Jedynie prawda jest ciekawa

Rzymkowski: „Kotłujemy się w oparach PZPR”

11.12.2016

„Jestem z tego pokolenia, które jest bardzo rozżalone tym, że w 27 latach wolnej Polski cały czas kotłujemy się w oparach PZPR, komunistycznej prokuratury" - mówił w programie „Kawa na ławę” Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz'15, odnosząc się do sprawy posła Stanisława Piotrowicza.

Zdaniem Rzymkowskiego politycy powinni skupić się na innych kwestiach.

„Nie zajmujemy się tym, do czego zostaliśmy powołani jako parlamentarzyści, tym co trapi Polaków” - dodał.

„Dziwię się, że i PiS, i PO używają argumentów przeciwko sobie, które dotyczą przede wszystkim ich samych” - zaznaczył Rzymkowski ws. sporu o PZPR-owską przeszłość ich partyjnych działaczy, wymieniając oprócz Stanisława Piotrowicza, polityków PO: Marcina Święcickiego i Iwonę Śledzińską-Katarasińską.

„To jest żałosne! Jakbyście byli czyści i nie mieli działaczy PZPR, moglibyście takich argumentów używać. Widzimy źdźbło u kogoś, a u siebie belki nie zauważamy” - mówił dalej.

Poseł Kukiz'15 zaznaczył, że wchodząc w rolę adwokata diabła, podkreślając jednocześnie, że jest przeciwny ludziom w polityce, którzy pełnili prominentne funkcje w PZPR, musi obronić Piotrowicza w jednej kwestii.

„Ciężko mi, jako historykowi prawa, znaleźć przykład, gdzie akt oskarżenia wobec opozycjonisty został oddalony przez sąd w stanie wojennym. Musiał być słabo napisany” - zauważył Rzymkowski.


ak

[fot. YouTube/TV Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook