Jedynie prawda jest ciekawa

Salon Dziennikarski: Rozczarowani Kukizem mogą wrócić do PO

27.06.2015

„Nie wykluczyłbym takiej sytuacji, że rozczarowani Kukizem wrócą na łono Platformy. Przestrzegałbym przed witaniem się z gąską” – mówił na antenie Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3 Piotr Skwieciński.

„To, co się dzieje wokół Pawła Kukiza może oznaczać, że PiS zgarnie większość, ale nie większość konstytucyjną. Politycy PiS liczą, że ten potencjał zmiany popłynie w ich stronę, ale to mogą być również inne efekty: wyborcy Kukiza są bardzo labilni, 40% jego wyborców zagłosowało za Bronisławem Komorowskim” – zauważył publicysta tygodnika „wSieci”.

Łukasz Warzecha przyznał, że z niepokojem obserwuje, to co się dzieje wokół Pawła Kukiza.

„Wygląda to na kompletny chaos za kulisami jego Ruchu, prezydent Raczyński a to jest blisko niego, a to nie… Wielokrotnie pisałem i mówiłem, że Kukiz nie będzie w stanie funkcjonować w polityce, jeśli nie zastosuje odpowiednich metod. Jakaś struktura organizacyjna, choćby quasipartyjna, jest potrzebna. Mało tego - nie ma programu poza JOW-ami” – powiedział.

Rozmówcy poruszyli także temat ustawy o in vitro. Piotr Zaremba zwrócił uwagę, że jest to element gry wyborczej partii rządzącej.

„Ustawa ws. in vitro jest elementem gry wyborczej. Debata na ten temat rozpoczęła się kilka lat temu, a zaległość wynikała tylko z tego powodu, by mogła zostać użyta w kampanii wyborczej. Większość społeczeństwa nie ma bowiem w tej sprawie poglądów konserwatywnych i nie podziela stanowiska Kościoła” – zaznaczył publicysta.

„Niestety, wiele osób reaguje na najprostszy przekaz, a ten jest taki, że utożsamia in vitro, a ten jest taki, że ta metoda to dobro” – dodał Warzecha.

Piotr Skwieciński zgłosił votum separatum.

„O ile można w sposób prosty i przekonujący wytłumaczyć sprzeciw wobec in vitro - w najogólniej rzecz biorąc jego technicznych konsekwencjach, o tyle nawet ustalenie ustawy, w którym możliwe byłoby wszczepianie tylko jednego zarodka zgodnie ze stanowiskiem Kościoła in vitro nie powinno być dopuszczalne. Sprzeciwu Kościoła wobec nawet takiej sytuacji nie da się wytłumaczyć”

Natomiast ks. Zieliński podkreślił, że ta ustawa ta jest furtką dla homoseksualistów do adopcji dzieci.

svl, lap

[fot. Stefczyk. Info]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook