Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin o 10/4: Rząd PO-PSL trzymał się rosyjskiej wersji

05.06.2016

Poprzedni rząd do końca trzymał się rosyjskiej wersji wydarzeń - powiedział Jacek Sasin.

O wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej rozmawiali w „Politycznej Kawie” w TV Republika politycy Marcin Święcki (PO) i Jacek Sasin (PiS) oraz dziennikarz "Wprost" Mariusz Staniszewski.

Uczestnicy programu Tomasza Sakiewicza odnieśli się do informacji, że kilka dni po katastrofie smoleńskiej, szwedzkie służby poinformowały Agencję Wywiadu, że posiadają nagrania całej rozmowy załogi samolotu Tu-154M. Agencja Wywiadu nie była zainteresowana tymi nagraniami, które mogły być ważnym dowodem w śledztwie dotyczącym wyjaśnienia katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 r.

„Mam zaufanie do 34 członków Komisji Millera, którzy jednogłośnie przyjęli w tej sprawie raport. Gdyby brakowało im informacji, to nie podpisaliby tego dokumentu i żądali nowych danych. Informacje, jakie posiadali, wystarczyły tym specjalistom od katastrof lotniczych sformułować konkretne oceny” – powiedział poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki.

Poseł PiS Jacek Sasin ocenił, że komisja Millera i zespół Laska w ogóle nie potrzebowała żadnych dowodów, bo tuż po katastrofie minister Radosław Sikorski powiedział, że przyczyną katastrofy była wina pilotów. „Mówiąc poważnie, informacje dotyczące Agencji Wywiadu potwierdzają jedynie tezę, że poprzedni rząd nie był zainteresowany wyjaśnieniem tej katastrofy. Od razu po wypadku przyjął wersję rosyjską, a potem wbrew rozsądkowi, do końca się jej trzymano” – powiedział Sasin. Podkreślił, ze rząd PO oddał sprawę katastrofy smoleńskiej "walkowerem".

Natomiast Mariusz Staniszewski zwrócił uwagę, że służby specjalne powinny zbierać wszystkie informacje, które mogą pomóc wyjaśnianiu sprawy. „Jeżeli jakaś służba odmawia przyjęcia dowodu, to znaczy, że ma jakieś powody pozamerytoryczne. Jaki to mógł być powód? Wyłącznie polityczny” – ocenił dziennikarz "Wprost".

[fot. wPolityce.pl]

Telewizja Republika/tp

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook