Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Powinniśmy mieć lepsze mechanizmy zabezpieczające obiektywizm mediów

18.03.2017

Dzisiaj powinniśmy się zastanowić dwa razy, czy warto sięgać po tego typu media, niezależnie od rozwiązań prawnych, które są na pewno konieczne. To są sprawy, które na całym świecie są sprawami trudnymi - powiedział Jacek Sasin na temat instrukcji szefa Alex Springer do części polskich mediów jak powinni oceniać pracę polskiego rządu.

Jacek Sasin wskazał na obszary w Polsce, które są w większości sterowane przez zagraniczny kapitał.

- Chodzi o dwie sfery, które powinny podlegać repolonizacji. Są to banki oraz media. Są to kluczowe obszary dla funkcjonowania państwa, które w większości zostały opanowane przez kapitał zagraniczny – powiedział.

Sasin Dodał, że prace nad repolonizacją tych obszarów są wdrażane w życie. - Jeśli chodzi o banki te działania zostały podjęte na zasadzie wykupu, zaś w kwestii rynku medialnego - te prace trwają – podkreślił.

Polityk powiedział, że nie można odebrać odpowiedzialności poprzednim rządom za obecną sytuację, która ma miejsce w polskich mediach.

- Mamy do czynienia z pewnymi zaszłościami na rynku medialnym, które sięgają dwóch dziesięcioleci(…) Ten brak prawa nie brał się tylko z zaniedbania, ale również z przyzwolenia ówcześnie rządzących na to, aby rynek medialny był przez zagraniczne media zdominowany – zaznaczył.

Poseł PiS odniósł się do zbieżności dat ujawnienia listu szefa Alex Springer do części polskich mediów oraz wyborów Donalda Tuska na szefa RE.

- Niezależnie od tego, czy to był przypadek czy nie, dobrze się stało, że ten list ujrzał światło dzienne, bo on pokazał, że to co my jako Prawo i Sprawiedliwość od dawna mówimy, jest realnym niebezpieczeństwem dla polskich mediów – powiedział.

Jacek Sasin wskazał jakie obszary powinny ulec zmianie w kwestii ingerencji obcego kapitału w rynek polskich mediów.

- Na pewno muszą zostać stworzone zapisy dekoncentracyjne,a z drugiej strony mechanizmy, które piętnowałby takie działania będące sprzeczne z etosem pracy działania pracy dziennikarskiej. Myślę również, że wiele zależy od świadomości odbiorców, słuchaczy, czy użytkowników portali informacyjnych – ocenił.

[fot.youtube/telewizjarepublika]
MW/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook