Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Roth: W Smoleńsku możliwy zamach

10.04.2015

„Wszystko wskazuje na celowe działa osób trzecich i zamach”.

Jurgen Roth, niemiecki dziennikarz śledczy, autor książki o tragedii smoleńskiej tłumaczył dlaczego zainteresował się sprawą tragedii z 10 kwietnia.

„Podobnie jak większość Niemców dowiedziałem się o Katastrofie Smoleńskiej z mediów, nie miałem żadnego powodu, żeby nie wierzyć jak wszyscy w Niemczech, że powodem była wina pilotów i złe warunku atmosferyczne. Impulsem do zmiany opinii, była publikacja danych MAKu, ponieważ było tam za dużo manipulacji, zbyt wiele zafałszować i luk logicznych” - tłumaczył w Radiu Wnet. Dodał, że „drugim powodem zainteresowania było prowadzenie akcji dyskredytacyjnej wobec ludzi, którzy chcieli dowiedzieć się prawdy”.

Gość Poranka Wnet odniósł się do zawartych w swojej książce tezy opartej o tajny raport niemieckich służb specjalnych. „Nie mamy ostatecznego dowodu na zamach, ale wszystko wskazuje na celowe działa osób trzecich i zamach. Informację na temat notatki niemieckich służb specjalnych i jej odpis poznałem w maju. W Niemczech temat katastrofy smoleńskiej właściwie nie istniej, a jeśli już jest poruszany to w wersji podawanej przez Rosjan” - tłumaczył Roth.

Odniósł się również do oficjalnego stanowiska niemieckich służb, które zaprzeczyły, by istniał raport dot. sprawy smoleńskiej. „Interesujący jest fakt zaprzeczenia przez niemiecki wywiad, jakiemukolwiek wyciekowi informacji, ponieważ jest to pierwszy znany taki przypadek w historii niemieckich służb specjalnych” - tłumaczył Roth.

ez
[Fot. PAP/EPA]

Słowa kluczowe:

katastrofa smoleńska

,

zamachy

,

wybuch

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook