Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin o 10/4: Rząd PO-PSL trzymał się rosyjskiej wersji

05.06.2016

Poprzedni rząd do końca trzymał się rosyjskiej wersji wydarzeń - powiedział Jacek Sasin.

O wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej rozmawiali w „Politycznej Kawie” w TV Republika politycy Marcin Święcki (PO) i Jacek Sasin (PiS) oraz dziennikarz "Wprost" Mariusz Staniszewski.

Uczestnicy programu Tomasza Sakiewicza odnieśli się do informacji, że kilka dni po katastrofie smoleńskiej, szwedzkie służby poinformowały Agencję Wywiadu, że posiadają nagrania całej rozmowy załogi samolotu Tu-154M. Agencja Wywiadu nie była zainteresowana tymi nagraniami, które mogły być ważnym dowodem w śledztwie dotyczącym wyjaśnienia katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 r.

„Mam zaufanie do 34 członków Komisji Millera, którzy jednogłośnie przyjęli w tej sprawie raport. Gdyby brakowało im informacji, to nie podpisaliby tego dokumentu i żądali nowych danych. Informacje, jakie posiadali, wystarczyły tym specjalistom od katastrof lotniczych sformułować konkretne oceny” – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki.

Poseł PiS Jacek Sasin ocenił, że komisja Millera i zespół Laska w ogóle nie potrzebowała żadnych dowodów, bo tuż po katastrofie minister Radosław Sikorski powiedział, że przyczyną katastrofy była wina pilotów. „Mówiąc poważnie, informacje dotyczące Agencji Wywiadu potwierdzają jedynie tezę, że poprzedni rząd nie był zainteresowany wyjaśnieniem tej katastrofy. Od razu po wypadku przyjął wersję rosyjską, a potem wbrew rozsądkowi, do końca się jej trzymano” – powiedział Sasin. Podkreślił, ze rząd PO oddał sprawę katastrofy smoleńskiej "walkowerem".

Natomiast Mariusz Staniszewski zwrócił uwagę, że służby specjalne powinny zbierać wszystkie informacje, które mogą pomóc wyjaśnianiu sprawy. „Jeżeli jakaś służba odmawia przyjęcia dowodu, to znaczy, że ma jakieś powody pozamerytoryczne. Jaki to mógł być powód? Wyłącznie polityczny” – ocenił dziennikarz "Wprost".

[fot. wPolityce.pl]

Telewizja Republika/tp

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook