Jedynie prawda jest ciekawa


Rzymkowski: Jaka była rola Wałęsy ws. Amber Gold

29.11.2016

„Należy przyjrzeć się finansowaniu różnych przedsięwzięć w Gdańsku, w tym filmu o Lechu Wałęsie. Warto też zapytać się, jaka była rola prezydenta Wałęsy wokół sprawy Amber Gold?” - mówił Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15, wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold.

„Obydwaj panowie – Donald Tusk i Michał Tusk – staną przed komisją ds. afery Amber Gold. Najpierw syn, potem ojciec. Gdy nastąpi rozbieżność w zeznaniach, nastąpi konfrontacja” - mówił Rzymkowski. 

Jak zaznaczył, w toku prac komisji śledczej ds. Amber Gold nie przeprowadzano konfrontacji, pomimo tego, że zauważono rozbieżności w zeznaniach różnych świadków. 

Poseł mówił także o „amnezji” przesłuchiwanych świadków: „Wśród przedstawicieli prokuratury – im wyżej byli w hierarchii, tym amnezja była większa”.

„Podstawowe pytanie, to Skąd Marcin P. i żona mieli kapitał na rozruszanie interesu? Musieli go uzyskać z zewnątrz. To był pozornie drobny oszust, skazywany wyrokami, z których nie odsiedział ani dnia. Nikt nie brał tego faktu pod uwagę, że osoba skazywana prawomocnie została prezesem spółki handlowej. Człowiek naiwny mógłby pomyśleć, że był to samorodek przestępczy” – stwierdził poseł z Kukiz'15. 

Zdaniem Rzymkowskiego należałoby rzucić światło także na inne kwestie, w tym rolę Lecha Wałęsy w tej sprawie: 

„Należy przyjrzeć się finansowaniu różnych przedsięwzięć w Gdańsku, w tym filmu o Lechu Wałęsie. Warto też zapytać się, jaka była rola prezydenta Wałęsy wokół sprawy Amber Gold?"

Wiceprzewodniczący komisji śledczej odniósł się również do aktywności Donalda Tuska wokół sprawy Amber Gold. 

„Prezes rady ministrów, Donald Tusk, gdy prokuratura w Gdańsku była poinformowana już o zaistnieniu prawnych nieprawidłowości, przesunął ministra-koordynatora służb specjalnych do innego resortu i wówczas bezpośrednio szefowie wszystkich służb specjalnych podlegali jemu. Taka sytuacja może ocierać się nawet o Trybunał Stanu" - zaznaczył Rzymkowski.


ak/Telewizja Republika

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 7. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 8. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook