Jedynie prawda jest ciekawa


Ryszard Czarnecki: Tusku musisz!

12.09.2014

„Będę trzymał za niego kciuki, żeby jak najwięcej wywalczył dla Polaków” - mówi europoseł o awansie Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

„Chciałbym, żeby Polacy płacili za gaz nie dużo więcej niż obywatele najbogatszego kraju UE, czyli Niemiec, a przynajmniej tyle samo lub mniej niż Niemcy. Chciałbym, aby premier Tusk spowodował, żeby polscy rolnicy mieli takie same dopłaty, a nie dwa razy mniejsze niż farmerzy holenderscy. Niech się stara” - wylicza plan dla Tuska na następne 2,5 roku. „Tusku, musisz!” - dodaje i deklaruje, że jako wiceprzewodniczący PE jest mu w stanie w tym pomagać.

Ryszard Czarnecki zaprzecza też jakoby Tusk w roli przewodniczącego Rady Europejskiej nie miał żadnych ważnych kompetencji. „Traktat lizboński, który jest podstawą funkcjonowania UE, nie precyzuje kompetencji szefa RE. W związku z tym przez ostatnie 5 lat pan Barroso - szef KE - walczył z panem Van Rompuyem - szefem RE. Przestrzegałbym przed taką walką premiera Tuska” - mówi i deklaruje, że w ramach swoich kompetencji w Parlamencie Europejskim jest gotowy na współpracę z Tuskiem.

Europoseł stwierdza także, że martwią go doniesienia o „politycznym deal'u” Tuska z Cameronem dotyczącym przepisów migracyjnych. „Gdybym ja nie ustalił czegoś złego dla Polski i ktoś postawiłby mi taki zarzut, tobym zaprotestował, zaryczał jak wół, że to kłamstwo. A Tusk milczy” - zauważa. 

Nie zmienia także swojego zdania dotyczącego niskich kompetencji Elżbiety Bieńkowskiej. Powołanie jej na komisarza kwituje zdaniem: „Sorry, taką mamy Unię” i dodaje: „Była kreowana na gwiazdę, a okazała się meteorem. Gwiazdy są na niebie, a meteory spadają. Pani Bieńkowska spada do Brukseli.” Mimo to deklaruje, że chciałby, żeby powiodło jej się tam w roli komisarza – bo będzie to dobre dla Polski i Polaków.

Czarnecki stwierdza też, że jego pomysł – prawyborów w PiS – jest dobra dla zarówno dla demokracji w PiS-ie jak i w Polsce. „Te prawybory posłużą także pokazaniu naszego programu, będącego jedyną alternatywą w wymiarze gospodarczym i socjalnym dla złej władzy PO i PSL.” Jego zdaniem wygrana Bronisława Komorowskiego – mimo jego świetnych notowań sondażowych – nie jest wcale pewna: „Bronisław Komorowski dzisiaj sadzi dęby, a nie zajmuje się polityką. Jak się zacznie kampania wyborcza i będzie musiał zająć się polityką, to okaże się, że to poparcie jest znacznie mniejsze. A gdy pojawi się kandydat po prawej stronie...”

mc, se.pl
[fot. PAP/Jacek Turczyk]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook