Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

28.05.2017

Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

„Dzięki Bogu Bronisław Komorowski nie jest już prezydentem” – mówił Jacek Sasin w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24.
Goście programu Bogdana Rymanowskiego dyskutowali o sejmowym wystąpieniu premier Beaty Szydło, która w mocnych słowach skrytykowała europejską politykę dot. uchodźców.

Jacek Sasin z PiS odniósł się do słów Bronisława Komorowskiego, który uznał, że wystąpienie premier Szydło jest „podlizywaniem się najgorszej części swoich wyborców”, a islamscy imigranci nie stanowią zagrożenia.

„Dzięki Bogu Bronisław Komorowski nie jest już prezydentem. Mówienie, że jest to nieistniejące zagrożenie, to dowód na kompletne oderwanie się od rzeczywistości, od tego co dzieje się w Europie” – powiedział.

Sasin tłumaczył też, że rząd polski wspiera uchodźców, ale w obozach w krajach Bliskiego Wschodu, a nie imigrantów, którzy przybyli do Włoch czy Grecji.

„Chcemy pomagać uchodźcom. Polska przekazuje środki na pomoc tam gdzie oni są” – powiedział.

Najciekawsza był jednak opinia Katarzyny Lubnauer, która stwierdziła, że swoim wystąpienie Beata Szydło wpisała się w… działania Państwa Islamskiego.

„Jeszcze nie zidentyfikowano ofiar, a Beata Szydło występuje przed polskim społeczeństwem w Sejmie i co robi? Budzi strach i dzieli społeczeństwo. Wpisuje się dokładnie w to co chce robić ISIS. W ten sposób staje po stronie terrorystów, bo robi dokładnie to czego oczekiwali” – stwierdziła szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Zdaniem Lubnauer, przyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu nie powinno podlegać dyskusji.

„Nie powinniśmy rozmawiać czy przyjmować uchodźców czy nie. Powinniśmy rozmawiać o tym w jaki sposób przyjmować uchodźców. To co się dzieje w Europie pokazuje, że to nie są uchodźcy, tylko ludzie, którzy urodzili się w tych krajach, drugie, trzecie pokolenie” - powiedziała.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta uznał słowa premier Szydło za celne.

„Zamachy, której mają miejsce w Europie budzą obawy Polaków. Pani premier jest osobą odpowiedzialną jako prezes Rady Ministrów za bezpieczeństwo. I te wypowiedzi są naturalne” – powiedział.

Zdaniem Jacka Sasina pretensje do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczytu NATO w Brukseli dowodzą, że opozycji nie zależy na bezpieczeństwie Polski.

„Państwa zaangażowanie w to, by zdeprecjonować znaczenie prezydenta, pokazać, że był tam nieważny, że nic nie osiągnął, że Polska jest słabym ogniwem, że nie ma żadnego znaczenia, pokazuje na ile bezpieczeństwo Polski jest dla was nieważne i w to wpisuje się próba odwołania ministra Macierewicza przed tym szczytem” – powiedział poseł PiS.

Mly/tvn24

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook