Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rytualny rzyg Lisa pod adresem PiS

16.12.2014

„Notoryczni kłamcy, oszuści, demagodzy i manipulanci. Jesteśmy podtapiani falą bredni”.

„Milionom Polaków od lat aplikuje się specyficzny waterboarding. Każdego dnia jesteśmy podtapiani przez falę odrażających bredni i bezceremonialnych kłamstw” - to nie są słowa Stefana Niesiołowskiego. To, cotygodniowy, rytualny już rzyg Tomasza Lisa na łamach Newsweeka.

I jak przystało, na pupila obecnej władzy, „obiektywny dziennikarz” nie może się pohamować przed wyrzuceniem z siebie serii inwektyw pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i jego polityków - w jego ustach: „notorycznych kłamców, oszustów, demagogów i manipulantów”.

Zdumiewające jest, że ten człowiek, próbuje potem zapraszać do swojego programu osoby, którymi tak ostentacyjnie gardzi. Masochista? Cynik? A może zwykły… „W tych dniach oprawcy znęcają się nad nami intensywniej niż zwykle. Np. komiczna teza o sfałszowanych wyborach. Jest to kuriozum absolutne, groteska pełna, dowodów żadnych” - zapewnia tonem, po którym żaden z czytelników jego partyjnego biuletyniku nie ma prawa mieć żadnych wątpliwości na temat tego, co ma myśleć o cudach nad urnami, a już na pewno, żeby żadna niepożądana refleksja nie zaburzyła jego prostego oglądu świata.

Jednak sam Lis czuje, że w swojej nienawiści przekroczył kolejną nieprzekaraczalną granicę i zaraz na wstępie zaznacza: „Nie bagatelizuję tortur fundowanych członkom Al-Kaidy”. A może jednak bagatelizuje a nawet wyszydza? Ale i tak nienawiść i pogarda pcha Lisa do coraz bardziej karkołomnych wyzwisk i bluzgów. Faszyści, już nie działają? Trzeba wytoczyć cięższe działa i pluć, pluć z całej siły.

Wszystkie te brednie są dziećmi pokracznej logiki… Albo: „Oczywiście te sylogizmy, żeby nie powiedzieć debilizmy…” Albo: „(…) państwu i władzy stawiam zarzut przeciwny. Jest ono bezradne w zderzeniu z falą demagogii i idiotyzmów, podobnie jak wcześniej w zderzeniu z brzozą.” Albo: „Ale różne kretynizmy są i będą powtarzane w nieskończoność. Zgodnie z teorią doktora Józefa G., wystarczy kłamać bez przerwy…” — rozkręca się Lis. No cóż, staje się on coraz bardziej dziennikarzem jednego tematu, budząc już nie tylko śmiech, ale coraz częściej litość…

Co będzie za tydzień? Kolejna dawka jadu wstrzyknięta w stronę własnych czytelników. Można jeszcze dosadniej, brutalniej, bejsbolem w czaszkę lemingów? Na pewno można. Redaktor Lis udowodni to w następnym numerze swojego pisemka.

als
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 2. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 3. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 4. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 8. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook