Jedynie prawda jest ciekawa

Rytualne rzygi Michnika: Lękam się Kaczyńskiego...

01.01.2015

„Jeżeli Sikorski mówi, że przejechał tyle i tyle kilometrów, to ja zakładam, że nie kłamie”.

Adam Michnik nie przepuścił okazji, by straszyć PiSem. W rozmowie ze swoją własną gazetą przekonuje, że dojście do władzy PiSu będzie straszne. Wskazuje, że jak Jarosław Kaczyński dojdzie do władzy w Polsce będzie jak... na Węgrzech.

Co ciekawe Michnik twierdzi, że „na zdrowy rozum nie może Kaczyński dojść do władzy”. „Na zdrowy rozum nie, ale ja się tego lękam. Wyglądało na to, że Viktor Orbán po drugiej przegranej nie ma szans. A wygrał i zrobił na Węgrzech taki show, który wykracza poza granice wyobraźni. Na szczęście teraz powinęła mu się noga” - tłumaczy Michnik.

Naczelny w swojej gazecie apeluje, by zacisnąć zęby i zagłosować na Platformę. A w ogóle to nie należy od Platformy i Ewy Kopacz wymagać. Bo to jedyna alternatywa do Kaczyńskiego. „Proponują wam kawę albo herbatę, a wy mówicie, że chcecie koniak. Nie ma koniaku. Jest kawa albo herbata. To jest normalne w każdej demokracji. Taki maksymalizm oczekiwań jest zły, niczego nie rozwiązuje, do niczego dobrego nie prowadzi” - zaznacza.

Nie zabrakło też ciepłych słów pod adresem Radosława Sikorskiego. Michnik przekonuje, że „wielką zasługą” byłego szefa polskiej dyplomacji jest umiędzynarodowienie wojny na Ukrainie, dzięki czemu Niemcy zgodziły się na sankcje wobec Rosji. A co z krajowymi problemami Sikorskiego? „Nie ma żadnej afery, to jest zawracanie głowy. Sztucznie wymyślana historia. Jeżeli Sikorski mówi, że przejechał tyle i tyle kilometrów, to ja zakładam, że nie kłamie” - oznajmia Michnik.

Wiara w przyjaciół z rządu PO-PSL jest u Michnika wielka. Michnik jest zaczadzony III RP...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook