Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Rozczarowani Kukizem mogą wrócić do PO

27.06.2015

„Nie wykluczyłbym takiej sytuacji, że rozczarowani Kukizem wrócą na łono Platformy. Przestrzegałbym przed witaniem się z gąską” – mówił na antenie Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 Piotr Skwieciński.

„To, co się dzieje wokół Pawła Kukiza może oznaczać, że PiS zgarnie większość, ale nie większość konstytucyjną. Politycy PiS liczą, że ten potencjał zmiany popłynie w ich stronę, ale to mogą być również inne efekty: wyborcy Kukiza są bardzo labilni, 40% jego wyborców zagłosowało za Bronisławem Komorowskim” – zauważył publicysta tygodnika „wSieci”.

Łukasz Warzecha przyznał, że z niepokojem obserwuje, to co się dzieje wokół Pawła Kukiza.

„Wygląda to na kompletny chaos za kulisami jego Ruchu, prezydent Raczyński a to jest blisko niego, a to nie… Wielokrotnie pisałem i mówiłem, że Kukiz nie będzie w stanie funkcjonować w polityce, jeśli nie zastosuje odpowiednich metod. Jakaś struktura organizacyjna, choćby quasipartyjna, jest potrzebna. Mało tego - nie ma programu poza JOW-ami” – powiedział.

Rozmówcy poruszyli także temat ustawy o in vitro. Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że jest to element gry wyborczej partii rządzącej.

„Ustawa ws. in vitro jest elementem gry wyborczej. Debata na ten temat rozpoczęła się kilka lat temu, a zaległość wynikała tylko z tego powodu, by mogła zostać użyta w kampanii wyborczej. Większość społeczeństwa nie ma bowiem w tej sprawie poglądów konserwatywnych i nie podziela stanowiska Kościoła” – zaznaczył publicysta.

„Niestety, wiele osób reaguje na najprostszy przekaz, a ten jest taki, że utożsamia in vitro, a ten jest taki, że ta metoda to dobro” – dodał Warzecha.

Piotr Skwieciński zgłosił votum separatum.

„O ile można w sposób prosty i przekonujący wytłumaczyć sprzeciw wobec in vitro - w najogólniej rzecz biorąc jego technicznych konsekwencjach, o tyle nawet ustalenie ustawy, w którym możliwe byłoby wszczepianie tylko jednego zarodka zgodnie ze stanowiskiem Kościoła in vitro nie powinno być dopuszczalne. Sprzeciwu Kościoła wobec nawet takiej sytuacji nie da się wytłumaczyć”

Natomiast ks. Zieliński podkreślił, że ta ustawa ta jest furtką dla homoseksualistów do adopcji dzieci.

svl, lap

[fot. Stefczyk. Info]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 6. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 7. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook