Jedynie prawda jest ciekawa


Rytualny rzyg Lisa pod adresem PiS

16.12.2014

„Notoryczni kłamcy, oszuści, demagodzy i manipulanci. Jesteśmy podtapiani falą bredni”.

„Milionom Polaków od lat aplikuje się specyficzny waterboarding. Każdego dnia jesteśmy podtapiani przez falę odrażających bredni i bezceremonialnych kłamstw” - to nie są słowa Stefana Niesiołowskiego. To, cotygodniowy, rytualny już rzyg Tomasza Lisa na łamach Newsweeka.

I jak przystało, na pupila obecnej władzy, „obiektywny dziennikarz” nie może się pohamować przed wyrzuceniem z siebie serii inwektyw pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i jego polityków - w jego ustach: „notorycznych kłamców, oszustów, demagogów i manipulantów”.

Zdumiewające jest, że ten człowiek, próbuje potem zapraszać do swojego programu osoby, którymi tak ostentacyjnie gardzi. Masochista? Cynik? A może zwykły… „W tych dniach oprawcy znęcają się nad nami intensywniej niż zwykle. Np. komiczna teza o sfałszowanych wyborach. Jest to kuriozum absolutne, groteska pełna, dowodów żadnych” - zapewnia tonem, po którym żaden z czytelników jego partyjnego biuletyniku nie ma prawa mieć żadnych wątpliwości na temat tego, co ma myśleć o cudach nad urnami, a już na pewno, żeby żadna niepożądana refleksja nie zaburzyła jego prostego oglądu świata.

Jednak sam Lis czuje, że w swojej nienawiści przekroczył kolejną nieprzekaraczalną granicę i zaraz na wstępie zaznacza: „Nie bagatelizuję tortur fundowanych członkom Al-Kaidy”. A może jednak bagatelizuje a nawet wyszydza? Ale i tak nienawiść i pogarda pcha Lisa do coraz bardziej karkołomnych wyzwisk i bluzgów. Faszyści, już nie działają? Trzeba wytoczyć cięższe działa i pluć, pluć z całej siły.

Wszystkie te brednie są dziećmi pokracznej logiki… Albo: „Oczywiście te sylogizmy, żeby nie powiedzieć debilizmy…” Albo: „(…) państwu i władzy stawiam zarzut przeciwny. Jest ono bezradne w zderzeniu z falą demagogii i idiotyzmów, podobnie jak wcześniej w zderzeniu z brzozą.” Albo: „Ale różne kretynizmy są i będą powtarzane w nieskończoność. Zgodnie z teorią doktora Józefa G., wystarczy kłamać bez przerwy…” — rozkręca się Lis. No cóż, staje się on coraz bardziej dziennikarzem jednego tematu, budząc już nie tylko śmiech, ale coraz częściej litość…

Co będzie za tydzień? Kolejna dawka jadu wstrzyknięta w stronę własnych czytelników. Można jeszcze dosadniej, brutalniej, bejsbolem w czaszkę lemingów? Na pewno można. Redaktor Lis udowodni to w następnym numerze swojego pisemka.

als
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook