Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Co się dzieje z Putinem?

14.03.2015

Dziennikarze dyskutowali na temat sytuacji na Kremlu, tajemniczym zniknięciu Putina oraz międzynarodowym śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Czy Władimir Putin żyje? Od dwóch dni dostajemy sprzeczne sygnały dotyczące sytuacji na Kremlu. O sprawie dyskutowali goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

„Nie ma do końca odpowiedzi. Jest szereg scenariuszy, że ma raka, udar, przemęczony, to z kolei przewrót pałacowy, że inne służby obejmą władzę. Nie wiadomo czy taki scenariusz byłby dla nas dobry. Czy te nowe służby okazałyby się dla nas bardziej pożyteczne. Najbardziej możliwym scenariuszem jest jego pobyt w Szwajcarii, gdzie partnerka urodziła mu kolejnego małego Putina.” – mówił Tadeusz Płużański.

„To pokazuje jak wygląda to życie publiczne. nie jest to życie publiczne kraju cywilizowanego. Ludzie nie wiedzą czy to się dzieje dziś, teraz. Wszystko jest tam tajemnicą, nawet to gdzie są jego dzieci. To trochę monarchia, trochę dyktatura” – stwierdził Piotr Zaremba.

„Być może jest tak, ze dyktator nie żyje a my się o tym dowiemy za jakiś czas, bo trwa walka o władzę.” – dodał Maciej Pawlicki.

Publicyści rozmawiali także o sprawie zablokowania przez Platformę Obywatelską szansy na międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

„To pierwszy moment kiedy udało się powiedzieć cokolwiek o Smoleńsku. To jest jakieś przełamanie. Nawet dziennikarze brytyjscy którzy mocno się wgłębiali w system putinowski, tematu Smoleńska unikali. Dlaczego? To są często ludzie, którzy wyrabiają sobie opinie o Polsce na podstawie opinii tzw. polskich elit. A te elity są w pewnej zmowie. Była pewna koncepcja dogadania się z Rosja i wykorzystanie tego w polityce polskiej. Straszenie, że PiS wróci do tematu Smoleńska. Platforma jest elementem systemu zmowy.” – stwierdził Piotr Zaremba.

„Międzynarodowe  śledztwo zostało zablokowane przez Platformę w ostatnim momencie. Trudno tego nie widzieć, że Platforma stara się cos ukryć, czuje swoją winę i stara się za wszelką cenę zablokować. Na arenie międzynarodowej byłoby to szalenie ważne. Polskie elity zostały jednak w większości wymordowane. Teraz są zastępcy. Niebywale jest to i od początku kładzie się na podejściu naszych władz do problemu. Następcom prezydenta Kaczyńskiego nie zależy na wyjaśnieniu tej sprawy i robią wszystko, aby tę sprawę ukrywać.” – powiedział Tadeusz Płużański.

Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”, wspomniał o manipulacjach ze strony prezydenta, w sprawie upamiętnienia polskich bohaterów.

„Komorowski stara się nam powiedzieć, że robi wszystko aby wydobyć naszych bohaterów  z dołów śmierci, a rozwiązania jego i kancelarii blokują w przyszłości wydobycie ciał generała „Nila” i Rotmistrza Pileckiego. Obraz medialny jest inny, inna jest rzeczywistość, Bronisław Komorowski pokazuje się w glorii ojca narodu.”

O postępach na planie filmu „Smoleńsk” mówił Maciej Pawlicki.

„Wczoraj doszliśmy do połowy zdjęć. Wszystko idzie pełną parą. Antoni Krauze jest w świetnej formie, ekipa też. Dziękujemy wszystkich, którzy wsparli ten film. Szczegóły na stronie fundacjasmolensk2010.pl.”

mly/radiowarszawa.com.pl

 

 

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook