Jedynie prawda jest ciekawa

Sasin: Kopacz chce wciągnąć prezydenta w kampanię

27.09.2015

Apelowałbym do pani premier, żeby się tak na siłę nie próbowała do pana prezydenta Andrzeja Dudy wprosić. Chodzi o wciągnięcie prezydenta w kampanię wyborczą – oceniał Jacek Sasin.

W programie TVP Info Marcin Kierwiński i Jacek Sasin komentowali brak spotkania między premier Ewą Kopacz oraz prezydentem Andrzejem Dudą.

- Widocznie pan prezydent uznaje, że to spotkanie dzisiaj jest mu do niczego niepotrzebne - odparł poseł PiS. - Pan prezydent ma prawo spotykać się z kim chce – zauważył. - Spotykał się z ministrami tego rządu - panem Siemoniakiem, panem Schetyną, ostatnio z panią Piotrowską (…). Widocznie te spotkania panu prezydentowi wystarczają - ocenił.

Jacek Sasin podkreślił, że Andrzej Duda nie da się sprowokować.

- Ja bym apelował do pani premier, żeby się tak na siłę nie próbowała do tego pana prezydenta wprosić. Bo ja rozumiem intencje pani premier. One są jasne, czytelne. Chodzi o wciągnięcie pana prezydenta dzisiaj w kampanię wyborczą. Pani premier robi wszystko, żeby atakiem na pana prezydenta sprowokować. Andrzej Duda nie da się sprowokować. Nie da się wciągnąć w kampanię wyborczą - deklarował polityk.

Z kolei szef sztabu wyborczego PO Marcin Kierwiński ocenił, że stwierdzenie o wpraszaniu się szefowej rządu do Pałacu Prezydenckiego jest nieprawdziwe, a słowa Sasina i wypowiedzi innych polityków PiS określił mianem „buty i arogancji”. - To jest normalne w demokratycznym kraju, że najwyżsi urzędnicy państwowi spotykają się ze sobą - powiedział.

TVP.info/mmil

[Fot. wPolityce.pl]


CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook