Jedynie prawda jest ciekawa


Ryszard Czarnecki: Tusku musisz!

12.09.2014

„Będę trzymał za niego kciuki, żeby jak najwięcej wywalczył dla Polaków” - mówi europoseł o awansie Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Chciałbym, żeby Polacy płacili za gaz nie dużo więcej niż obywatele najbogatszego kraju UE, czyli Niemiec, a przynajmniej tyle samo lub mniej niż Niemcy. Chciałbym, aby premier Tusk spowodował, żeby polscy rolnicy mieli takie same dopłaty, a nie dwa razy mniejsze niż farmerzy holenderscy. Niech się stara” - wylicza plan dla Tuska na następne 2,5 roku. „Tusku, musisz!” - dodaje i deklaruje, że jako wiceprzewodniczący PE jest mu w stanie w tym pomagać.

Ryszard Czarnecki zaprzecza też jakoby Tusk w roli przewodniczącego Rady Europejskiej nie miał żadnych ważnych kompetencji. „Traktat lizboński, który jest podstawą funkcjonowania UE, nie precyzuje kompetencji szefa RE. W związku z tym przez ostatnie 5 lat pan Barroso - szef KE - walczył z panem Van Rompuyem - szefem RE. Przestrzegałbym przed taką walką premiera Tuska” - mówi i deklaruje, że w ramach swoich kompetencji w Parlamencie Europejskim jest gotowy na współpracę z Tuskiem.

Europoseł stwierdza także, że martwią go doniesienia o „politycznym deal'u” Tuska z Cameronem dotyczącym przepisów migracyjnych. „Gdybym ja nie ustalił czegoś złego dla Polski i ktoś postawiłby mi taki zarzut, tobym zaprotestował, zaryczał jak wół, że to kłamstwo. A Tusk milczy” - zauważa. 

Nie zmienia także swojego zdania dotyczącego niskich kompetencji Elżbiety Bieńkowskiej. Powołanie jej na komisarza kwituje zdaniem: „Sorry, taką mamy Unię” i dodaje: „Była kreowana na gwiazdę, a okazała się meteorem. Gwiazdy są na niebie, a meteory spadają. Pani Bieńkowska spada do Brukseli.” Mimo to deklaruje, że chciałby, żeby powiodło jej się tam w roli komisarza – bo będzie to dobre dla Polski i Polaków.

Czarnecki stwierdza też, że jego pomysł – prawyborów w PiS – jest dobra dla zarówno dla demokracji w PiS-ie jak i w Polsce. „Te prawybory posłużą także pokazaniu naszego programu, będącego jedyną alternatywą w wymiarze gospodarczym i socjalnym dla złej władzy PO i PSL.” Jego zdaniem wygrana Bronisława Komorowskiego – mimo jego świetnych notowań sondażowych – nie jest wcale pewna: „Bronisław Komorowski dzisiaj sadzi dęby, a nie zajmuje się polityką. Jak się zacznie kampania wyborcza i będzie musiał zająć się polityką, to okaże się, że to poparcie jest znacznie mniejsze. A gdy pojawi się kandydat po prawej stronie...”

mc, se.pl
[fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook