Jedynie prawda jest ciekawa


Rząd utracił moralne prawo do rządzenia

30.03.2012

Brak odpowiedzi na protesty obywateli w sprawie emerytur to jawne lekceważenie milionów Polaków - mówi portalowi Stefczyk.info poseł SP Arkadiusz Mularczyk.

"To jeden wielki skandal, że rząd który nosił się z zamiarem podwyższenia wieku emerytalnego nie mówił tego w kampanii wyborczej, nie mówił tego przed wyborami. Rząd oszukał społeczeństwo, chce wprowadzić drastyczne podwyższenie przejścia obywateli na emeryturę, mając wielką świadomość, że nie robi jednocześnie reform o charakterze strukturalnym, eliminuje kwestie związane z kryzysem demograficznym, z brakiem miejsc pracy, ze słabnącą gospodarką. Jest to przerzucanie odpowiedzialności tylko i wyłącznie na barki społeczeństwa."

"Rząd ma oczywiście świadomość, że społeczeństwo nie będzie popierać tej reformy, dlatego nie chce poddać tego pod głosowanie referendalne, choć w innych krajach, np. w Słowenii takie referendum się odbyło. To oznacza, że ten rząd utracił moralne prawo do rządzenia naszym społeczeństwem, utracił moralne prawo do prowadzenia jakichkolwiek reform, bo oszukuje społeczeństwo. Jest niewiarygodny i kłamie" - mówi .

Zdaniem posła Mularczyka, ignorowanie przez rząd dwóch milionów podpisów pod petycją przeprowadzenia referendum emerytalnego oraz lekceważenie licznych protestów obywatelskich jest dowodem na lekceważenie społeczeństwa.

"To jawne lekceważenie milionów Polaków i nie liczenie się z nimi. Widać, że Donald Tusk zabiega o jakieś stołki w Brukseli i chce być wielkim reformatorem, za co chce dostać nagrodę w Brukseli, a nie zależy mu na polskim społeczeństwie "- dodaje szef klubu Solidarna Polska.

not. PiKa

[fot. PAP / G. Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook