Jedynie prawda jest ciekawa


Sakiewicz: Najpierw był UB, potem UD, PO, a teraz KOD

19.12.2016

"Nie uda im się obalić tego rządu, nie obalą tego prezydenta".

– Wszyscy pamiętacie ten dowcip, że przyjaciół się wybiera, a braci nie. Ci "bracia", którzy dołączyli się do nas w 1945 roku, nie mogą się od nas odzwyczaić, oni nadal chcą tu rządzić. Kiedyś to było PZPR i UB-cja, potem UD, potem PO, teraz to się nazywa KOD, ale to jest ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest ta sama komuna! – mówił pod Pałacem Prezydenckim redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Od godziny 16:00 pod Pałacem Prezydenckim trwa demonstracja Klubów "Gazety Polskiej" w obronie demokracji w Polsce. To będzie również wyraz poparcia dla legalnie wybranej władzy. Do zgromadzonych mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

– Na pewno nic nie przewróci polskiej demokracji, bo wy za nią stoicie, bo naród stoi za tą demokracją. Opozycja, esbecja, oligarchowie alarmują, że w Polsce dzieje się coś złego. Wiecie co się dzieje? Źle wybraliście! Wybraliście patriotów, a trzeba było wybierać złodziei i agentów, wtedy byliby zadowoleni – podkreślił Sakiewicz.

– Jest taki ulubiony okrzyk, kiedy patrzyłem na manifestacje KOD, przypominał się taki okrzyk "raz sierpem, raz młotem, w czerwoną hołotę!" – skandował tłum zgromadzonych.

– Idą święta, budzą się uczucia rodzinne, niektórzy mają rodzinę gdzieś daleko, np. w Szwecji. Wiecie jaki jest ulubiony okrzyk od kilku tygodni? "Pozdrów brata!" – krzyczał tłum, nawiązując do Adama Michnika i jego brata, stalinowskiego sędziego, mieszkającego w Szwecji.

– Wszyscy pamiętacie ten dowcip, że przyjaciół się wybiera, a braci nie. Ci "bracia", którzy dołączyli się do nas w 1945 roku, nie mogą się od nas odzwyczaić, oni nadal chcą tu rządzić. Kiedyś to było PZPR i UB-cja, potem UD, potem PO, teraz to się nazywa KOD, ale to jest ta sama szumowina, to jest wszystko ten sam ruch, to jest ta sama komuna! – podkreślił Sakiewicz.

– Jest nas dzisiaj 10 razy tyle, ile im udało się zgromadzić pod Sejmem. Nie uda im się obalić tego rządu, nie obalą tego prezydenta. Ale jest jeden warunek – my nie możemy się cofnąć. Polska to jest stały obowiązek, Polska wymaga stałej troski, stałej walki.

Pokazaliście, że wy jesteście tą pierwszą kadrową, w liczbie legionów. Udowodniliście, że Polska nie zginie, bo Polski nie da rady przykryć żadna esbecja czapkami. Kiedy będą pisać historię to napiszą, że były dwa niezwykłe wydarzenia, że mając przeciwko sobie fałszerzy, nie mając wiele środków, wygraliśmy te wybory, to był ten wielki cud. A drugi polega na tym, że kiedy ktoś chce nam odebrać wolność, potrafimy gromadzić się tysiącami i powiedzieć, że wolności nigdy się nie wyrzekniemy, że Polska jest naszą ogromną wartością. Dzisiaj Wy jesteście wielkimi ludźmi, w was jest ta wielkość, która jest niezbędna do tego, żeby następne pokolenia umiały podkemować walkę – podkreślał Tomasz Sakiewicz.

[PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook