Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rzecznik Kukiza: Narodowcy jak Żydzi w III rzeszy?

01.09.2015

„Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. To jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy” - tak umieszczenie na listach wyborczych Ruchu Kukiza reprezentacji Ruchu Narodowego komentuje rzecznik Ruchu, Miłosz Lodowski.

Na antenie Radia Kraków Miłosz Lodowski odniósł się do list wyborczych Ruchu i odpowiedział czy nie boi się narodowców na listach.

- Od paru dni dostaję masę pytań, czy nie boję się Liroya czy przedstawicieli ruchów feministycznych. W Płocku mamy taką osobę. Zbudowanie ruchu społecznego, który ma wytłumaczyć Polakom i mediom, że chodzi o coś więcej, o otwarcie sceny na rozmaite idee, to jest coś pozytywnego – wyjaśnił rzecznik Kukiza.

I dodał:

„W Polsce zajmujemy się od miesięcy tematami zastępczymi. One dotyczą mniejszości. Narodowcy mają większą reprezentację społeczną. Jak parlament ma odzwierciedlać społeczeństwo, to każdy głos powinien być słuchany. Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. Ja nie jestem narodowcem, ale to jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy.”

Miłosz Lodowski przyznał także, że nie obawia się iż właśnie narodowcy zawłaszczą ruch Kukiza i staną się jego twarzami.

- Mogą się stać twarzami, jakby przejęli rządy i zaczęli budować swój program. O ile pamiętam okręgów w Polsce jest 41 i na pierwszych, drugich czy trzecich miejscach nie ma 123 narodowców – wyjaśnił rzecznik.

W rozmowie z rozgłośnią podkreślił także, że trzeba zająć się złą sytuacją gospodarczą Polski.

- Dług publiczny jest wielki. Nasze prawnuki będą go spłacać. Długi Gierka spłaciliśmy chyba w zeszłym roku. Z długów Gierka fundowaliśmy wszystko to, co wyprzedaliśmy w masowej prywatyzacji. Ale ile za te długi powstało zakładów pracy czy infrastruktury? Czeka nas los Grecji. Oni przynajmniej mają zasoby własne. My tego nie mamy – podkreślił Lodowski i zauważył, że media zajmują się "celebrytami na listach a nie tym, że na jedynkach są świetnie wykształceni młodzi ludzie".

- To jest patologia polskich mediów i ich tabloidyzacja. (...) Paweł mówił jasno. 75% ludzi na naszych listach to ludzie z wykształceniem wyższym i jeszcze wyższym. Na nich się proszę skupić - wyjaśnił.

mmil/Radio Kraków

[Fot. YouTube]


 

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook