Jedynie prawda jest ciekawa

Sasin: Sędziowie TK nie chcą iść za Rzeplińskim

10.01.2016

Jacek Sasin z PiS krytykuje postawę obecnego przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego.

„Nieoficjalnie słychać, że część sędziów TK nie chce już podążać za sędzią Rzeplińskim. Nie wszyscy sędziowie TK chcą zapisać się do opozycji, tylko chcą być rzetelnymi prawnikami. To daje nadzieję, że wróci jakaś normalność, że TK zacznie robić to, do czego jest powołany” - powiedział Jacek Sasin w porannym programie Moniki Olejnik w Radio Zet.

Takiej opinii nie mógł zaakceptować Sławomir Neumann z Platformy. Szef klubu parlamentarnego PO zareagował zdenerwowaniem:

„Czymś skandalicznym jest mówienie, że TK zapisał się do opozycji. To jest skandal, co pan mówi! Pan pomawia sędziów Trybunału!” - powiedział Neumann.

Sasin, broniąc się przed atakiem ze strony polityka PO, przywołał zdarzenia, które niedawno wstrząsnęły opinią międzynarodową.

„Pan ma takie myślenie, jak Niemcy, którzy uważają, że jak się mówi o gwałtach na kobietach, to ich nie ma.” - powiedział Sasin.

„Co pan bredzi? Co pan łączy? Ludzie, no wy się zastanówcie! Nie kłamcie! To jest obłęd, w którym jesteście” - krzyczał na niego Neumann.

Prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta RP nie do końca zgodził się z Jackiem Sasinem, ale też zauważa problemy w zachowaniu szefa TK.

„Ja bym powiedział tak: profesor Rzepliński w niektórych wypowiedziach zachowuje się tak, jakby był politykiem opozycji” - powiedział Zybertowicz.

Mly/PAP

fot. [wpolityce.pl/ANSA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook