Jedynie prawda jest ciekawa


Sakiewicz: Czas na polski Nobel

27.04.2016

Dziennikarz "Gazety Polskiej" apeluje o wsparcie polskich naukowców.

„Bardzo ucieszyła mnie deklaracja prezydenta, że weźmie udział w patriotycznym śpiewaniu 3 maja na placu Teatralnym w Warszawie” - pisze Tomasz Sakiewicz w swoim felietonie na łamach „Gazety Polskiej”.

„To autentyczna szansa na pokazanie trochę innej twarzy obozu patriotycznego. Żeby nie było wątpliwości, sam uważam, że trwanie przy żałobie wokół Smoleńska było formą oporu wobec kolaborantów, którzy rządzili nami przez ostatnie osiem lat. Chodzi tylko o to, by nie była to jedyna forma oporu ” - dodaje dziennikarz.

Sakiewicz uważa, że takie zagrania wizerunkowe mogą pomóc Polsce.

„Musimy zaprezentować też twarz uśmiechniętą, pokazać radość z narodowego dorobku. To być może będzie właściwa odpowiedź na propozycję burd i awantur, do których wzywają opozycja i jej agenturalni przywódcy” - pisze publicysta.

Sakiewicz twierdzi, że musimy stawiać na innowacyjność i przypomina sprawę prof. Henryka Skarżyńskiego, dzięki któremu wielu ludzi odzyskało słuch.

„To człowiek, który wymyślił nieznane wcześniej metody leczenia słuchu. Dzięki niemu miliony ludzi na całym świecie odzyskały zdolność słyszenia. Gdyby był Niemcem, Francuzem albo Amerykaninem, już dawno dostałby medycznego Nobla. Jako Polak miał mniejsze szanse” - pisze Sakiewicz i ujawnia jak polskiego lekarza potraktowała poprzednia władza.

„Nasze państwo nie tylko go nie wspierało, ale też w pewnym momencie najwyżsi urzędnicy w rządzie PO postanowili go wykończyć” - czytamy.

Sakiewicz apeluje o promowanie takich postaci jak Skarżyński.

„Najlepszą promocją Polski nie są najbardziej nawet gorące wystąpienia przedstawicieli władzy, lecz skuteczne promowanie takich geniuszy jak prof. Skarżyński. Czas na polski Nobel medyczny” - pisze.

„Wtedy awantury szykowane przeciwko naszemu państwu zostaną sprowadzone do właściwej proporcji – zwykłej błazenady” - dodaje.

mly/Gazeta Polska

fot. [Wikimedia Commons]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook