Jedynie prawda jest ciekawa


Wszystkie siły na front walki z „sektą smoleńską”

05.11.2012

Od 30 października, czyli od dnia w którym Rzeczpospolita opublikowała na pierwszej stronie tekst pt. „Trotyl na wraku Tupolewa”, w prorządowych mediach mamy wręcz swoistą „obronę Częstochowy”.

Rzucono na front walki z „sektą smoleńską” wszelkie siły. Gazeta Wyborcza opublikowała obszerny wywiad z dawno nie widzianym ani nie słyszanym, szefem Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Maciejem Laskiem, oczywiście bez trudnych pytań i z podtrzymywaniem tez, których już nie używa, nawet większość zwolenników „winy pilotów”.

Najbardziej obrażająca inteligencję Polaków jest ta z obecnością gen. Błasika w kokpicie. Krakowski Instytut Sehna wykluczył, że odczytów wysokości 200m, a potem 100 m dokonał gen. Błasik ale szef KBWL w dalszym ciągu podtrzymuje, że był on w kabinie pilotów, choć jego zwłoki znaleziono w zupełnie innym sektorze, niż pilotów i technika pokładowego.

Zaprzyjaźnione z rządem telewizje, znowu zapraszają do swoich studiów tylko tych ekspertów, którzy przez ostatnie 2,5 roku odmieniali przez wszystkie przypadki winę pilotów i na wszelkie sposoby starali się wmówić opinii publicznej, naciski na nich ze strony gen. Błasika i samego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Teraz tłumaczą już dlaczego na siedzeniach Tupolewa, a także na wielu elementach wraku, możliwa jest obecność trotylu albo nitrogliceryny.

Przecież ten Tupolew latał z żołnierzami do Iraku i Afganistanu więc to prawie oczywistość, że zostawili na siedzeniach trotyl, a ten na wraku to zapewne od tego, że pod Smoleńskiem w 1940 roku miały miejsce ciężkie walki, a więc w ziemi pozostało sporo niewybuchów, które zdetonował upadek samolotu.

I tak mogą bez końca. Zaprzeczają, kłamią, mataczą, rano, w ciągu dnia i wieczorem. Jak złodziej złapany za rękę podczas kradzieży, krzyczą - to nie moja ręka.

Wczoraj na przykład w TVN 24 w programie red. Łaszcz „Loża prasowa”, popisywali się szczególnie dwaj Tomasz Wołek z Tele 5 i Cezary Michalski z Krytyki Politycznej.

Ten pierwszy staje się powoli lepszy od rzecznika prasowego rządu Pawła Grasia. Nie ma w zasadzie sprawy, w której nie wytłumaczyłby działań rządu i premiera Tuska, a już w sprawie katastrofy smoleńskiej, stoi za rządem wręcz murem.

Cezary Michalski z kolei wpadł wręcz w furię, polemizując z Tomaszem Terlikowskim z Frondy, do tego stopnia, że przychylna mu od początku audycji prowadząca program, chcąc zahamować jego słowotok, poprosiła siedzącego obok niego redaktora Wołka, żeby go wręcz „puknął”.

Mimo tych wszystkich wysiłków sprzyjających rządowi mediów, mimo zapraszania do wspierania rządowej wersji różnej maści ekspertów i dziennikarzy, prawda o Smoleńsku, coraz mocniej dociera do polskiego społeczeństwa.

Według ostatnich badań opinii publicznej przeprowadzonej przez MilwardBrown SMG/KRC dla TVN 24, aż 63% badanych opowiada się za powołaniem międzynarodowej komisji dla zbadania katastrofy smoleńskiej i tylko 33% jest powołaniu takiej komisji przeciwne.

Według tego samego badania aż 36% badanych jest przekonanych, że w Smoleńsku doszło do zamachu na samolot TU 154M, z kolei 56% nie wierzy, że taki zamach miał miejsce ale zdecydowanie nie wierzy tylko 31%, a raczej nie wierzy 25%.

Wygląda na to, że zmasowany atak propagandowy po publikacji Rzeczpospolitej, w którym na wszelkie sposoby zaprzeczano tezie o wykryciu materiałów wybuchowych wewnątrz i na zewnątrz samolotu, nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Wyraźnie wzrosła liczba Polaków, którzy oczekują powołania międzynarodowej komisji do zbadania katastrofy smoleńskiej, a także tych, którzy nie mają już wątpliwości, że pod Smoleńskiem doszło do zamachu.

Na nic ta swoista „obrona Częstochowy”, do Polaków coraz mocniej dociera prawda o tym co się stało pod Smoleńskiem i doskonale zdają sobie sprawę, że bez międzynarodowej komisji, nie uda się nam, tej prawdy, przekazać światu.

Zbigniew Kuźmiuk
[fot. wikipedia]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook