Jedynie prawda jest ciekawa

Sakiewicz: Jak wygrać wojnę z Rosją?

06.08.2014

„Usunięcie kremlowskiego watażki nie oznacza zerwania strategicznego sojuszu z Moskwą” - pisze w tygodniku „Gazeta Polska” Tomasz Sakiewicz.

Redaktor naczelny tygodnika pisze, że od momentu zestrzelenie malezyjskiego samolotu całkowicie zmieniła się taktyka Berlina wobec Rosji.

„Postanowił(Berlin-red.) pozbyć się Putina. Usunięcie kremlowskiego watażki nie oznacza zerwania strategicznego sojuszu z Moskwą” - czytamy.

Jego zdaniem polityka Putina nie daje szans na jakiekolwiek sojusze i alianse Moskwy z Zachodem. Putin musi prowadzić do eskalacji konfliktu, dlatego prorosyjski rząd Merkel znalazł się w potrzasku:

„Ostatecznie Niemcy będą musiały przyznać się do bankructwa swojej polityki i oddać wpływy w tej części świata dużo bardziej strawnemu dla narodów Europy Wschodniej Waszyngtonowi” - analizuje Sakiewicz.

Zdaniem red. naczelnego tygodnika Niemcy muszą prześcignąć Amerykanów w akcji przeciwko Rosji.

„Jeżeli to Niemcy podyktują warunki, uratują przynajmniej część swojej polityki wschodniej” - pisze Sakiewicz.

Jednak szybko dodaje, że jest to mało prawdopodobna opcja. Natomiast co ma zrobić Ukraina?

„Do zwycięstwa niezbędna jest nowoczesna broń, której Ukraińcom brakuje, pieniądze dla Kijowa i odcięcie Rosji od petrodolarów” - czytamy w komentarzu.

Sakiewicz podkreśla, że w Polska może również aktywnie uczestniczyć w procesie wygaszania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego jednak potrzebny jest do tego silny i stabilny rząd.

Gazeta Polska, lz

[fot: PAP/EPA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook