Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Powinniśmy mieć lepsze mechanizmy zabezpieczające obiektywizm mediów

18.03.2017

Dzisiaj powinniśmy się zastanowić dwa razy, czy warto sięgać po tego typu media, niezależnie od rozwiązań prawnych, które są na pewno konieczne. To są sprawy, które na całym świecie są sprawami trudnymi - powiedział Jacek Sasin na temat instrukcji szefa Alex Springer do części polskich mediów jak powinni oceniać pracę polskiego rządu.

Jacek Sasin wskazał na obszary w Polsce, które są w większości sterowane przez zagraniczny kapitał.

- Chodzi o dwie sfery, które powinny podlegać repolonizacji. Są to banki oraz media. Są to kluczowe obszary dla funkcjonowania państwa, które w większości zostały opanowane przez kapitał zagraniczny – powiedział.

Sasin Dodał, że prace nad repolonizacją tych obszarów są wdrażane w życie. - Jeśli chodzi o banki te działania zostały podjęte na zasadzie wykupu, zaś w kwestii rynku medialnego - te prace trwają – podkreślił.

Polityk powiedział, że nie można odebrać odpowiedzialności poprzednim rządom za obecną sytuację, która ma miejsce w polskich mediach.

- Mamy do czynienia z pewnymi zaszłościami na rynku medialnym, które sięgają dwóch dziesięcioleci(…) Ten brak prawa nie brał się tylko z zaniedbania, ale również z przyzwolenia ówcześnie rządzących na to, aby rynek medialny był przez zagraniczne media zdominowany – zaznaczył.

Poseł PiS odniósł się do zbieżności dat ujawnienia listu szefa Alex Springer do części polskich mediów oraz wyborów Donalda Tuska na szefa RE.

- Niezależnie od tego, czy to był przypadek czy nie, dobrze się stało, że ten list ujrzał światło dzienne, bo on pokazał, że to co my jako Prawo i Sprawiedliwość od dawna mówimy, jest realnym niebezpieczeństwem dla polskich mediów – powiedział.

Jacek Sasin wskazał jakie obszary powinny ulec zmianie w kwestii ingerencji obcego kapitału w rynek polskich mediów.

- Na pewno muszą zostać stworzone zapisy dekoncentracyjne,a z drugiej strony mechanizmy, które piętnowałby takie działania będące sprzeczne z etosem pracy działania pracy dziennikarskiej. Myślę również, że wiele zależy od świadomości odbiorców, słuchaczy, czy użytkowników portali informacyjnych – ocenił.

[fot.youtube/telewizjarepublika]
MW/wpolityce.pl

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook