Jedynie prawda jest ciekawa


Rzecznik Kukiza: Narodowcy jak Żydzi w III rzeszy?

01.09.2015

„Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. To jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy” - tak umieszczenie na listach wyborczych Ruchu Kukiza reprezentacji Ruchu Narodowego komentuje rzecznik Ruchu, Miłosz Lodowski.

Na antenie Radia Kraków Miłosz Lodowski odniósł się do list wyborczych Ruchu i odpowiedział czy nie boi się narodowców na listach.

- Od paru dni dostaję masę pytań, czy nie boję się Liroya czy przedstawicieli ruchów feministycznych. W Płocku mamy taką osobę. Zbudowanie ruchu społecznego, który ma wytłumaczyć Polakom i mediom, że chodzi o coś więcej, o otwarcie sceny na rozmaite idee, to jest coś pozytywnego – wyjaśnił rzecznik Kukiza.

I dodał:

„W Polsce zajmujemy się od miesięcy tematami zastępczymi. One dotyczą mniejszości. Narodowcy mają większą reprezentację społeczną. Jak parlament ma odzwierciedlać społeczeństwo, to każdy głos powinien być słuchany. Ci ludzie są poddawani dyskryminacji ze względu na poglądy. Ja nie jestem narodowcem, ale to jest niepokojące. To wygląda jak polowanie na Żydów w III rzeszy.”

Miłosz Lodowski przyznał także, że nie obawia się iż właśnie narodowcy zawłaszczą ruch Kukiza i staną się jego twarzami.

- Mogą się stać twarzami, jakby przejęli rządy i zaczęli budować swój program. O ile pamiętam okręgów w Polsce jest 41 i na pierwszych, drugich czy trzecich miejscach nie ma 123 narodowców – wyjaśnił rzecznik.

W rozmowie z rozgłośnią podkreślił także, że trzeba zająć się złą sytuacją gospodarczą Polski.

- Dług publiczny jest wielki. Nasze prawnuki będą go spłacać. Długi Gierka spłaciliśmy chyba w zeszłym roku. Z długów Gierka fundowaliśmy wszystko to, co wyprzedaliśmy w masowej prywatyzacji. Ale ile za te długi powstało zakładów pracy czy infrastruktury? Czeka nas los Grecji. Oni przynajmniej mają zasoby własne. My tego nie mamy – podkreślił Lodowski i zauważył, że media zajmują się "celebrytami na listach a nie tym, że na jedynkach są świetnie wykształceni młodzi ludzie".

- To jest patologia polskich mediów i ich tabloidyzacja. (...) Paweł mówił jasno. 75% ludzi na naszych listach to ludzie z wykształceniem wyższym i jeszcze wyższym. Na nich się proszę skupić - wyjaśnił.

mmil/Radio Kraków

[Fot. YouTube]


 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook