tył głowy patriotom, był rajem bandziora mordującego Wyklętych Bohaterów, wreszcie stał się ojczyzną potomków (faktycznych i duchowych) Róży Luksemburg, Wandy Wasilewskiej, Bolesława Bieruta i wszystkich sędziów dokonujących sądowych mordów na patriotach oraz tychże mordów wykonawców. I teraz widać najdobitniej, że tzw. III RP także była i jest budowana dla nich i dla ich potomków. To państwo nie jest Polską – jest z Polski kpiną. A właściciele tej kpiny dziś zaśmiali nam się w twarz.

Śmierć to rzecz ostateczna toteż pozwolę sobie wnioski wysnuć daleko idące. Otóż uważam, że gdy również inny czerwony baron – gen. Jaruzelski zemknie do grobu, to można śmiało chować go w tzw. „Alei Zasłużonych”. Bo prawdziwa Aleja Zasłużonych znajduje się dalej – to zbiorowa mogiła na Łączce, gdzie anonimowo chowano polskich patriotów. To tysiące innych – odkrytych i nie odkrytych – mogił Żołnierzy Wyklętych rozsianych po całym kraju, zapomnianych. Oto miejsce spoczynku prawdziwych bohaterów, którzy wreszcie, wierzę w to głęboko – doczekają się godnego uczczenia. Wreszcie nauczymy się szacunku dla ich poświęcenia.

Bo „pomnikiem narodu są jego mogiły i cmentarze” – zastanówmy się jaki pomnik właśnie jest wznoszony na naszych oczach.

 

Arkady Saulski

[fot: klubgeneralow.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook