Jedynie prawda jest ciekawa


Ryszard Czarnecki: Tusku musisz!

12.09.2014

„Będę trzymał za niego kciuki, żeby jak najwięcej wywalczył dla Polaków” - mówi europoseł o awansie Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Chciałbym, żeby Polacy płacili za gaz nie dużo więcej niż obywatele najbogatszego kraju UE, czyli Niemiec, a przynajmniej tyle samo lub mniej niż Niemcy. Chciałbym, aby premier Tusk spowodował, żeby polscy rolnicy mieli takie same dopłaty, a nie dwa razy mniejsze niż farmerzy holenderscy. Niech się stara” - wylicza plan dla Tuska na następne 2,5 roku. „Tusku, musisz!” - dodaje i deklaruje, że jako wiceprzewodniczący PE jest mu w stanie w tym pomagać.

Ryszard Czarnecki zaprzecza też jakoby Tusk w roli przewodniczącego Rady Europejskiej nie miał żadnych ważnych kompetencji. „Traktat lizboński, który jest podstawą funkcjonowania UE, nie precyzuje kompetencji szefa RE. W związku z tym przez ostatnie 5 lat pan Barroso - szef KE - walczył z panem Van Rompuyem - szefem RE. Przestrzegałbym przed taką walką premiera Tuska” - mówi i deklaruje, że w ramach swoich kompetencji w Parlamencie Europejskim jest gotowy na współpracę z Tuskiem.

Europoseł stwierdza także, że martwią go doniesienia o „politycznym deal'u” Tuska z Cameronem dotyczącym przepisów migracyjnych. „Gdybym ja nie ustalił czegoś złego dla Polski i ktoś postawiłby mi taki zarzut, tobym zaprotestował, zaryczał jak wół, że to kłamstwo. A Tusk milczy” - zauważa. 

Nie zmienia także swojego zdania dotyczącego niskich kompetencji Elżbiety Bieńkowskiej. Powołanie jej na komisarza kwituje zdaniem: „Sorry, taką mamy Unię” i dodaje: „Była kreowana na gwiazdę, a okazała się meteorem. Gwiazdy są na niebie, a meteory spadają. Pani Bieńkowska spada do Brukseli.” Mimo to deklaruje, że chciałby, żeby powiodło jej się tam w roli komisarza – bo będzie to dobre dla Polski i Polaków.

Czarnecki stwierdza też, że jego pomysł – prawyborów w PiS – jest dobra dla zarówno dla demokracji w PiS-ie jak i w Polsce. „Te prawybory posłużą także pokazaniu naszego programu, będącego jedyną alternatywą w wymiarze gospodarczym i socjalnym dla złej władzy PO i PSL.” Jego zdaniem wygrana Bronisława Komorowskiego – mimo jego świetnych notowań sondażowych – nie jest wcale pewna: „Bronisław Komorowski dzisiaj sadzi dęby, a nie zajmuje się polityką. Jak się zacznie kampania wyborcza i będzie musiał zająć się polityką, to okaże się, że to poparcie jest znacznie mniejsze. A gdy pojawi się kandydat po prawej stronie...”

mc, se.pl
[fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook