Jedynie prawda jest ciekawa


Rybiński: Euromatoły na Titanicu

12.10.2012

Pojawiły się nowe raporty MFW na temat świat światowej gospodarki i finansów. MFW pisze, że mnożniki fiskalne są o wiele większe niż myślano. Przekładając ze slangu ekonomicznego na język ludzi, oznacza to, że cięcia wydatków i podwyżki podatków zaordynowane przez Trojkę (MFW, KE i EBC) krajom południa Europy spowodują znacznie głębszą recesję niż myślano.

Piszę o tym od lat, więc teraz się pytam publicznie, czy to oznacza że największy sukces ostatnich lat, czyli PAKT FISKALNY, trzeba będzie unieważnić, bo zamiast pomóc doprowadzi do jeszcze większego kryzysu w Europie.
 
Pakt fiskalny w czasach głębokiego kryzysu niewypłacalności kilku państw strefy euro to taki sam chory pomysł jak pożyczki z EBC dla banków w wysokości biliona euro, które doprowadziły do jeszcze większej fragmentacji rynków finansowych w strefie euro i zwiększyły ryzyko systemowego krachu bankowego w Hiszpanii i we Włoszech.
 
Niestety, obserwujemy typowy mechanizm urzędniczy, jak już coś postanowią, to nawet jak widać że to są absurdy, to nie przyznają się do błędu tylko brną dalej ślepą drogą.
 
Jest tylko jedno sensowne rozwiązanie, czyli planowa restrukturyzacja zadłużenia Hiszpanii i Włoch. Ale euromatoły tej decyzji nie podejmą, tylko będą brnąć dalej, interwencje EBC, druk pieniądza …
 

Mówiłem o tym wczoraj na spotkaniu wysokiego szczebla w Brukseli, na to przedstawiciel EBC obecny na sali się obraził. Mało że robią błąd za błędem, to jeszcze mają umysły zamknięte na inne argumenty. Kiepsko to widzę.

Krzysztof Rybiński
[fot. sxc.hu]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook