Jedynie prawda jest ciekawa


Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

28.05.2017

Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

„Dzięki Bogu Bronisław Komorowski nie jest już prezydentem” – mówił Jacek Sasin w programie „Kawa na ławę” na antenie TVN24.
Goście programu Bogdana Rymanowskiego dyskutowali o sejmowym wystąpieniu premier Beaty Szydło, która w mocnych słowach skrytykowała europejską politykę dot. uchodźców.

Jacek Sasin z PiS odniósł się do słów Bronisława Komorowskiego, który uznał, że wystąpienie premier Szydło jest „podlizywaniem się najgorszej części swoich wyborców”, a islamscy imigranci nie stanowią zagrożenia.

„Dzięki Bogu Bronisław Komorowski nie jest już prezydentem. Mówienie, że jest to nieistniejące zagrożenie, to dowód na kompletne oderwanie się od rzeczywistości, od tego co dzieje się w Europie” – powiedział.

Sasin tłumaczył też, że rząd polski wspiera uchodźców, ale w obozach w krajach Bliskiego Wschodu, a nie imigrantów, którzy przybyli do Włoch czy Grecji.

„Chcemy pomagać uchodźcom. Polska przekazuje środki na pomoc tam gdzie oni są” – powiedział.

Najciekawsza był jednak opinia Katarzyny Lubnauer, która stwierdziła, że swoim wystąpienie Beata Szydło wpisała się w… działania Państwa Islamskiego.

„Jeszcze nie zidentyfikowano ofiar, a Beata Szydło występuje przed polskim społeczeństwem w Sejmie i co robi? Budzi strach i dzieli społeczeństwo. Wpisuje się dokładnie w to co chce robić ISIS. W ten sposób staje po stronie terrorystów, bo robi dokładnie to czego oczekiwali” – stwierdziła szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Zdaniem Lubnauer, przyjmowanie imigrantów z Bliskiego Wschodu nie powinno podlegać dyskusji.

„Nie powinniśmy rozmawiać czy przyjmować uchodźców czy nie. Powinniśmy rozmawiać o tym w jaki sposób przyjmować uchodźców. To co się dzieje w Europie pokazuje, że to nie są uchodźcy, tylko ludzie, którzy urodzili się w tych krajach, drugie, trzecie pokolenie” - powiedziała.

Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta uznał słowa premier Szydło za celne.

„Zamachy, której mają miejsce w Europie budzą obawy Polaków. Pani premier jest osobą odpowiedzialną jako prezes Rady Ministrów za bezpieczeństwo. I te wypowiedzi są naturalne” – powiedział.

Zdaniem Jacka Sasina pretensje do prezydenta Andrzeja Dudy ws. szczytu NATO w Brukseli dowodzą, że opozycji nie zależy na bezpieczeństwie Polski.

„Państwa zaangażowanie w to, by zdeprecjonować znaczenie prezydenta, pokazać, że był tam nieważny, że nic nie osiągnął, że Polska jest słabym ogniwem, że nie ma żadnego znaczenia, pokazuje na ile bezpieczeństwo Polski jest dla was nieważne i w to wpisuje się próba odwołania ministra Macierewicza przed tym szczytem” – powiedział poseł PiS.

Mly/tvn24

fot. [wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook