Jedynie prawda jest ciekawa

Sasin: Potrzebny audyt państwa

30.07.2015

"Potrzebny jest audyt państwa" – stwierdził Jacek Sasin na antenie TV Republika. Podkreślił, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”.

– Politycy PO straszą PiS, mówiąc o drugiej Grecji, a tymczasem osiem lat ich rządów to właśnie droga grecka. Decyzje wyglądały podobnie. Jedyne czym się różnimy to tym, że jeszcze nie wprowadzono euro – ocenił Sasin.
 
Poseł PiS jest przekonany, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”. – Będzie trzeba Polskę odbudować. Platforma się oburza na te określenia, ale faktycznie w wielu obszarach Polska jest w ruinie – stwierdził Sasin.
 
– Jednak my mamy pomysł na naprawę państwa i likwidację jego patologii – zapewnił. Podkreślał też, że potrzebny jest pełny audyt państwa. – Będziemy mogli go wykonać, kiedy Polacy powierzą nam taką misję w wyborach – mówił. Zadeklarował też: – Jesteśmy zwarci i gotowi. Zapowiedział, że będzie startował w tym samym okręgu podwarszawskim, w którym „dotychczas startował”.
 
Sasin odniósł się też do informacji o ewentualnej kandydaturze Romana Giertycha z list PO do Senatu. – Trwał teatr, bo Giertych występował w roli niby niezależnego komentatora, a teraz maski opadły – skomentował polityk PiS.
 
Poseł podkreślał, że „partia polityczna to zbiór osób w pewien sposób spójnych ideowo”. – Dziś PO to mieszanka osób o bardzo różnych poglądach. PO stała się wypraną z programu i idei partią władzy, pewnego rodzaju Frontem Jedności Narodu – skwitował Jacek Sasin.

ansa/TV Republika

[fot. ansa]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook