Jedynie prawda jest ciekawa


Sylwia Ługowska: Ciężko pracuję, nie muszę nikogo uwodzić

21.09.2011

Rozmowa z Sylwią Ługowską – najbardziej znaną z tzw. Aniołków PiS.

Skąd pomysł, aby wystartować w wyborach. Według teorii Joanny Kluzik-Rostkowskiej, aby razem z koleżankami ocieplić wizerunek Prezesa i uwodzić wyborców...

Sylwia Ługowska: (Śmiech) Nie musimy nikogo uwodzić. Jesteśmy młode, ale od dawna zaangażowane w działalność publiczną, także w Prawie i Sprawiedliwości. Mamy więc adekwatny do wieku i tego zaangażowania dorobek. Od czterech latach biorę udział w funkcjonowaniu Forum Młodych PiS. Zgłosiłam do zarządu okręgowego partii chęć startowania w wyborach. Zostałam oceniona przez partię, dostałam dobre miejsce na liście wyborczej i teraz ciężko pracuję, aby osiągnąć dobry wynik i wejść do Sejmu i poważniej zająć się tymi problemami, które poznawałam w dotychczasowej działalności.

W jakich obszarach polityki widzisz dla siebie miejsce? Czym najbardziej chciałabyś się zająć? Kolej? Autostrady?

Współtworzyłam program „Szanse dla młodych”. Chciałbym zrealizować jego postulaty. Mam na myśli ułatwianie młodym ludziom dostępu do mieszkań. Chciałbym rozwijać program „Rodzina na swoim”. Z tym wiąże się również program tańszego budownictwa. Kolejna rzecz, to zlikwidowanie opłaty za drugi kierunek studiów. Chodzi o równy dostęp młodzieży do edukacji i podnoszenia kwalifikacji. Tym bardziej, że rynek stawia nam wysokie wymagania.

Czym się zajmujesz poza polityką? I jakie masz plany oprócz dobrego wyniku i dostania się do Sejmu?

Mam do skończenia pracę magisterską. Dlatego w od pół roku w wolnych chwilach zajmuję się właśnie tym.

O czym piszesz?

Bezpieczeństwo energetyczne w Unii Europejskiej z perspektywy Polski. Dokończenie tej pracy i jej obrona to mój cel na najbliższą przyszłość. Potem pewnie trzeba pomyśleć o drugim kierunku studiów, nauka języka kolejnego języka… Czyli wymagania rynku.

Polityka z pewnością nie jest najłatwiejszą drogą zawodową dla młodej i ładnej kobiety. Co było dla Ciebie bezpośrednim impulsem do zajęcia się polityką?

Zawsze lubiłam obserwować życie publiczne. Mieć wyrobione własne zdanie na temat problemów społecznych i tematów, o których się dyskutuje publicznie. W 2007 roku PiS przegrało wybory. Głosowałam na tę partię i uważam, że dobrze rządzili. Mieli bardzo trudną sytuację polityczną i nie zrealizowali w wszystkich swoich pomysłów. Postanowiłam przyjść i zobaczyć jak od środka działa partia polityczna, może będę mogła w czymś pomóc.

W jaki sposób prowadzisz kampanię?

Stawiam na to, co lubię najbardziej czyli bezpośrednie spotkania z ludźmi. Staram się być w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, tam rozmawiam, rozdaję swoje ulotki. Organizuję konferencje prasowe, jak np. w sprawie zniesienia opłaty za drugi kierunek studiów. Staram się wykorzystywać dostępne środki, żeby opowiadać o programie PiS i przekonywać, że wybór tej partii to dobry wybór na przyszłość.

Rozmawiał: Mariusz Majewski

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook