Jedynie prawda jest ciekawa

Sąd: Turowski funkcjonariuszem SB!

04.12.2015

Sąd znów przyznał, że Tomasz Turowski był funkcjonariuszem SB. Co robił w Smoleńsku?

Tomasz Turowski kolejny raz usłyszał, że był funkcjonariuszem SB. Sąd oddalił pozew Turowskiego przeciwko dziennikarzowi Mariuszowi Majewskiemu. Dziennikarz został oskarżony o zniesławienie Turowskiego.

"Sąd po raz kolejny przyznał, że Tomasz Turowski był funkcjonariuszem SB i basta!" – napisał Majewski na swoim Twitterze. Wcześniej Turowski oskarżał o zniesławienie Cezarego Gmyza, sprawa również skończyła się wyrokiem na niekorzyść człowieka SB.

„Jak sąd to orzekł to tak jest! :) albo inaczej: prawda sądowa zbiegła się z historyczną” - napisał komentując tę sprawę prof. Sławomir Cenckiewicz.

Tomasz Turowski, były funkcjonariusz SB, działał m.in. na odcinku watykańskim, działał jako nielegał w czasie PRL-u. Potem również w służbach III RP. Co zaskakujące na kilka miesięcy przed tragedią smoleńską został wysłany na placówkę do Moskwy. Był obecny w Smoleńsku 10 kwietnia. Jako jeden z urzędników brał udział w przygotowaniach lotu do Smoleńska. Był również obecny na płycie lotniska, gdy na miejsce tragedii przybył Jarosław Kaczyński, a także Donald Tusk. Do dziś nie wiadomo, z jakiego powodu miał tak wiele do powiedzenia ws. smoleńskich, a także czy nie realizował jakiejś misji...

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook