Jedynie prawda jest ciekawa


Saleta: Komorowski był lepszy niż Duda

01.03.2016

„Polska jest wolna, były wolne wybory, PiS je wygrał i ja to akceptuję. Ale nie musi mi się to podobać”.

Przemysław Saleta wyjeżdża do Tajlandii. Jednak okazuje się, że wbrew temu, co sam mówił nie jest to gest sprzeciwu wobec rządów PiS-u. Słowa, że wyjeżdża, bo w Polsce rządzi PiS okazują się tandetną grą i teatrem. „Nigdzie nie uciekam. Będę kursował tu i tam, i do innych krajów. W Polsce mam przecież znajomych. Dzieci zostają tutaj. Dziś świat jest mniejszy - wczoraj przyleciałem, jutro wracam. A w Tajlandii zakochałem się już dwa lata temu i od tego czasu myślałem, żeby tam pomieszkać” – mówi „Gazecie Wyborczej” Saleta.

 

I zaznacza: „To nie jest tak, że PiS doszedł do władzy, a we mnie nagle dojrzała decyzja, żeby wyjechać. To, że nie podoba mi się PiS i podejście jego przedstawicieli do spraw światopoglądowych i gospodarczych, to jest oddzielna sprawa. Natomiast na pewno będę się mniej denerwował, będąc w Tajlandii” – przekonuje bokser.

 

Dodaje, że nie przejmuje się tym, co na swój temat może przeczytać w internecie. „Mam na to, potocznie mówiąc, wywalone. Najważniejsze jest dla mnie moje zdanie i najbliższych mi ludzi, na których mi zależy. Natomiast taki hejt jest jedną z przyczyn tego, że Polska mi się bardzo podoba w obrazku, jako całość, za to gorzej oceniam atmosferę, która w niej panuje od mniej więcej półtora roku. Ja tego hejtu nie potrafię zrozumieć” – przekonuje Saleta.

 

Dodaje, że „Polska dziś jest w najlepszym momencie swojej historii, a zawdzięcza to rozwojowi gospodarczemu”. Bokser atakuje przy tym rząd PiS-u za… program 500+. W ocenie Salety rząd „nie da, przynajmniej w wersji prezentowanej w kampanii wyborczej”. „Poza tym komuś muszą zabrać te pieniądze. A obniżenie wieku emerytalnego w tym nie pomoże. Obniżenia VAT-u może też nie będzie? Jak tak dalej pójdzie, to niczego nie będzie z tych obietnic z kampanii. Banki już podnoszą opłaty. Zapłacimy my wszyscy. Podatek za sklepy też zapłacą klienci. Nie neguję prawa PiS do rządzenia. Mają prawo wprowadzać swoją wizję polityki i gospodarki. Ale jak patrzę na giełdę i spadek kursu złotego, to mi ta wizja się nie podoba” – tłumaczy Saleta.

 

Co ciekawe, Saleta przekonuje, że w Polsce obecnie jest właściwie tak, jak w Tajlandii rządzonej przez wojskową dyktaturę. „Tajlandia to nie jest mój kraj. Mój kraj to Polska. Po drugie, w Tajlandii teraz nie ma już stanu wyjątkowego. A nawet jak był, to na wyspie Samui, gdzie mieszkam, było to nieodczuwalne. Niepokoje i protesty dotyczyły głównie Bangkoku. Nie widziałem, by dotknęły zwykłych ludzi, z którymi się spotykam. Politycy biją się między sobą i oskarżają o korupcję” – tłumaczy Saleta. I dodaje, że „pozycja króla w Tajlandii jest specyficzna”, więc nie dziwi go, że za krytykę króla można trafić do więzienia. „Panuje tam od 1946 roku ten sam władca. Jest bardzo szanowany. Ciężko nam zrozumieć jego szczególną rolę z kilku powodów. Po pierwsze -Tajlandia to monarchia konstytucyjna, po drugie - zupełnie inna kultura i historia kraju. Dla Europejczyka to może być niewyobrażalne, ale tak po prostu jest. Wiem natomiast, że demokracja w wydaniu europejskim czy amerykańskim niekoniecznie sprawdza się w innych częściach świata - patrz Bliski Wschód. A więc nie zastanawiam się nad tym. Za to ciekawostką może być fakt, że Tajlandia ma taki rating jak Polska - A+ [według jednej z agencji ratingowych Polska ma BBB+ - przyp. red.], za to prognozy lepsze, bo jest stabilna. Mimo tej dyktatury” – przekonuje. Czyli, jak widać w Tajlandii jest tak, jak w Polsce PiS-u. Szkoda gadać.

 

Pytany, dlaczego zrobił szopkę i wskazał, że wyjeżdża przez to, że PiS objął władzę Saleta wyjaśnia: „Uważam, że jest obowiązek mówienia głośno o tym, co nam się nie podoba. Jak się siedzi cicho, to jest milcząca akceptacja np. pani Krystyny Pawłowicz”. „Polska jest wolna, nie ma okupacji, były wolne wybory, PiS je wygrał i ja to akceptuję. Ale nie musi mi się to podobać, w końcu jest póki co demokracja” - zaznacza.

 

Saleta, który popierał w kampanii Bronisława Komorowskiego przekonuje, że Andrzej Duda jest gorszym prezydentem niż poprzednik. „Zawsze uważałem i dalej uważam, że Bronisław Komorowski był lepszym prezydentem niż Andrzej Duda. I wiele usłyszałem pytań, za ile zostałem kupiony, żeby tak mówić. Nigdy nikt mnie nie kupił, za nic mi nie płacił, nie sprawowałem żadnej funkcji. Nigdy nic nie chciałem od tamtego rządu i nie chcę nic od nowego” – zaznacza Saleta.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook