Jedynie prawda jest ciekawa


Sylwia Ługowska: Ciężko pracuję, nie muszę nikogo uwodzić

21.09.2011

Rozmowa z Sylwią Ługowską – najbardziej znaną z tzw. Aniołków PiS.

Skąd pomysł, aby wystartować w wyborach. Według teorii Joanny Kluzik-Rostkowskiej, aby razem z koleżankami ocieplić wizerunek Prezesa i uwodzić wyborców...

Sylwia Ługowska: (Śmiech) Nie musimy nikogo uwodzić. Jesteśmy młode, ale od dawna zaangażowane w działalność publiczną, także w Prawie i Sprawiedliwości. Mamy więc adekwatny do wieku i tego zaangażowania dorobek. Od czterech latach biorę udział w funkcjonowaniu Forum Młodych PiS. Zgłosiłam do zarządu okręgowego partii chęć startowania w wyborach. Zostałam oceniona przez partię, dostałam dobre miejsce na liście wyborczej i teraz ciężko pracuję, aby osiągnąć dobry wynik i wejść do Sejmu i poważniej zająć się tymi problemami, które poznawałam w dotychczasowej działalności.

W jakich obszarach polityki widzisz dla siebie miejsce? Czym najbardziej chciałabyś się zająć? Kolej? Autostrady?

Współtworzyłam program „Szanse dla młodych”. Chciałbym zrealizować jego postulaty. Mam na myśli ułatwianie młodym ludziom dostępu do mieszkań. Chciałbym rozwijać program „Rodzina na swoim”. Z tym wiąże się również program tańszego budownictwa. Kolejna rzecz, to zlikwidowanie opłaty za drugi kierunek studiów. Chodzi o równy dostęp młodzieży do edukacji i podnoszenia kwalifikacji. Tym bardziej, że rynek stawia nam wysokie wymagania.

Czym się zajmujesz poza polityką? I jakie masz plany oprócz dobrego wyniku i dostania się do Sejmu?

Mam do skończenia pracę magisterską. Dlatego w od pół roku w wolnych chwilach zajmuję się właśnie tym.

O czym piszesz?

Bezpieczeństwo energetyczne w Unii Europejskiej z perspektywy Polski. Dokończenie tej pracy i jej obrona to mój cel na najbliższą przyszłość. Potem pewnie trzeba pomyśleć o drugim kierunku studiów, nauka języka kolejnego języka… Czyli wymagania rynku.

Polityka z pewnością nie jest najłatwiejszą drogą zawodową dla młodej i ładnej kobiety. Co było dla Ciebie bezpośrednim impulsem do zajęcia się polityką?

Zawsze lubiłam obserwować życie publiczne. Mieć wyrobione własne zdanie na temat problemów społecznych i tematów, o których się dyskutuje publicznie. W 2007 roku PiS przegrało wybory. Głosowałam na tę partię i uważam, że dobrze rządzili. Mieli bardzo trudną sytuację polityczną i nie zrealizowali w wszystkich swoich pomysłów. Postanowiłam przyjść i zobaczyć jak od środka działa partia polityczna, może będę mogła w czymś pomóc.

W jaki sposób prowadzisz kampanię?

Stawiam na to, co lubię najbardziej czyli bezpośrednie spotkania z ludźmi. Staram się być w miejscach, gdzie jest dużo ludzi, tam rozmawiam, rozdaję swoje ulotki. Organizuję konferencje prasowe, jak np. w sprawie zniesienia opłaty za drugi kierunek studiów. Staram się wykorzystywać dostępne środki, żeby opowiadać o programie PiS i przekonywać, że wybór tej partii to dobry wybór na przyszłość.

Rozmawiał: Mariusz Majewski

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook