Jedynie prawda jest ciekawa

Sakiewicz: "Putin dał się ograć jak dziecko"

17.02.2017

"Jeżeli nawet Rosjanie próbowali pomóc Trumpowi w wygraniu wyborów prezydenckich, to robili to pod okiem amerykańskich służb, które teraz z tego wszystkie profity" - napisał Tomasz Sakiewicz w Gazecie Polskiej Codziennie.

Tomasz Sakiewicz podkreśla rozczarowanie z jakim musieli się spotkać przedstawiciele rosyjskiej władzy, wobec wyboru Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta USA.
"Oto bowiem Donald Trump otwarcie relacji nowej amerykańskie administracji z Federacją Rosyjską, zamiast od spodziewanego resetu, zaczął od twardego stanowiska w sprawie Ukrainy. Sytuacja dla Kremla jest doprawdy fatalna, bo do tej pory każdy nowy prezydent USA, może poza Donaldem Reaganem, zaczynał rządy od prób dogadywania się z Moskwą" - ocenił publicysta.

Dziennikarz podaje przykłady, które wskazują na twarde stanowisko Trumpa wobec Rosji.
Tymczasem amerykański prezydent(...) nie tylko wywalił z grona swoich doradców(...) generała Michaela Fynna, najbardziej wśród nich prorosyjskiego, to jeszcze zażądał od Rosji zwrotu Krymu Ukrainie" - podkreślił Sakiewicz.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" zaznaczył, że Rosja dała się zmanipulować Stanom Zjednoczonym. "Jeżeli nawet Rosjanie próbowali pomóc Trumpowi w wygraniu wyborów prezydenckich, to robili to pod okiem amerykańskich służb, które teraz z tego wszystkie profity. A Władimir Putin dał się ograć jak dziecko" - podsumował.

[fot.youtube]
MW/Gazeta Polska Codziennie
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook