Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Schetyna wrócił do narracji, która zabiła PO w wyborach

06.02.2016

"Partie mainstreamowe uznały, że program 500+ ludziom się podoba. Zamiast go zwalczać, próbują go sobie przypisać " - mówił w Salonie Dziennikarskim Floriańska 3, wspólnej audycji Radia Warszawa, tygodnika „Idziemy” oraz portalu wPolityce.pl, Piotr Zaremba.

"Partie opozycyjne mają problem by kwestionować ten program. Robi to jedynie JKM" - zauważył zastępca redaktora naczelnego tygodnika "wSieci".

Goście Marcina Wikły rozmawiali m.in. o strategii Platformy w związku z rządowym programem 500+. 

"Cały mój komentarz to są memy, które na ten temat się pojawiły. Jest powrót do narracji kampanijnej. Schetyna wrócił do tego, co zabiło PO w jednych i drugich wyborach" - zauważył redaktor naczelny "Gazety Bankowej" Wojciech Surmacz.

"PiS realizuje swój program. Wychodzi Schetyna i mówi robimy 500 plus dla wszystkich. Wiadomo, że to jest fikcją" - dodał.

"W sensie politycznym jest to sukces rządzących. Po pierwsze jest komunikat, że my dajemy, inni nie dali tego zrobić, a po drugie załatwiamy problem cywilizacyjny. Taktyka opozycji też jest dość oczywista. Muszą to w jakimś sensie poprzeć. Petru mówi, że zrobią to lepiej technicznie, a Platforma, że da więcej. Pojawiają się jednak pytania dlaczego nie daliście? Jak się pojawił program 500+, to PO nie pozostawiła na nim suchej nitki" - przypomina publicysta tygodnika "wSieci" i wPolityce.pl Stanisław Janecki.

Publicysta zauważa więc pewien paradoks, że Platforma nie kwestionując programu rządowego, przyznaje, że jest on dobry.

Goście Salonu rozmawiali także o wizycie Davida Camerona w Polsce.

"Mam wrażenie, że jeżeli uda się uzyskać WB poparcie w kwestii NATO to warto ten polski socjal odpuścić. Uważam, że Brytyjczycy mają prawo do uszczelnienia swojego systemu socjalnego" - ocenił Piotr Zaremba.

"To gra z Niemcami i Francją. Ten trzeci element to Brytyjczycy, którzy włączają się selektywnie. Grając na WB, podbijamy trochę cenę przy negocjacjach z Niemcami. My, będąc ważniejszym partnerem niż Rosja, zachowujemy się tak, jakbyśmy to my mieli coś im oferować. Niech Niemcy też mają jakiś wkład" - zauważył Janecki.

"Nam jest narzucana narracja, że Niemcy są naszym największym partnerem gospodarczym, ale my też jesteśmy ich największym dostawcą" - podkreślił Surmacz, dodając, że Niemcom zależy na Polsce.

"Jeśli chodzi o WB to wydarzyło się w końcu coś, co powinno się wydarzyć" - skomentował naczelny "Gazety Bankowej".

lap

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook