Jedynie prawda jest ciekawa


Sakiewicz: Najpierw był UB, potem UD, PO, a teraz KOD

19.12.2016

"Nie uda im się obalić tego rządu, nie obalą tego prezydenta".

– Wszyscy pamiętacie ten dowcip, że przyjaciół się wybiera, a braci nie. Ci "bracia", którzy dołączyli się do nas w 1945 roku, nie mogą się od nas odzwyczaić, oni nadal chcą tu rządzić. Kiedyś to było PZPR i UB-cja, potem UD, potem PO, teraz to się nazywa KOD, ale to jest ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest ta sama komuna! – mówił pod Pałacem Prezydenckim redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Od godziny 16:00 pod Pałacem Prezydenckim trwa demonstracja Klubów "Gazety Polskiej" w obronie demokracji w Polsce. To będzie również wyraz poparcia dla legalnie wybranej władzy. Do zgromadzonych mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

– Na pewno nic nie przewróci polskiej demokracji, bo wy za nią stoicie, bo naród stoi za tą demokracją. Opozycja, esbecja, oligarchowie alarmują, że w Polsce dzieje się coś złego. Wiecie co się dzieje? Źle wybraliście! Wybraliście patriotów, a trzeba było wybierać złodziei i agentów, wtedy byliby zadowoleni – podkreślił Sakiewicz.

– Jest taki ulubiony okrzyk, kiedy patrzyłem na manifestacje KOD, przypominał się taki okrzyk "raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę!" – skandował tłum zgromadzonych.

– Idą święta, budzą się uczucia rodzinne, niektórzy mają rodzinę gdzieś daleko, np. w Szwecji. Wiecie jaki jest ulubiony okrzyk od kilku tygodni? "Pozdrów brata!" – krzyczał tłum, nawiązując do Adama Michnika i jego brata, stalinowskiego sędziego, mieszkającego w Szwecji.

– Wszyscy pamiętacie ten dowcip, że przyjaciół się wybiera, a braci nie. Ci "bracia", którzy dołączyli się do nas w 1945 roku, nie mogą się od nas odzwyczaić, oni nadal chcą tu rządzić. Kiedyś to było PZPR i UB-cja, potem UD, potem PO, teraz to się nazywa KOD, ale to jest ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest ta sama komuna! – podkreślił Sakiewicz.

– Jest nas dzisiaj 10 razy tyle, ile im udało się zgromadzić pod Sejmem. Nie uda im się obalić tego rządu, nie obalą tego prezydenta. Ale jest jeden warunek – my nie możemy się cofnąć. Polska to jest stały obowiązek, Polska wymaga stałej troski, stałej walki.

Pokazaliście, że wy jesteście tą pierwszą kadrową, w liczbie legionów. Udowodniliście, że Polska nie zginie, bo Polski nie da rady przykryć żadna esbecja czapkami. Kiedy będą pisać historię to napiszą, że były dwa niezwykłe wydarzenia, że mając przeciwko sobie fałszerzy, nie mając wiele środków, wygraliśmy te wybory, to był ten wielki cud. A drugi polega na tym, że kiedy ktoś chce nam odebrać wolność, potrafimy gromadzić się tysiącami i powiedzieć, że wolności nigdy się nie wyrzekniemy, że Polska jest naszą ogromną wartością. Dzisiaj Wy jesteście wielkimi ludźmi, w was jest ta wielkość, która jest niezbędna do tego, żeby następne pokolenia umiały podkemować walkę – podkreślał Tomasz Sakiewicz.

[PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook