Jedynie prawda jest ciekawa

Sakiewicz: Organizatorzy Marszu chcą ruszyć w politykę

12.11.2012

Marsz Niepodległości, powołanie przez narodowców ruchu społecznego oraz przyczyny zamieszek ocenia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl ocenił powołanie przez organizatorów Marszu Niepodległości nowego ruchu społecznego. "To środowisko chce po prostu stworzyć partię polityczną. Mają oczywiście do tego prawo tylko powinni jaśniej ludzi poinformować iż jednym z celów marszu jest nie tylko uczczenie Święta Niepodległości Polski ale także utworzenie partii. W polityce czasami jest tak, że cele polityczne nie współgrają z tą symboliką" - tłumaczył Sakiewicz.

Jak, zdaniem Sakiewicza, może wyglądać taka partia? "Uprzedziłem, że partia ta będzie miała bardzo mocne prorosyjskie akcenty. I nie chodzi o to, że Artur Zawisza czy Robert Winnicki są prorosyjscy, ale jest tam w tle sporo środowisk, które są naprawdę prorosyjskie. Co w dzisiejszej sytuacji sam Dmowski by odrzucił" - ocenił.

Sakiewicz odniósł się także do zamieszek na Marszu Niepodległości: "Z naszego punktu widzenia decyzja by iść w osobnym sektorze i wykorzystać służby porządkowe sprawdzone tyle razy wcześniej przy okazji spotkań smoleńskich, okazała się niezwykle słuszna. Nikt od nas nie ucierpiał, nie udała się żadna zewnętrzna prowokacja. Na pewno mieliśmy do czynienia z prowokacją, można zastanawiać się czy była policyjna czy inna. (...) Nie sądzę by narodowcy chcieli mieć takie zadymy, ale sobie z tym po prostu nie radzą" - mówił Sakiewicz.

Całość rozmowy na portalu wPolityce.pl.

ll

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook