Jedynie prawda jest ciekawa


Rzecznik Kukiza: Narodowcy jak Żydzi w III rzeszy?

01.09.2015

„Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. To jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy” - tak umieszczenie na listach wyborczych Ruchu Kukiza reprezentacji Ruchu Narodowego komentuje rzecznik Ruchu, Miłosz Lodowski.

Na antenie Radia Kraków Miłosz Lodowski odniósł się do list wyborczych Ruchu i odpowiedział czy nie boi się narodowców na listach.

- Od paru dni dostaję masę pytań, czy nie boję się Liroya czy przedstawicieli ruchów feministycznych. W Płocku mamy taką osobę. Zbudowanie ruchu społecznego, który ma wytłumaczyć Polakom i mediom, że chodzi o coś więcej, o otwarcie sceny na rozmaite idee, to jest coś pozytywnego – wyjaśnił rzecznik Kukiza.

I dodał:

„W Polsce zajmujemy się od miesięcy tematami zastępczymi. One dotyczą mniejszości. Narodowcy mają większą reprezentację społeczną. Jak parlament ma odzwierciedlać społeczeństwo, to każdy głos powinien być słuchany. Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. Ja nie jestem narodowcem, ale to jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy.”

Miłosz Lodowski przyznał także, że nie obawia się iż właśnie narodowcy zawłaszczą ruch Kukiza i staną się jego twarzami.

- Mogą się stać twarzami, jakby przejęli rządy i zaczęli budować swój program. O ile pamiętam okręgów w Polsce jest 41 i na pierwszych, drugich czy trzecich miejscach nie ma 123 narodowców – wyjaśnił rzecznik.

W rozmowie z rozgłośnią podkreślił także, że trzeba zająć się złą sytuacją gospodarczą Polski.

- Dług publiczny jest wielki. Nasze prawnuki będą go spłacać. Długi Gierka spłaciliśmy chyba w zeszłym roku. Z długów Gierka fundowaliśmy wszystko to, co wyprzedaliśmy w masowej prywatyzacji. Ale ile za te długi powstało zakładów pracy czy infrastruktury? Czeka nas los Grecji. Oni przynajmniej mają zasoby własne. My tego nie mamy – podkreślił Lodowski i zauważył, że media zajmują się "celebrytami na listach a nie tym, że na jedynkach są świetnie wykształceni młodzi ludzie".

- To jest patologia polskich mediów i ich tabloidyzacja. (...) Paweł mówił jasno. 75% ludzi na naszych listach to ludzie z wykształceniem wyższym i jeszcze wyższym. Na nich się proszę skupić - wyjaśnił.

mmil/Radio Kraków

[Fot. YouTube]


 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook