Jedynie prawda jest ciekawa

Rzecznik Kukiza: Narodowcy jak Żydzi w III rzeszy?

01.09.2015

„Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. To jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy” - tak umieszczenie na listach wyborczych Ruchu Kukiza reprezentacji Ruchu Narodowego komentuje rzecznik Ruchu, Miłosz Lodowski.

Na antenie Radia Kraków Miłosz Lodowski odniósł się do list wyborczych Ruchu i odpowiedział czy nie boi się narodowców na listach.

- Od paru dni dostaję masę pytań, czy nie boję się Liroya czy przedstawicieli ruchów feministycznych. W Płocku mamy taką osobę. Zbudowanie ruchu społecznego, który ma wytłumaczyć Polakom i mediom, że chodzi o coś więcej, o otwarcie sceny na rozmaite idee, to jest coś pozytywnego – wyjaśnił rzecznik Kukiza.

I dodał:

„W Polsce zajmujemy się od miesięcy tematami zastępczymi. One dotyczą mniejszości. Narodowcy mają większą reprezentację społeczną. Jak parlament ma odzwierciedlać społeczeństwo, to każdy głos powinien być słuchany. Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. Ja nie jestem narodowcem, ale to jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy.”

Miłosz Lodowski przyznał także, że nie obawia się iż właśnie narodowcy zawłaszczą ruch Kukiza i staną się jego twarzami.

- Mogą się stać twarzami, jakby przejęli rządy i zaczęli budować swój program. O ile pamiętam okręgów w Polsce jest 41 i na pierwszych, drugich czy trzecich miejscach nie ma 123 narodowców – wyjaśnił rzecznik.

W rozmowie z rozgłośnią podkreślił także, że trzeba zająć się złą sytuacją gospodarczą Polski.

- Dług publiczny jest wielki. Nasze prawnuki będą go spłacać. Długi Gierka spłaciliśmy chyba w zeszłym roku. Z długów Gierka fundowaliśmy wszystko to, co wyprzedaliśmy w masowej prywatyzacji. Ale ile za te długi powstało zakładów pracy czy infrastruktury? Czeka nas los Grecji. Oni przynajmniej mają zasoby własne. My tego nie mamy – podkreślił Lodowski i zauważył, że media zajmują się "celebrytami na listach a nie tym, że na jedynkach są świetnie wykształceni młodzi ludzie".

- To jest patologia polskich mediów i ich tabloidyzacja. (...) Paweł mówił jasno. 75% ludzi na naszych listach to ludzie z wykształceniem wyższym i jeszcze wyższym. Na nich się proszę skupić - wyjaśnił.

mmil/Radio Kraków

[Fot. YouTube]


 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook