Jedynie prawda jest ciekawa


Rybiński: patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem

09.05.2015

„Czekają nas poważne wyzwania demograficzne a debata jak zwykle o tematach mało istotnych”.

„Czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne a debata w Polsce jak zwykle o tematach mało istotnych” - zauważa prof. Krzysztof Rybiński w felietonie na RadioWnet.pl.

Ekonomista zaznacza, że obecnie patrzy na Polskę z perspektywy. „Od trzech miesięcy mieszkam i pracuję w Kazachstanie i z tej perspektywy prawie pięciu tysięcy kilometrów patrzę na Polskę z coraz większym niedowierzaniem” - zauważa.

Wskazuje, że „czekają nas bardzo poważne wyzwania demograficzne związane z brakiem innowacyjności, kryzys finansowy, który ciągle gdzieś tam w strefie euro się tli i może wybuchnąć lada chwila olbrzymim płomieniem”. Tymczasem debata w Polsce w ocenie Rybińskiego dotyka tematów „mało istotnych, czyli kto komu dokopie w telewizji, albo kto komu podłoży większą świnię, albo kto na kogo ma lepsze kwity”. „Takie bardzo małostkowe, przyziemne, nijakie, takie jak zwykle od 25 lat debatowanie przedwyborcze” - tłumaczy, odnosząc się do kampanii.

Wskazuje, że polska debata publiczna powinna być dojrzeć. „Minęło 25 lat, powinna się pojawić nowa klasa polityczna bez obciążeń poprzedniej epoki, która potrafi rozmawiać o przyszłości, o wyzwaniach, które stoją przed krajem, na takim poziomie jak Brytyjczycy, Niemcy czy inne nacje” - kwituje prof. Rybiński.

Jak widać jednak III RP wciąż nie dojrzała...

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook