Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rytualne rzygi Michnika: Lękam się Kaczyńskiego...

01.01.2015

„Jeżeli Sikorski mówi, że przejechał tyle i tyle kilometrów, to ja zakładam, że nie kłamie”.

Adam Michnik nie przepuścił okazji, by straszyć PiSem. W rozmowie ze swoją własną gazetą przekonuje, że dojście do władzy PiSu będzie straszne. Wskazuje, że jak Jarosław Kaczyński dojdzie do władzy w Polsce będzie jak... na Węgrzech.

Co ciekawe Michnik twierdzi, że „na zdrowy rozum nie może Kaczyński dojść do władzy”. „Na zdrowy rozum nie, ale ja się tego lękam. Wyglądało na to, że Viktor Orbán po drugiej przegranej nie ma szans. A wygrał i zrobił na Węgrzech taki show, który wykracza poza granice wyobraźni. Na szczęście teraz powinęła mu się noga” - tłumaczy Michnik.

Naczelny w swojej gazecie apeluje, by zacisnąć zęby i zagłosować na Platformę. A w ogóle to nie należy od Platformy i Ewy Kopacz wymagać. Bo to jedyna alternatywa do Kaczyńskiego. „Proponują wam kawę albo herbatę, a wy mówicie, że chcecie koniak. Nie ma koniaku. Jest kawa albo herbata. To jest normalne w każdej demokracji. Taki maksymalizm oczekiwań jest zły, niczego nie rozwiązuje, do niczego dobrego nie prowadzi” - zaznacza.

Nie zabrakło też ciepłych słów pod adresem Radosława Sikorskiego. Michnik przekonuje, że „wielką zasługą” byłego szefa polskiej dyplomacji jest umiędzynarodowienie wojny na Ukrainie, dzięki czemu Niemcy zgodziły się na sankcje wobec Rosji. A co z krajowymi problemami Sikorskiego? „Nie ma żadnej afery, to jest zawracanie głowy. Sztucznie wymyślana historia. Jeżeli Sikorski mówi, że przejechał tyle i tyle kilometrów, to ja zakładam, że nie kłamie” - oznajmia Michnik.

Wiara w przyjaciół z rządu PO-PSL jest u Michnika wielka. Michnik jest zaczadzony III RP...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Michnik

,

PO-PSL

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 6. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 7. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook