Jedynie prawda jest ciekawa


Saakaszwili: "Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie"

24.07.2014

Rosja to wielka skorumpowana stacja benzynowa z LPG. Bez sprzedaży surowców nie zarabia na siebie. Jeśli Zachód przestanie więc Kremlowi dostarczać nowoczesnych technologii wydobywczych, a nie potrafi wyprodukować własnych, to źródło pieniędzy wyschnie - mówił były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji „Fox News”.

Jego zdaniem Ukraińcy pilnie potrzebują wsparcia Zachodu. I to zarówno politycznego jak i militarnego. „Ukraińcy toczą obecnie walkę o przetrwanie swojego państwa. Od tego czy ją wygrają zależą także dalsze losy Europy. Tu chodzi o wiarygodność Zachodu, Europy i USA. Jako polityczni gracze i partnerzy” - przekonywał Saakaszwili. Według byłego prezydenta Gruzji Zachód może pomóc Kijowi nakładając surowe sankcje na Rosję oraz wysyłając Ukraińcom sprzęt wojskowy.

„Oni walczą na wschodniej Ukrainie z terrorystami. Zestrzelenie samolotu malezyjskich linii lotniczych moim zdaniem wszystko zmieniło.[…] Sprawy zaszły zbyt daleko, by Zachód mógł je dalej ignorować” - tłumaczył. Oraz dodał:” Wyobraźmy sobie, że Rosja wygra. Miliony Ukraińców ucieknie z kraju, a przemoc rozleje się po całym regionie. Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie. Następne będą kraje Bałtyckie. Proszę pamiętać, Putinowi chodzi o zniszczenie NATO”.

Jego zdaniem Europa zdaje się tego jednak nie dostrzegać. „Europa zawsze reaguje za późno i zbyt słabo. Na dodatek niektóre kraje europejskie zachowują się skandalicznie. Podczas gdy horror na Ukrainie trwa Paryż usiłuje dostarczyć Rosji nowoczesne okręty desantowy, który mogą posłużyć do podbicia wschodniej Ukrainy, albo mojego kraju, Gruzji. Jak, w XXI wieku, można się posunąć do czegoś takiego? Do tak odrażającego, cynicznego działania?” - pytał Saakaszwili.

Według byłego prezydenta Gruzji nikomu podczas II wojny światowej nie przyszło do głowy, by Hitlerowi dostarczać okręty. „Nie jestem w stanie tego zrozumieć” - dodał. I podkreślił, że to oznacza, że tylko Stany Zjednoczone mogą pomóc Ukraińcom. „USA podjęły już pierwsze kroki w dobrym kierunku, nakładając sankcje na kluczowe sektory rosyjskiej gospodarki. Rosja to wielka skorumpowana stacja benzynowa z LPG. Bez sprzedaży surowców nie zarabia na siebie. Jeśli Zachód przestanie więc Kremlowi dostarczać nowoczesnych technologii wydobywczych, a nie potrafi wyprodukować własnych, to źródło pieniędzy wyschnie”- mówił.

„Kluczowe są też sankcje przeciwko konkretnym członkom władz w Moskwie. Oni trzymają pieniądze, które ukradli w euro i dolarach w zachodnich bankach. Te fundusze można łatwo zamrozić” – dodał były prezydent Gruzji. Jego zdaniem, gdyby Zachód zareagował na rosyjska agresję na Gruzję, nie doszłoby do zajęcia Krymu, ani do obecnej wojny na wschodniej Ukrainie.

Ryb, Fox News

Fot. [PAP/epa]

 

 


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook