Jedynie prawda jest ciekawa


Wszystkie siły na front walki z „sektą smoleńską”

05.11.2012

Od 30 października, czyli od dnia w którym Rzeczpospolita opublikowała na pierwszej stronie tekst pt. „Trotyl na wraku Tupolewa”, w prorządowych mediach mamy wręcz swoistą „obronę Częstochowy”.

Rzucono na front walki z „sektą smoleńską” wszelkie siły. Gazeta Wyborcza opublikowała obszerny wywiad z dawno nie widzianym ani nie słyszanym, szefem Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciejem Laskiem, oczywiście bez trudnych pytań i z podtrzymywaniem tez, których już nie używa, nawet większość zwolenników „winy pilotów”.

Najbardziej obrażająca inteligencję Polaków jest ta z obecnością gen. Błasika w kokpicie. Krakowski Instytut Sehna wykluczył, że odczytów wysokości 200m, a potem 100 m dokonał gen. Błasik ale szef KBWL w dalszym ciągu podtrzymuje, że był on w kabinie pilotów, choć jego zwłoki znaleziono w zupełnie innym sektorze, niż pilotów i technika pokładowego.

Zaprzyjaźnione z rządem telewizje, znowu zapraszają do swoich studiów tylko tych ekspertów, którzy przez ostatnie 2,5 roku odmieniali przez wszystkie przypadki winę pilotów i na wszelkie sposoby starali się wmówić opinii publicznej, naciski na nich ze strony gen. Błasika i samego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Teraz tłumaczą już dlaczego na siedzeniach Tupolewa, a także na wielu elementach wraku, możliwa jest obecność trotylu albo nitrogliceryny.

Przecież ten Tupolew latał z żołnierzami do Iraku i Afganistanu więc to prawie oczywistość, że zostawili na siedzeniach trotyl, a ten na wraku to zapewne od tego, że pod Smoleńskiem w 1940 roku miały miejsce ciężkie walki, a więc w ziemi pozostało sporo niewybuchów, które zdetonował upadek samolotu.

I tak mogą bez końca. Zaprzeczają, kłamią, mataczą, rano, w ciągu dnia i wieczorem. Jak złodziej złapany za rękę podczas kradzieży, krzyczą - to nie moja ręka.

Wczoraj na przykład w TVN 24 w programie red. Łaszcz „Loża prasowa”, popisywali się szczególnie dwaj Tomasz Wołek z Tele 5 i Cezary Michalski z Krytyki Politycznej.

Ten pierwszy staje się powoli lepszy od rzecznika prasowego rządu Pawła Grasia. Nie ma w zasadzie sprawy, w której nie wytłumaczyłby działań rządu i premiera Tuska, a już w sprawie katastrofy smoleńskiej, stoi za rządem wręcz murem.

Cezary Michalski z kolei wpadł wręcz w furię, polemizując z Tomaszem Terlikowskim z Frondy, do tego stopnia, że przychylna mu od początku audycji prowadząca program, chcąc zahamować jego słowotok, poprosiła siedzącego obok niego redaktora Wołka, żeby go wręcz „puknął”.

Mimo tych wszystkich wysiłków sprzyjających rządowi mediów, mimo zapraszania do wspierania rządowej wersji różnej maści ekspertów i dziennikarzy, prawda o Smoleńsku, coraz mocniej dociera do polskiego społeczeństwa.

Według ostatnich badań opinii publicznej przeprowadzonej przez MilwardBrown SMG/KRC dla TVN 24, aż 63% badanych opowiada się za powołaniem międzynarodowej komisji dla zbadania katastrofy smoleńskiej i tylko 33% jest powołaniu takiej komisji przeciwne.

Według tego samego badania aż 36% badanych jest przekonanych, że w Smoleńsku doszło do zamachu na samolot TU 154M, z kolei 56% nie wierzy, że taki zamach miał miejsce ale zdecydowanie nie wierzy tylko 31%, a raczej nie wierzy 25%.

Wygląda na to, że zmasowany atak propagandowy po publikacji Rzeczpospolitej, w którym na wszelkie sposoby zaprzeczano tezie o wykryciu materiałów wybuchowych wewnątrz i na zewnątrz samolotu, nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Wyraźnie wzrosła liczba Polaków, którzy oczekują powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej, a także tych, którzy nie mają już wątpliwości, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu.

Na nic ta swoista „obrona Częstochowy”, do Polaków coraz mocniej dociera prawda o tym co się stało pod Smoleńskiem i doskonale zdają sobie sprawę, że bez międzynarodowej komisji, nie uda się nam, tej prawdy, przekazać światu.

Zbigniew Kuźmiuk
[fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook