Jedynie prawda jest ciekawa


Rytualny rzyg Lisa pod adresem PiS

16.12.2014

„Notoryczni kłamcy, oszuści, demagodzy i manipulanci. Jesteśmy podtapiani falą bredni”.

„Milionom Polaków od lat aplikuje się specyficzny waterboarding. Każdego dnia jesteśmy podtapiani przez falę odrażających bredni i bezceremonialnych kłamstw” - to nie są słowa Stefana Niesiołowskiego. To, cotygodniowy, rytualny już rzyg Tomasza Lisa na łamach Newsweeka.

I jak przystało, na pupila obecnej władzy, „obiektywny dziennikarz” nie może się pohamować przed wyrzuceniem z siebie serii inwektyw pod adresem Prawa i Sprawiedliwości i jego polityków - w jego ustach: „notorycznych kłamców, oszustów, demagogów i manipulantów”.

Zdumiewające jest, że ten człowiek, próbuje potem zapraszać do swojego programu osoby, którymi tak ostentacyjnie gardzi. Masochista? Cynik? A może zwykły… „W tych dniach oprawcy znęcają się nad nami intensywniej niż zwykle. Np. komiczna teza o sfałszowanych wyborach. Jest to kuriozum absolutne, groteska pełna, dowodów żadnych” - zapewnia tonem, po którym żaden z czytelników jego partyjnego biuletyniku nie ma prawa mieć żadnych wątpliwości na temat tego, co ma myśleć o cudach nad urnami, a już na pewno, żeby żadna niepożądana refleksja nie zaburzyła jego prostego oglądu świata.

Jednak sam Lis czuje, że w swojej nienawiści przekroczył kolejną nieprzekaraczalną granicę i zaraz na wstępie zaznacza: „Nie bagatelizuję tortur fundowanych członkom Al-Kaidy”. A może jednak bagatelizuje a nawet wyszydza? Ale i tak nienawiść i pogarda pcha Lisa do coraz bardziej karkołomnych wyzwisk i bluzgów. Faszyści, już nie działają? Trzeba wytoczyć cięższe działa i pluć, pluć z całej siły.

Wszystkie te brednie są dziećmi pokracznej logiki… Albo: „Oczywiście te sylogizmy, żeby nie powiedzieć debilizmy…” Albo: „(…) państwu i władzy stawiam zarzut przeciwny. Jest ono bezradne w zderzeniu z falą demagogii i idiotyzmów, podobnie jak wcześniej w zderzeniu z brzozą.” Albo: „Ale różne kretynizmy są i będą powtarzane w nieskończoność. Zgodnie z teorią doktora Józefa G., wystarczy kłamać bez przerwy…” — rozkręca się Lis. No cóż, staje się on coraz bardziej dziennikarzem jednego tematu, budząc już nie tylko śmiech, ale coraz częściej litość…

Co będzie za tydzień? Kolejna dawka jadu wstrzyknięta w stronę własnych czytelników. Można jeszcze dosadniej, brutalniej, bejsbolem w czaszkę lemingów? Na pewno można. Redaktor Lis udowodni to w następnym numerze swojego pisemka.

als
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook