Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Prezydent wykorzystywany do walki politycznej

12.12.2011

W Kielcach odsłonięta została ulica im. Lecha Kaczyńskiego. To kolejny przykład upamiętnienia śp. Prezydenta, który zginął w katastrofie smoleńskiej. O komentarz w tej sprawie portal Stefczyk.info poprosił Jacka Sasina, byłego współpracownika śp. Prezydenta:

Cieszę się, że w Kielcach została odsłonięta ulica im. Lecha Kaczyńskiego. Oceniam ten fakt bardzo pozytywnie. Chciałoby się jednak, żeby takie inicjatywy nie były specjalnym wydarzeniem, żebyśmy traktowali je jako coś zupełnie normalnego. Zbliża się przecież po woli druga rocznica śmierci śp. Prezydenta.

Symboliczne, że wydarzenie to miało miejsce w przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Bowiem trzeba pamiętać, że śp. Lech Kaczyński był również działaczem opozycji antykomunistycznej, był represjonowany w czasie stanu wojennego. Pełnił wiele bardzo ważnych funkcji. Jest czymś zupełnie normalnym, że polskie ulice noszą imiona tak zasłużonych ludzi. Chciałoby się, żeby upamiętnianie śp. Prezydenta przez nadawanie jego imienia różnym obiektom było na porządku dziennym. Jednak niestety tak nie jest.

Wciąż słychać, że inicjatywy upamiętnienia śp. Lecha Kaczyńskiego spotykają się z niezrozumiałym dla mnie sprzeciwem i atakiem. To bardzo smutne. Na tę niechęć składają się różne czynniki. Prezydent już za życia był niesłychanie atakowany, budził niezwykle silne negatywne emocje u ludzi, którzy nie zgadzali się na politykę odcięcia od postkomunizmu. Ta niechęć niestety została przeniesiona na czas po jego śmierci. To trudne do przyjęcia, ale tak się dzieje.

Nie można również nie zauważyć, że śp. Lech Kaczyński jest wykorzystywany przez przeciwników Prawa i Sprawiedliwości. Jego wykorzystuje się w otwartej walce politycznej. Przeciwnicy PiS prowadzą walkę z tą partią uciekając się do ataków na zmarłego Prezydenta. I nie widzą w tym niczego niestosownego. Wykorzystują do tego człowieka, który miał bardzo wiele dokonań dla Polski. Oprócz niechęci, jaka została przeniesiona z czasu życia śp. Lecha Kaczyńskiego występuje również chęć wykorzystania jego osoby do bieżącej walki politycznej.

not saż
[fot. Prezydent.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook