Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sasin: Potrzebny audyt państwa

30.07.2015

"Potrzebny jest audyt państwa" – stwierdził Jacek Sasin na antenie TV Republika. Podkreślił, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”.

– Politycy PO straszą PiS, mówiąc o drugiej Grecji, a tymczasem osiem lat ich rządów to właśnie droga grecka. Decyzje wyglądały podobnie. Jedyne czym się różnimy to tym, że jeszcze nie wprowadzono euro – ocenił Sasin.
 
Poseł PiS jest przekonany, że jeśli jego partia wygra wybory, będzie musiała zmierzyć się z „państwem zdemontowanym”. – Będzie trzeba Polskę odbudować. Platforma się oburza na te określenia, ale faktycznie w wielu obszarach Polska jest w ruinie – stwierdził Sasin.
 
– Jednak my mamy pomysł na naprawę państwa i likwidację jego patologii – zapewnił. Podkreślał też, że potrzebny jest pełny audyt państwa. – Będziemy mogli go wykonać, kiedy Polacy powierzą nam taką misję w wyborach – mówił. Zadeklarował też: – Jesteśmy zwarci i gotowi. Zapowiedział, że będzie startował w tym samym okręgu podwarszawskim, w którym „dotychczas startował”.
 
Sasin odniósł się też do informacji o ewentualnej kandydaturze Romana Giertycha z list PO do Senatu. – Trwał teatr, bo Giertych występował w roli niby niezależnego komentatora, a teraz maski opadły – skomentował polityk PiS.
 
Poseł podkreślał, że „partia polityczna to zbiór osób w pewien sposób spójnych ideowo”. – Dziś PO to mieszanka osób o bardzo różnych poglądach. PO stała się wypraną z programu i idei partią władzy, pewnego rodzaju Frontem Jedności Narodu – skwitował Jacek Sasin.

ansa/TV Republika

[fot. ansa]

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook