Jedynie prawda jest ciekawa

Sakiewicz: Interes Rosji, interes Putina

03.03.2014

Wielu analityków przekonywało, że Rosja nie ma żadnego interesu w rozpętaniu kolejnej wojny, bo jest na to za słaba gospodarczo zależy jej na dobrych związkach z Zachodem, nie chce wykopać historycznej przepaści pomiędzy narodem swoim i ukraińskim. Wreszcie, że stan armii tego kraju nie pozwala Moskwie na otwartą wojnę - pisze w Gazecie Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

Jak zaznacza redaktor naczelny „GPC”,  to wszystko byłoby prawdą, gdyby rosyjskie władze były emanacją demokratycznego wyboru dojrzałego zachodniego społeczeństwa.

Ale dzisiaj tamtejsze władze są emanacją KGB-owskich elit, które dały Władimirowi Putinowi ogromne pole działania, ale pozbędą się go bez ceregieli, gdy będą widziały lepsze rozwiązanie – zauważa publicysta.

Od kilku tygodni widać było przygotowania do interwencji rosyjskiej na Ukrainie. Miękka interwencja odbywała się za pomocą ustanowionych tam władz, które masakrowały zwolenników demokracji. Alibi do niej zaś dawali wszyscy, którzy maniakalnie doszukiwali się w ukraińskiej rewolucji śladów UPA, Bandery i faszystów – dodaje Sakiewicz.

facebook.com/stefczyk.info?fref=ts">Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/”GPC”

[fot. PAP/EPA]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook