Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Solidarna Polska rozbija jedność prawicy

01.09.2013

Obok przewodniczącego związku będą bacznie kroczyć Leszek Miller i Zbigniew Ziobro, podczas gdy to właśnie ich ugrupowania bardzo często wspierają rząd w uchwalaniu anty pracowniczego prawa – mówi poseł PiS Jacek Sasin.

Stefczyk.info: Jacek Kurski ujawnił dziś publicznie SMS-a, którego do polityków PiS rozesłał prezes Jarosław Kaczyński. Prezes zabronił politykom państwa partii udziału i wsparcia manifestacji związków zawodowych. Czym może być podyktowana taka decyzja?

Jacek Sasin, poseł PiS – Powiedzmy sobie wprost – tu nie chodzi o niewspieranie „Solidarności”. Prawo i Sprawiedliwość nie będzie uczestniczyć w tej manifestacji, nie dlatego, że nie zgadzamy się z organizatorami tego wydarzenia, czy postulatami, które będą przedstawiane w Warszawie, bo cele o które walczą związki zawodowe są nam bliskie i w pełni się pod nimi podpisujemy. Natomiast nie podoba nam się kilka okoliczności, które wpłynęły na naszą decyzję.

Jakie to okoliczności?

Po pierwsze miejsce do którego będzie maszerować manifestacja. Sejm ma być centralnym punktem skupienia, a przecież to nie parlament podejmuje najważniejsze dla Polski decyzję, tylko Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tam powinna skupić się siła związków zawodowych. Jednak organizatorzy manifestacji chcą pokazać, że wszystkie siły polityczne w Polsce są złe i działają przeciwko ludziom pracy.

To politycy w Sejmie głosują, uchwalają, podejmują decyzję.

Jednak ważne jest kto i jak głosuje, kto podejmuje i jakie konkretne decyzję. Przecież to politycy PO w towarzystwie SLD i Ruchu Palikota najczęściej uchwalają prawo uderzające w ludzi pracy. Prawo i Sprawiedliwość wielokrotnie składało projekty ustaw, które idą w tym samym kierunku, co postulaty związkowców. Nasze projekty jednak są odrzucane w pierwszym czytaniu, bez jakiejkolwiek dyskusji. Dlatego kiedy okazuje się, że jesteśmy wrzucani do jednego kotła z całą resztą partii politycznych, jako ci „źli politycy, którzy nie realizują postulatów świata pracy” to może nam się to nie podobać. Adresat tego protestu powinien być inny. Dodatkowo nie możemy zaakceptować udziału w tym proteście kilku polityków...

A kto zapowiedział udział i wsparcie związków?

Mącenie ludziom w głowach, pokazywanie Leszka Millera i polityków lewicy jako alternatywy dla Platformy Obywatelskiej jest obłędem. Przecież obserwujemy nie tylko doskonałą współpracą PO z SLD w Sejmie, ale jeszcze słyszymy coraz częściej deklaracje Leszka Millera, który bardzo chętnie wprowadziłby SLD do koalicji, a premier potwierdza takie rzeczy. My, jako Prawo i Sprawiedliwość nie chcemy się pod tym podpisywać, mamy w planie swoje - wrześniowe – protesty, które będziemy realizować. Proszę również zwrócić uwagę na ciekawy fakt – obok przewodniczącego związku będą bacznie kroczyć Leszek Miller i Zbigniew Ziobro, podczas gdy to właśnie ich ugrupowania bardzo często wspierają rząd w uchwalaniu anty pracowniczego prawa.

Jacek Kurski mówi, że w PiS są politycy, którzy sympatyzują z Solidarną Polską. Tutaj jest jakiś ukryty cel?

Solidarna Polska dzisiaj walczy o przetrwanie. Próbuje odróżnić się od PiS, ponieważ bardzo wielu wyborców nie rozumie dlaczego Solidarna Polska powstała. Wczoraj przebywałem na Podkarpaciu, gdzie mieszkańcy pytali mnie – dlaczego SP wystawia swojego kandydata. Jacek Kurski celowo atakując Prawo i Sprawiedliwość próbuje przekonać wyborców do głosowania na swoją partię. Jest to działalność szalenie szkodliwa, która wywołuje zamęt w głowach ludzi, którzy chcą zagłosować za zmianą władzy w Polsce. Temu służy wspólny marsz Leszka Millera i Zbigniewa Ziobro, temu służy również wystawienie swojego kandydata na Podkarpaciu. Solidarna Polska chce fałszywie pokazać, że cieszy się jakimś poparciem, rozbijając przy tym jedność prawicy.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

[fot: PAP/Darek Delmanowicz]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook