Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Putin pogorszył swoje relacje

03.10.2015

Goście „Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3” skomentowali włączenie się Rosji do wojny w Syrii. Rozmówcy Jacka Karnowskiego podkreślali, że może to przynieś różne skutki dla Władimira Putina.

„Cała akcja w Syrii nie jest akcją pt. 'Jak dyplomatycznymi środkami załatwię, by nie było tam wojny', tylko 'Ja tę wojnę eskaluję'. (…) Putin rozwala w tym momencie swoją szansę. Można było na różne sposoby Asada ratować, a Putin wybrał najradykalniejsza linię” - zauważył Piotr Zaremba.

„Putin zrobił to ze względu na sytuację wewnętrzną w kraju. Porządku nie ma na Ukrainie, więc trzeba było coś pokazać. Najpierw defilada w Moskwie, a teraz jest ta Syria, żeby pokazać, że mamy własne pomysły i możliwości. To korzystne, bo odciąga niebezpieczeństwo od granic Polski.  W kwestii uchodźców nic to nie rozwiązuje, ale w sprawie bezpośredniego zagrożenia – to korzystne” - zaznaczył Stanisław Janecki.

„Zobaczymy, czy to się oddaliło. (…) Obłuda jest po obydwu stronach, również nasi NATO-wscy sojusznicy nie mają czystych rąk. (…) Wejście Putina do Syrii jest kartą przetargową ws. Ukrainy. Kto wie, czy nie osiągnie swojego celu i Zachód zacznie to akceptować” - podkreślił ks. Henryk Zieliński.

„Państwa zachodnie nie są w stanie przełknąć sposobu, jaki obrał Putin. (…) Dziś Putin pogorszył, a nie polepszył sobie relacje z Zachodem” - zaznaczył Piotr Zaremba.

„Putin uzależnia Asada od siebie i w dalszej perspektywie będzie musiał tam się angażować” - stwierdził Stanisław Janecki.

gah

[fot. PAP/EPA/ETIENNE LAURENT / POOL]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook