Jedynie prawda jest ciekawa


Rybiński: patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem

09.05.2015

„Czekają nas poważne wyzwania demograficzne a debata jak zwykle o tematach mało istotnych”.

„Czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne a debata w Polsce jak zwykle o tematach mało istotnych” - zauważa prof. Krzysztof Rybiński w felietonie na RadioWnet.pl.

Ekonomista zaznacza, że obecnie patrzy na Polskę z perspektywy. „Od trzech miesięcy mieszkam i pracuję w Kazachstanie i z tej perspektywy prawie pięciu tysięcy kilometrów patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem” - zauważa.

Wskazuje, że „czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne związane z brakiem innowacyjności, kryzys finansowy, który ciągle gdzieś tam w strefie euro się tli i może wybuchnąć lada chwila olbrzymim płomieniem”. Tymczasem debata w Polsce w ocenie Rybińskiego dotyka tematów „mało istotnych, czyli kto komu dokopie w telewizji, albo kto komu podłoży większą świnię, albo kto na kogo ma lepsze kwity”. „Takie bardzo małostkowe, przyziemne, nijakie, takie jak zwykle od 25 lat debatowanie przedwyborcze” - tłumaczy, odnosząc się do kampanii.

Wskazuje, że polska debata publiczna powinna być dojrzeć. „Minęło 25 lat, powinna się pojawić nowa klasa polityczna bez obciążeń poprzedniej epoki, która potrafi rozmawiać o przyszłości, o wyzwaniach, które stoją przed krajem, na takim poziomie jak Brytyjczycy, Niemcy czy inne nacje” - kwituje prof. Rybiński.

Jak widać jednak III RP wciąż nie dojrzała...

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook