Jedynie prawda jest ciekawa


Rybińska: Hillary Clinton traci wpływy

29.11.2016

„Impeachment w Stanach nie jest możliwy, szczególnie, że senat oraz izba reprezentantów pozostaje w rękach republikanów. Rozumiem rozpacz demokratów, ale impeachment nie może się udać. Nie widzę na to szans” - powiedziała w studiu TV Republika Aleksandra Rybińska, publicystka, dziennikarka portalu wpolityce.pl

Aleksandra Rybińska zwróciła uwagę na fakt, że niemieckie ministerstwo ochrony środowiska przekazało 5 mln euro na fundację Clintonów.

„Tłumaczy się to tym, że są to środki na programy ochrony środowiska w Afryce, w tym ochronę lasów równikowych. Krytycy zarzucili niemieckiemu rządowi, że przekazało te pieniądze pod koniec kampanii w USA, a programy ochrony środowiska trwają przecież przez cały rok” - mówi publicystka

Podkreśliła, że od chwili ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich w USA, kiedy okazało się, że Hillary Clinton przegrała, zaczęła ona tracić swoje wpływy.

„Od chwili, gdy Hillary Clinton przegrała, fundacja Clintonów zanotowała znaczące spadki w dotacjach. Fundacja Clintonów zajmowała się handlem wpływów - ponieważ Hillary Clinton nie będzie mieć żadnych wpływów, ludzie przestali wpłacać środki na fundację” - tłumaczy Aleksandra Rybińska.

Publicystka wspomniała także o sytuacji, jaka ma miejsce w Niemczech. Jeden ze sklepów w Dortmundzie nie będzie sprzedawał ozdób świątecznych, ponieważ większość jego klientów to muzułmanie.

„Sklep Woolworth w Dortmundzie nie będzie sprzedawał ozdób świątecznych, bo mieszkają tam głównie muzułmanie. Faktem jest, że są dzielnice - tu chodzi konkretnie o Nordstadt - gdzie 70 proc. mieszkańców to muzułmanie i tam ozdoby świąteczne się po prostu nie sprzedają. Dla sklepu jest to problem, bo towar zalega na półkach” - mówiła Rybińska.

Pomimo skargi chrześcijańskich klientów sklepu, jego postawa została nieugięta.

„Chrześcijanie z Nordstadt złożyli skargę, ale sklep zachowuje twardą postawę. Są takie dzielnice w miastach niemieckich i francuskich, gdzie muzułmanie są w większości. Pokazuje to problem powstawania równoległych społeczeństw, ludzi żyjących między sobą, ale nie integrujących się wzajemne. Nadal jednak na głównym rynku w Dortmundzie stoi wielka choinka” – stwierdza publicystka.

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook