Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Sakiewicz: Władza stwarza pozory, że coś robi

13.11.2011

Obecne prawo wystarcza, by uniemożliwić starcia dwóch legalnych manifestacji, oraz by odrzucić zawiadomienie o demonstracji i wydać zakaz jej przeprowadzania. Dlaczego zatem prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz- Waltz tak usilnie chce zmienić istniejące prawo?

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” w rozmowie ze Stefczyk.Info mówi: - Władza próbuje stworzyć pozory, że coś robi. „Gazecie Polskiej” wielokrotnie odmawiano przemarszów, czy koncertów. Tym razem, kiedy konserwatywne środowiska przejęły inicjatywę, to władza napuściła na Marsz „Kolorową Niepodległą”. Według prawa miasto może wymusić zmianę trasy.  Patrząc na to, kto próbuje zmieniać prawo, to ja wolałbym, żeby ono zostało takie, jakie jest. Takie działania zmierzają do tego, że grupy bandytów z Niemiec będą pouczały Polaków jak obchodzić Święto Niepodległości.

Łukasz Warzecha, publicysta „Rzeczpospolitej” rozmawiając ze Stefczyk.Info stwierdza: - Prezydent Warszawy twierdzi, że projekt nowelizacji leży już od roku. Jednak, takich projektów nikt nie trzyma w szufladzie, chyba, że ma coś nieuczciwego do ugrania.

Warzecha mówi, że być może jest to rzeczywiście zamach na swobodę zrzeszania się. Jednak zmienienie prawa nie zniweluje problemu. – Jest przepis, który był podstawą np. do zatrzymania niemieckich anarchistów. Byli oni obserwowani zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Było jasne, po co jadą do Polski. Zatrzymać ich powinna ABW, jednak tak się nie stało. Więc zatem to nie jest kwestia zmiany prawa, ale jego przestrzegania.

MK

(fot. PAP/ Łukasz Szostek)

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook