Jedynie prawda jest ciekawa


Salon Dziennikarski: Co się dzieje z Putinem?

14.03.2015

Dziennikarze dyskutowali na temat sytuacji na Kremlu, tajemniczym zniknięciu Putina oraz międzynarodowym śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej.

Czy Władimir Putin żyje? Od dwóch dni dostajemy sprzeczne sygnały dotyczące sytuacji na Kremlu. O sprawie dyskutowali goście Salonu Dziennikarskiego Floriańska 3.

„Nie ma do końca odpowiedzi. Jest szereg scenariuszy, że ma raka, udar, przemęczony, to z kolei przewrót pałacowy, że inne służby obejmą władzę. Nie wiadomo czy taki scenariusz byłby dla nas dobry. Czy te nowe służby okazałyby się dla nas bardziej pożyteczne. Najbardziej możliwym scenariuszem jest jego pobyt w Szwajcarii, gdzie partnerka urodziła mu kolejnego małego Putina.” – mówił Tadeusz Płużański.

„To pokazuje jak wygląda to życie publiczne. nie jest to życie publiczne kraju cywilizowanego. Ludzie nie wiedzą czy to się dzieje dziś, teraz. Wszystko jest tam tajemnicą, nawet to gdzie są jego dzieci. To trochę monarchia, trochę dyktatura” – stwierdził Piotr Zaremba.

„Być może jest tak, ze dyktator nie żyje a my się o tym dowiemy za jakiś czas, bo trwa walka o władzę.” – dodał Maciej Pawlicki.

Publicyści rozmawiali także o sprawie zablokowania przez Platformę Obywatelską szansy na międzynarodowe śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

„To pierwszy moment kiedy udało się powiedzieć cokolwiek o Smoleńsku. To jest jakieś przełamanie. Nawet dziennikarze brytyjscy którzy mocno się wgłębiali w system putinowski, tematu Smoleńska unikali. Dlaczego? To są często ludzie, którzy wyrabiają sobie opinie o Polsce na podstawie opinii tzw. polskich elit. A te elity są w pewnej zmowie. Była pewna koncepcja dogadania się z Rosja i wykorzystanie tego w polityce polskiej. Straszenie, że PiS wróci do tematu Smoleńska. Platforma jest elementem systemu zmowy.” – stwierdził Piotr Zaremba.

„Międzynarodowe  śledztwo zostało zablokowane przez Platformę w ostatnim momencie. Trudno tego nie widzieć, że Platforma stara się cos ukryć, czuje swoją winę i stara się za wszelką cenę zablokować. Na arenie międzynarodowej byłoby to szalenie ważne. Polskie elity zostały jednak w większości wymordowane. Teraz są zastępcy. Niebywale jest to i od początku kładzie się na podejściu naszych władz do problemu. Następcom prezydenta Kaczyńskiego nie zależy na wyjaśnieniu tej sprawy i robią wszystko, aby tę sprawę ukrywać.” – powiedział Tadeusz Płużański.

Tadeusz Płużański, prezes Fundacji „Łączka”, wspomniał o manipulacjach ze strony prezydenta, w sprawie upamiętnienia polskich bohaterów.

„Komorowski stara się nam powiedzieć, że robi wszystko aby wydobyć naszych bohaterów  z dołów śmierci, a rozwiązania jego i kancelarii blokują w przyszłości wydobycie ciał generała „Nila” i Rotmistrza Pileckiego. Obraz medialny jest inny, inna jest rzeczywistość, Bronisław Komorowski pokazuje się w glorii ojca narodu.”

O postępach na planie filmu „Smoleńsk” mówił Maciej Pawlicki.

„Wczoraj doszliśmy do połowy zdjęć. Wszystko idzie pełną parą. Antoni Krauze jest w świetnej formie, ekipa też. Dziękujemy wszystkich, którzy wsparli ten film. Szczegóły na stronie fundacjasmolensk2010.pl.”

mly/radiowarszawa.com.pl

 

 

 

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook