Jedynie prawda jest ciekawa


Sądy ruszają do politycznego boju?

27.04.2016

Jeśli ktoś do wczoraj miał jeszcze wątpliwości o co chodzi w sporze o Trybunał, uchwała Sądu Najwyższego powinna rozwiać jego wątpliwości.

Wczoraj do walki rzucone zostały najcenniejsze zasoby III RP. Coś co było dotąd z troską pielęgnowane i dyskretnie chronione przez establishment – sądownicza oligarchia - zostało użyte otwarcie. To pokazuje determinację obozu III RP.

Sędziowie Sądu Najwyższego wczorajszą uchwałą zapowiadającą respektowanie nieopublikowanych wyroków Trybunału Konstytucyjnego świadomie przekroczyli swoje uprawnienia. Otwarcie pokazali, że znacznie bliżej im do anarchizującego polskie prawo prezesa TK niż do Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej z roku 1997, która jasno określa ich kompetencje. Sądy są od egzekwowania prawa, a nie od jego stanowienia. Średnio rozgarnięty gimnazjalista wie, że tym zajmuje się parlament. Dlatego prawna moc tego dokumentu jest zerowa. 

Uchwała po coś jednak jest. Na pewno, podobnie jak list byłych prezydentów, jest sygnałem: anarchizujmy życie społeczne, wzniecajmy bunt, róbmy rewoltę. To także wytyczne dla polskich sądów: idziemy na otwarte zderzenie z nową władzą!  

Widać, że rozbita przez Jarosława Kaczyńskiego III RP próbuje się na nowo zorganizować. Czując, że tym razem może to być jej ostatni bój sięga do zasobów, z których wcześniej jawnie nie korzystała. Stąd hasło: „Wszystkie ręce na pokład!” Także te z SN i być może już wkrótce z innych sądów. Z tej perspektywy – rokoszu sądów - decyzja obozu zmiany, aby mimo ewidentnych strat nie odpuszczać TK wydaje się słuszna. 

Nie trudno zauważyć, że celem całej tej układanki jest bunt polskich ulic i zmiana władzy. Pytanie tylko kto nabierze się na taki scenariusz. Seniorzy z KOD-u, zagranica, tysiące wyimaginowanych zwolenników Grzegorza Schetyny i czytelnicy Wyborczej? To ciągle sporo, ale w obecnej sytuacji jednak zbyt mało. Oligarchii III RP ciągle się wydaje, że Polska to my. Ale ta „elita” jak zwykle nie rozumie, że Polska jest gdzie indziej.

Krzysztof Kunert / wPolityce.pl

[Fot. PAP/Obara]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook