Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Katastrofalna sytuacja demograficzna

02.04.2016

Goście Marcina Wikło dyskutowali nt. programu 500+.

„Bronię tego programu z jednego powodu - mamy katastrofalną sytuację demograficzną” - mówił Piotr Zaremba w programie „Salon Dziennikarski Floriańska 3” na antenie Radia Warszawa.

„Pytania pozostają te same. Jak byłem sceptyczny tak pozostaje. Po pierwsze, jednak 500 zł nie na wszystkie dzieci. A po drugie sama forma, rozdawnictwo pieniędzy zamiast ulg. Dla wyborców to będzie ważne i ugruntuje to poparcie dla PiS. Ostrzegałbym jednak PiS, że to nie oznacza pewnego poparcia na stałe” – mówił Łukasz Warzecha.

Agnieszka Romaszewska mówiła o tym jak ważną decyzją było rozpoczęcie przyznawania pieniędzy w ramach tego programu.

„Pamiętam sprawę dopłat dla rolników z UE. Chłopi nie wierzyli, że ktoś będzie dawał pieniądze za darmo. Te 500 zł będzie miało ogromny wpływ na społeczeństwo. Do tej porty programy socjalne w Polsce to był żart. Dla wielu rodzin, to będzie znacząca suma”.

Piotr Zaremba zwrócił uwagę na złą sytuację demograficzną w Polsce.

„Bronię tego programu z jednego powodu - mamy katastrofalną sytuację demograficzną. Ten program to krzyk rozpaczy rządu. Musimy tego spróbować. Jak to nie wypali, to nie wiem co wypali”.

Stanisław Janecki przypomniał o tym w jaki sposób próbowano dyskredytować rządowy problem.

„Miejmy zaufanie do Polaków. To nie są idioci, którzy to wszystko przepiją czy wyrzucą. Do tej pory było tylko gadanie. Teraz ktoś wreszcie wziął odpowiedzialność. Nie skończyło się jak zwykle na gadaniu. Pisałem, by nie ulec wielkomiejskiemu przekonaniu, że to jałmużna. To są pieniądze, które poprawią status wielu rodzin” – powiedział dziennikarz „wSieci”.

Piotr Zaremba skomentował wizytę prezydenta Dudy w Waszyngtonie i medialną dyskusję nt. Braku spotkania z Obamą.

„Ta dyskusja była gigantyczną kompromitacją mediów. A potem i polityków, którzy jak papugi powtarzali pewne formułki. Wszystko skończyło się zupełnie inaczej. Ale od początku było wiadomo, że plan tej podroży nie zakłada takiego spotkania. To nie była wizyta Dudy u Obamy” - zauważył zastępca redaktora naczelnego „wSieci”


Łukasz Warzecha zwrócił uwagę na kwestię zbliżającego się szczytu NATO.

„Oczywiście to było spotkanie dotyczące konkretnych problemów nuklearnych. Oczywiście, że Duda porozmawiał z Obamą. Problem w stosunkach z USA leży gdzie indziej. Czyli to, co usłyszymy na szczycie NATO w Warszawie” – powiedział.

Agnieszka Romaszewska mówił o potrzebie zaangażowania prezydenta na forum międzynarodowym.

„Jest to przygotowawcze przed szczytem. Mam nadzieje, że pan prezydent ponownie pojawi się na forum międzynarodowym i powinien tam funkcjonować. Tak jest konstytucyjne ustalona jego rola. Mam nadzieję, że ta wizyta to zapowiedź tego”.

Stanisław Janecki wyśmiał teorie rozpowszechniane przez komentatorów negatywnie nastawionych do rządu.

„Mieliśmy jeden wielki festiwal infantylizmu strategicznego. Duda chce i powinien wykorzystywać atuty Polski. To nie jest tak, że USA zniszczą strategię obrony NATO i wszystko co jest tworzone od upadku ZSRR, bo w Polsce jest konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego. Mamy do wydania 90-92 mld dolarów na zbrojenia. Istnieją amerykańskie koncerny, które są ambasadorami polskich interesów, bo one mają interesy w Polsce. Fala infantylizmu, która nas zalała jest naprawdę śmieszna” – powiedział.

„To jest skrajny fragment tego infantylizmu. Uczestniczyły w tym jednak poważne media” – odniósł się do sprawy Piotr Zaremba.

Zdaniem Agnieszki Romaszewskiej wśród tzw. elit intelektualnych w Polsce nie brakuje zwykłego prowincjonalizmu.

„Mamy szalenie prowincjonalne podejście z tej strony, która uważa się za nieprowincjonalną”.

Mly/wPolityce.pl

fot. Twitter/Łukasz Warzecha

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook