Jedynie prawda jest ciekawa


Sakiewicz: Organizatorzy Marszu chcą ruszyć w politykę

12.11.2012

Marsz Niepodległości, powołanie przez narodowców ruchu społecznego oraz przyczyny zamieszek ocenia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl ocenił powołanie przez organizatorów Marszu Niepodległości nowego ruchu społecznego. "To środowisko chce po prostu stworzyć partię polityczną. Mają oczywiście do tego prawo tylko powinni jaśniej ludzi poinformować iż jednym z celów marszu jest nie tylko uczczenie Święta Niepodległości Polski ale także utworzenie partii. W polityce czasami jest tak, że cele polityczne nie współgrają z tą symboliką" - tłumaczył Sakiewicz.

Jak, zdaniem Sakiewicza, może wyglądać taka partia? "Uprzedziłem, że partia ta będzie miała bardzo mocne prorosyjskie akcenty. I nie chodzi o to, że Artur Zawisza czy Robert Winnicki są prorosyjscy, ale jest tam w tle sporo środowisk, które są naprawdę prorosyjskie. Co w dzisiejszej sytuacji sam Dmowski by odrzucił" - ocenił.

Sakiewicz odniósł się także do zamieszek na Marszu Niepodległości: "Z naszego punktu widzenia decyzja by iść w osobnym sektorze i wykorzystać służby porządkowe sprawdzone tyle razy wcześniej przy okazji spotkań smoleńskich, okazała się niezwykle słuszna. Nikt od nas nie ucierpiał, nie udała się żadna zewnętrzna prowokacja. Na pewno mieliśmy do czynienia z prowokacją, można zastanawiać się czy była policyjna czy inna. (...) Nie sądzę by narodowcy chcieli mieć takie zadymy, ale sobie z tym po prostu nie radzą" - mówił Sakiewicz.

Całość rozmowy na portalu wPolityce.pl.

ll

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook