Jedynie prawda jest ciekawa


Rybiński: patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem

09.05.2015

„Czekają nas poważne wyzwania demograficzne a debata jak zwykle o tematach mało istotnych”.

„Czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne a debata w Polsce jak zwykle o tematach mało istotnych” - zauważa prof. Krzysztof Rybiński w felietonie na RadioWnet.pl.

Ekonomista zaznacza, że obecnie patrzy na Polskę z perspektywy. „Od trzech miesięcy mieszkam i pracuję w Kazachstanie i z tej perspektywy prawie pięciu tysięcy kilometrów patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem” - zauważa.

Wskazuje, że „czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne związane z brakiem innowacyjności, kryzys finansowy, który ciągle gdzieś tam w strefie euro się tli i może wybuchnąć lada chwila olbrzymim płomieniem”. Tymczasem debata w Polsce w ocenie Rybińskiego dotyka tematów „mało istotnych, czyli kto komu dokopie w telewizji, albo kto komu podłoży większą świnię, albo kto na kogo ma lepsze kwity”. „Takie bardzo małostkowe, przyziemne, nijakie, takie jak zwykle od 25 lat debatowanie przedwyborcze” - tłumaczy, odnosząc się do kampanii.

Wskazuje, że polska debata publiczna powinna być dojrzeć. „Minęło 25 lat, powinna się pojawić nowa klasa polityczna bez obciążeń poprzedniej epoki, która potrafi rozmawiać o przyszłości, o wyzwaniach, które stoją przed krajem, na takim poziomie jak Brytyjczycy, Niemcy czy inne nacje” - kwituje prof. Rybiński.

Jak widać jednak III RP wciąż nie dojrzała...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook