Jedynie prawda jest ciekawa

„Salon Dziennikarski:” PO to partia obrotowa

06.05.2017

„PO nie ma żadnego programu, jest absolutnie obrotowa. Program jest w zależności od miesiąca i nastrojów społecznych” – powiedział w „Salonie Dziennikarskim” Bogumił Łoziński, publicysta tygodnika „Gość Niedzielny”.

„PO dlatego wyprowadza ludzi na ulice, bo musi pokazać fakt swojego istnienia na czymś – na emocjach i antypisie” – powiedział Łoziński. Zdaniem publicysty „Gościa Niedzielnego” partia rządząca przyjęła właściwą strategię, pokazując jakie będą konsekwencje powrotu PO do władzy. 

„Spot PiS w ostry sposób, ale uderza rzeczywiście w realne zagrożenia” – ocenił podobnie Piotr Skwieciński, publicysta tygodnika „wSieci”, a także zwrócił uwagę na słabość PO i środowisk liberalnych wobec Zachodu, którą można dostrzec chociażby w kwestii uchodźców. 

„Dla PO bycie lubianym przez polityków i elity Zachodu jest wartością samą w sobie. Dlatego są o wiele bardziej „miękcy” wobec partnerów zachodnich” – dodał. 

Jak zauważyła Elżbieta Królikowska-Avis, przykład największej partii opozycyjnej bez programu, jest nie do pomyślenia w politycznych standardach Zachodu. 

„PiS nie zdaje sobie sprawy, jak ogromnym atutem jest to, że ma ten program i powinien to szerzej rozjaśniać i informować społeczeństwo, że ma program i nie wdawać się w żadne dzielenie włosa na czworo” – podkreśliła.

ak

[fot. SI/TVP Info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook