Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rytualny rzyg Lisa pod adresem PiS

16.12.2014

„Notoryczni kłamcy, oszuści, demagodzy i manipulanci. Jesteśmy podtapiani falą bredni”.

„Milionom Polaków od lat aplikuje się specyficzny waterboarding. Każdego dnia jesteśmy podtapiani przez falę odrażających bredni i bezceremonialnych kłamstw” - to nie są słowa Stefana Niesiołowskiego. To, cotygodniowy, rytualny już rzyg Tomasza Lisa na łamach Newsweeka.

I jak przystało, na pupila obecnej władzy, „obiektywny dziennikarz” nie może się pohamować przed wyrzuceniem z siebie serii inwektyw pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i jego polityków - w jego ustach: „notorycznych kłamców, oszustów, demagogów i manipulantów”.

Zdumiewające jest, że ten człowiek, próbuje potem zapraszać do swojego programu osoby, którymi tak ostentacyjnie gardzi. Masochista? Cynik? A może zwykły… „W tych dniach oprawcy znęcają się nad nami intensywniej niż zwykle. Np. komiczna teza o sfałszowanych wyborach. Jest to kuriozum absolutne, groteska pełna, dowodów żadnych” - zapewnia tonem, po którym żaden z czytelników jego partyjnego biuletyniku nie ma prawa mieć żadnych wątpliwości na temat tego, co ma myśleć o cudach nad urnami, a już na pewno, żeby żadna niepożądana refleksja nie zaburzyła jego prostego oglądu świata.

Jednak sam Lis czuje, że w swojej nienawiści przekroczył kolejną nieprzekaraczalną granicę i zaraz na wstępie zaznacza: „Nie bagatelizuję tortur fundowanych członkom Al-Kaidy”. A może jednak bagatelizuje a nawet wyszydza? Ale i tak nienawiść i pogarda pcha Lisa do coraz bardziej karkołomnych wyzwisk i bluzgów. Faszyści, już nie działają? Trzeba wytoczyć cięższe działa i pluć, pluć z całej siły.

Wszystkie te brednie są dziećmi pokracznej logiki… Albo: „Oczywiście te sylogizmy, żeby nie powiedzieć debilizmy…” Albo: „(…) państwu i władzy stawiam zarzut przeciwny. Jest ono bezradne w zderzeniu z falą demagogii i idiotyzmów, podobnie jak wcześniej w zderzeniu z brzozą.” Albo: „Ale różne kretynizmy są i będą powtarzane w nieskończoność. Zgodnie z teorią doktora Józefa G., wystarczy kłamać bez przerwy…” — rozkręca się Lis. No cóż, staje się on coraz bardziej dziennikarzem jednego tematu, budząc już nie tylko śmiech, ale coraz częściej litość…

Co będzie za tydzień? Kolejna dawka jadu wstrzyknięta w stronę własnych czytelników. Można jeszcze dosadniej, brutalniej, bejsbolem w czaszkę lemingów? Na pewno można. Redaktor Lis udowodni to w następnym numerze swojego pisemka.

als
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. boj 30.03.2017

  "wSieci": Bój o MSZ

  Konrad Kołodziejski o poważnych zmianach w resorcie.

 2. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 3. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 4. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 5. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 6. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 7. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

 8. Internet700x40013-2017 29.03.2017

  "wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

  Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook