Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Sędziowie TK nie chcą iść za Rzeplińskim

10.01.2016

Jacek Sasin z PiS krytykuje postawę obecnego przewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego.

„Nieoficjalnie słychać, że część sędziów TK nie chce już podążać za sędzią Rzeplińskim. Nie wszyscy sędziowie TK chcą zapisać się do opozycji, tylko chcą być rzetelnymi prawnikami. To daje nadzieję, że wróci jakaś normalność, że TK zacznie robić to, do czego jest powołany” - powiedział Jacek Sasin w porannym programie Moniki Olejnik w Radio Zet.

Takiej opinii nie mógł zaakceptować Sławomir Neumann z Platformy. Szef klubu parlamentarnego PO zareagował zdenerwowaniem:

„Czymś skandalicznym jest mówienie, że TK zapisał się do opozycji. To jest skandal, co pan mówi! Pan pomawia sędziów Trybunału!” - powiedział Neumann.

Sasin, broniąc się przed atakiem ze strony polityka PO, przywołał zdarzenia, które niedawno wstrząsnęły opinią międzynarodową.

„Pan ma takie myślenie, jak Niemcy, którzy uważają, że jak się mówi o gwałtach na kobietach, to ich nie ma.” - powiedział Sasin.

„Co pan bredzi? Co pan łączy? Ludzie, no wy się zastanówcie! Nie kłamcie! To jest obłęd, w którym jesteście” - krzyczał na niego Neumann.

Prof. Andrzej Zybertowicz z Kancelarii Prezydenta RP nie do końca zgodził się z Jackiem Sasinem, ale też zauważa problemy w zachowaniu szefa TK.

„Ja bym powiedział tak: profesor Rzepliński w niektórych wypowiedziach zachowuje się tak, jakby był politykiem opozycji” - powiedział Zybertowicz.

Mly/PAP

fot. [wpolityce.pl/ANSA]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook