Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Potrzebny audyt państwa

30.07.2015

"Potrzebny jest audyt państwa" – stwierdził Jacek Sasin na antenie TV Republika. Podkreślił, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”.

– Politycy PO straszą PiS, mówiąc o drugiej Grecji, a tymczasem osiem lat ich rządów to właśnie droga grecka. Decyzje wyglądały podobnie. Jedyne czym się różnimy to tym, że jeszcze nie wprowadzono euro – ocenił Sasin.
 
Poseł PiS jest przekonany, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”. – Będzie trzeba Polskę odbudować. Platforma się oburza na te określenia, ale faktycznie w wielu obszarach Polska jest w ruinie – stwierdził Sasin.
 
– Jednak my mamy pomysł na naprawę państwa i likwidację jego patologii – zapewnił. Podkreślał też, że potrzebny jest pełny audyt państwa. – Będziemy mogli go wykonać, kiedy Polacy powierzą nam taką misję w wyborach – mówił. Zadeklarował też: – Jesteśmy zwarci i gotowi. Zapowiedział, że będzie startował w tym samym okręgu podwarszawskim, w którym „dotychczas startował”.
 
Sasin odniósł się też do informacji o ewentualnej kandydaturze Romana Giertycha z list PO do Senatu. – Trwał teatr, bo Giertych występował w roli niby niezależnego komentatora, a teraz maski opadły – skomentował polityk PiS.
 
Poseł podkreślał, że „partia polityczna to zbiór osób w pewien sposób spójnych ideowo”. – Dziś PO to mieszanka osób o bardzo różnych poglądach. PO stała się wypraną z programu i idei partią władzy, pewnego rodzaju Frontem Jedności Narodu – skwitował Jacek Sasin.

ansa/TV Republika

[fot. ansa]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook