Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Prezydent wykorzystywany do walki politycznej

12.12.2011

W Kielcach odsłonięta została ulica im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejny przykład upamiętnienia śp. Prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił Jacka Sasina, byłego współpracownika śp. Prezydenta:

Cieszę się, że w Kielcach została odsłonięta ulica im. Lecha Kaczyńskiego. Oceniam ten fakt bardzo pozytywnie. Chciałoby się jednak, żeby takie inicjatywy nie były specjalnym wydarzeniem, żebyśmy traktowali je jako coś zupełnie normalnego. Zbliża się przecież po woli druga rocznica śmierci śp. Prezydenta.

Symboliczne, że wydarzenie to miało miejsce w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Bowiem trzeba pamiętać, że śp. Lech Kaczyński był również działaczem opozycji antykomunistycznej, był represjonowany w czasie stanu wojennego. Pełnił wiele bardzo ważnych funkcji. Jest czymś zupełnie normalnym, że polskie ulice noszą imiona tak zasłużonych ludzi. Chciałoby się, żeby upamiętnianie śp. Prezydenta przez nadawanie jego imienia różnym obiektom było na porządku dziennym. Jednak niestety tak nie jest.

Wciąż słychać, że inicjatywy upamiętnienia śp. Lecha Kaczyńskiego spotykają się z niezrozumiałym dla mnie sprzeciwem i atakiem. To bardzo smutne. Na tę niechęć składają się różne czynniki. Prezydent już za życia był niesłychanie atakowany, budził niezwykle silne negatywne emocje u ludzi, którzy nie zgadzali się na politykę odcięcia od postkomunizmu. Ta niechęć niestety została przeniesiona na czas po jego śmierci. To trudne do przyjęcia, ale tak się dzieje.

Nie można również nie zauważyć, że śp. Lech Kaczyński jest wykorzystywany przez przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Jego wykorzystuje się w otwartej walce politycznej. Przeciwnicy PiS prowadzą walkę z tą partią uciekając się do ataków na zmarłego Prezydenta. I nie widzą w tym niczego niestosownego. Wykorzystują do tego człowieka, który miał bardzo wiele dokonań dla Polski. Oprócz niechęci, jaka została przeniesiona z czasu życia śp. Lecha Kaczyńskiego występuje również chęć wykorzystania jego osoby do bieżącej walki politycznej.

not saż
[fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook