Jedynie prawda jest ciekawa

Sakiewicz: Władza stwarza pozory, że coś robi

13.11.2011

Obecne prawo wystarcza, by uniemożliwić starcia dwóch legalnych manifestacji, oraz by odrzucić zawiadomienie o demonstracji i wydać zakaz jej przeprowadzania. Dlaczego zatem prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz- Waltz tak usilnie chce zmienić istniejące prawo?

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” w rozmowie ze Stefczyk.Info mówi: - Władza próbuje stworzyć pozory, że coś robi. „Gazecie Polskiej” wielokrotnie odmawiano przemarszów, czy koncertów. Tym razem, kiedy konserwatywne środowiska przejęły inicjatywę, to władza napuściła na Marsz „Kolorową Niepodległą”. Według prawa miasto może wymusić zmianę trasy.  Patrząc na to, kto próbuje zmieniać prawo, to ja wolałbym, żeby ono zostało takie, jakie jest. Takie działania zmierzają do tego, że grupy bandytów z Niemiec będą pouczały Polaków jak obchodzić Święto Niepodległości.

Łukasz Warzecha, publicysta „Rzeczpospolitej” rozmawiając ze Stefczyk.Info stwierdza: - Prezydent Warszawy twierdzi, że projekt nowelizacji leży już od roku. Jednak, takich projektów nikt nie trzyma w szufladzie, chyba, że ma coś nieuczciwego do ugrania.

Warzecha mówi, że być może jest to rzeczywiście zamach na swobodę zrzeszania się. Jednak zmienienie prawa nie zniweluje problemu. – Jest przepis, który był podstawą np. do zatrzymania niemieckich anarchistów. Byli oni obserwowani zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Było jasne, po co jadą do Polski. Zatrzymać ich powinna ABW, jednak tak się nie stało. Więc zatem to nie jest kwestia zmiany prawa, ale jego przestrzegania.

MK

(fot. PAP/ Łukasz Szostek)

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook