Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Początek końca Merkel

09.01.2016

Goście audycji Radia Warszawa i portalu wPolityce.pl dyskutowali o problemie islamskiej imigracji.

„To może być przełom w Europie. To załamanie terroru politycznej poprawności” – mówił Maciej Pawlicki na antenie Radia Warszawa, komentując polityczne konsekwencje muzułmańskich ataków w Kolonii.

Goście „Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3” ( wspólnej audycji Radia Warszawa oraz portalu wPolityce.pl) dyskutowali o problemie masowej islamskiej imigracji do Europy i o zajściach jakie miały miejsce w wielu europejskich miastach. Młodzi muzułmanie napastowali i gwałcili białe kobiety. Niemieckie media postanowiły ten fakt przemilczeć.

Piotr Zaremba zauważył, że te wydarzenia prowadzą do medialnego przełomu nawet w Polsce.

„Powiedziałbym, że to nawet w Polsce jest jakiś przełom. Oglądałem codzienne relacje TVN i, o ile pierwsze były pt. przypominamy formułkę, że pochodzenie nie ma znaczenia, to już wczoraj relacja była krytyczna wobec Merkel. Co mnie zdziwiło. To jest modelowa historia. Ci, którzy zmówili się by molestować kobiety, uderzyli w samych siebie. Pytanie, czy można jeszcze coś zmienić, napłynęły przecież tłumy ludzi” – pytał zastępca redaktora naczelnego tygodnika „wSieci”.

Łukasz Warzecha zwrócił uwagę na ważny szczegół. Młodzi islamiści, którzy dopuszczali się ataków na kobiety, mieli przy sobie karteczki z wulgarnymi zwrotami.

„Jak mawiają policjanci, ta sprawa jest ogromnie rozwojowa. Nie mówimy tylko jednym mieście niemieckim, tylko o Niemczech. Ta skala nadużyć wobec kobiet wzrosła też w Finlandii czy Austrii. Widziałem informacje, że policja u zatrzymywanych arabów karteczki z napisanymi zwrotami. Dwóch nie zacytuję, trzeci brzmiał: „zabije cię”.” – powiedział publicysta wPolityce.pl

„Podstawiłbym tezę, że jest to początek końca politycznego Angeli Merkel. Czara już się przelała. Do tego mamy kompromitację niemieckich mediów i policji, która nie była w stanie temu zapobiec, a później trzymała język za zębami. Struktury państwa próbują za wszelką cenę to ukryć. Niemcy zaczynają mieć dość. Co prawda w państwie, w którym coś w tej dziedzinie nie działa, brak jest protestu ze strony wyborców. Choć mniejszych miastach było bardzo dużo takich reakcji, ten ruch jednak nie przekłada się jeszcze na konsekwencje polityczne” – dodał.

Maciej Pawlicki widzi w tych wydarzeniach polityczny przełom dla Europy.

„To może być przełom w Europie. To załamanie terroru politycznej poprawności. Załamanie tego, co ma zastąpić chrześcijaństwo i w wymiarze politycznym demokrację. To co się wydarzyło może być pretekstem to uaktywnienia się tych, którzy byli przeciwni temu. A niemieckie media milczą o krzywdzie kobiet i to w państwie demokratycznym, które ma się za przewodnie. TVN zrozumiał, że od kiedy Kurski jest prezesem TVP coś się zmieniło. Już wczoraj portal wPolityce.pl zauważył zmiany w „Wiadomościach”. To jest moment, dla takich państw jak Polska, zawstydzanych przez własne media, takie jak „Wyborcza”, obrażane, że nie doszlusowują do Europy.”

Ks. Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”, sugerował, że za masową imigracją z państw muzułmańskich może stać jakaś zorganizowana siła polityczna.

„Zagrożenie demokracji w Niemczech jest większe niż się tego spodziewano. To nie dotyczy tylko spraw imigracji. Pierwsza sprawa to to, że zdarzyły się takie fakty. Pytanie, dlaczego się zdarzyło? Czy jest to kwestia samych hormonów, czy to może zaplanowana akcja? Jeżeli mówimy o tych karteczkach. Chodzi o to, że kiedy oni wędrowali do europy to mieli w smartfonach konkretne mapy tras. Mam pewne poszlaki kto za tym może stać. Nie powiem kto to, bo jest to zbyt niebezpieczne. Dosyć bogata organizacja wygląda na to, że tym steruje. Tu nie chodzi tylko o biednych ludzi, oni nie mają pieniędzy, by wydostać się do Europy.”

Piotr Zaremba zwrócił uwagę na to, że imigranci są zagrożeniem nie tylko dla chrześcijan, ale też dla liberalnej Europy.

„Kultura muzułmańska jest bardzo tradycyjna i bardzo brutalna. Jeżeli ktoś ściąga te masy ludzi, buduje też zagrożenie dla kultury lewicowej. W pierwszej fazie uderza to w swobodniejszy styl życia w Europie” – mówił.

Zdaniem Łukasza Warzechy, krótkowzroczność lewicowych elit nie powinno dziwić.

„Cechą immanentną myślenia lewicowego jest brak logiki. Potwierdzają to słowa Renaty Kim, która chodzi na marsz dla wolnych mediów, a później chwali niemieckie media, że przemilczały te wydarzenia, bo to może być pożywką dla prawicowych ekstremistów” – powiedział.

Następnie Warzecha mówił o problemie skrajnej prawicy, dla których kryzys migracyjny jest polityczną pożywką. Zdaniem Piotra Zaremby, należy szczególnie mocno przyglądać się Niemcom.

„Fakt, że Niemcy szukają swojej niemieckości, budzi we mnie mieszane uczucia. Bardzo mi się podoba, że Francuzi czy Polacy tego szukają, ale w przypadku Niemców zawsze to budzi niepokój” – ostrzegał Zaremba.

Ks. Henryk Zieliński zwracał uwagę na potrzebę odpowiedniego doboru imigrantów, których jesteśmy zmuszeni przyjąć.

„To powinny być kompletne rodziny. Człowiek, który żyje w rodzinie gwarantuje pewien spokój społeczny. Powinniśmy przyjmować tych chrześcijan, którzy są w tureckich obozach. Oni naprawdę ratują życie.”

Łukasz Warzecha przypomniał swój wywiad z ministrem Witoldem Waszczykowskim w tygodniku „wSieci”. Już wtedy Waszczykowski mówił o problemie przyjęcia imigrantów i twierdził, że nie istnieją jeszcze europejskie narzędzia, które umożliwią porządne sprawdzenie kogo przyjmą państwa UE

„Ja rozumiem to tak, że nasze zobowiązanie jest ważne, ale przyjmiemy ich wtedy gdy powstaną procedury, które zagwarantują odpowiednie sprawdzenie tych osób” – powiedział Warzecha.

Dziennikarze dyskutowali też o zmianach w mediach publicznych.

„Muszę powiedzieć, że kiedy przyglądam się tym nominacjom, to powiem, że Kurski mi zaimponował na plus. To jest próba wyjścia poza ten zaklęty krąg. To są na ogół młodzi ludzie, młodość nie jest sama w sobie zaletą, ale to właśnie próba wyjścia poza ten krąg. Mam taką teorie, że politycy są czasem bardziej trzeźwo stąpający po ziemi niż niektórzy dziennikarze” – powiedział Piotr Zaremba.

W podobnym tonie mówił Łukasz Warzecha, który zwrócił uwagę na nominację dla Barbary Stanisławczyk

„Mnie te nominacje bardzo zaskoczyły na plus. Myślę nie tylko telewizji, ale też o Radiu. W obecnym ładzie konstytucyjnym mediów nie da się jednak odpolitycznić”

– powiedział Warzecha.

Mly/Radio Warszawa

fot. [Radio Warszawa]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook