Jedynie prawda jest ciekawa

Salon Dziennikarski: Rozczarowani Kukizem mogą wrócić do PO

27.06.2015

„Nie wykluczyłbym takiej sytuacji, że rozczarowani Kukizem wrócą na łono Platformy. Przestrzegałbym przed witaniem się z gąską” – mówił na antenie Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 Piotr Skwieciński.

„To, co się dzieje wokół Pawła Kukiza może oznaczać, że PiS zgarnie większość, ale nie większość konstytucyjną. Politycy PiS liczą, że ten potencjał zmiany popłynie w ich stronę, ale to mogą być również inne efekty: wyborcy Kukiza są bardzo labilni, 40% jego wyborców zagłosowało za Bronisławem Komorowskim” – zauważył publicysta tygodnika „wSieci”.

Łukasz Warzecha przyznał, że z niepokojem obserwuje, to co się dzieje wokół Pawła Kukiza.

„Wygląda to na kompletny chaos za kulisami jego Ruchu, prezydent Raczyński a to jest blisko niego, a to nie… Wielokrotnie pisałem i mówiłem, że Kukiz nie będzie w stanie funkcjonować w polityce, jeśli nie zastosuje odpowiednich metod. Jakaś struktura organizacyjna, choćby quasipartyjna, jest potrzebna. Mało tego - nie ma programu poza JOW-ami” – powiedział.

Rozmówcy poruszyli także temat ustawy o in vitro. Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że jest to element gry wyborczej partii rządzącej.

„Ustawa ws. in vitro jest elementem gry wyborczej. Debata na ten temat rozpoczęła się kilka lat temu, a zaległość wynikała tylko z tego powodu, by mogła zostać użyta w kampanii wyborczej. Większość społeczeństwa nie ma bowiem w tej sprawie poglądów konserwatywnych i nie podziela stanowiska Kościoła” – zaznaczył publicysta.

„Niestety, wiele osób reaguje na najprostszy przekaz, a ten jest taki, że utożsamia in vitro, a ten jest taki, że ta metoda to dobro” – dodał Warzecha.

Piotr Skwieciński zgłosił votum separatum.

„O ile można w sposób prosty i przekonujący wytłumaczyć sprzeciw wobec in vitro - w najogólniej rzecz biorąc jego technicznych konsekwencjach, o tyle nawet ustalenie ustawy, w którym możliwe byłoby wszczepianie tylko jednego zarodka zgodnie ze stanowiskiem Kościoła in vitro nie powinno być dopuszczalne. Sprzeciwu Kościoła wobec nawet takiej sytuacji nie da się wytłumaczyć”

Natomiast ks. Zieliński podkreślił, że ta ustawa ta jest furtką dla homoseksualistów do adopcji dzieci.

svl, lap

[fot. Stefczyk. Info]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook