Jedynie prawda jest ciekawa


Roth: W Smoleńsku możliwy zamach

10.04.2015

„Wszystko wskazuje na celowe działa osób trzecich i zamach”.

Jurgen Roth, niemiecki dziennikarz śledczy, autor książki o tragedii smoleńskiej tłumaczył dlaczego zainteresował się sprawą tragedii z 10 kwietnia.

„Podobnie jak większość Niemców dowiedziałem się o Katastrofie Smoleńskiej z mediów, nie miałem żadnego powodu, żeby nie wierzyć jak wszyscy w Niemczech, że powodem była wina pilotów i złe warunku atmosferyczne. Impulsem do zmiany opinii, była publikacja danych MAKu, ponieważ było tam za dużo manipulacji, zbyt wiele zafałszować i luk logicznych” - tłumaczył w Radiu Wnet. Dodał, że „drugim powodem zainteresowania było prowadzenie akcji dyskredytacyjnej wobec ludzi, którzy chcieli dowiedzieć się prawdy”.

Gość Poranka Wnet odniósł się do zawartych w swojej książce tezy opartej o tajny raport niemieckich służb specjalnych. „Nie mamy ostatecznego dowodu na zamach, ale wszystko wskazuje na celowe działa osób trzecich i zamach. Informację na temat notatki niemieckich służb specjalnych i jej odpis poznałem w maju. W Niemczech temat katastrofy smoleńskiej właściwie nie istniej, a jeśli już jest poruszany to w wersji podawanej przez Rosjan” - tłumaczył Roth.

Odniósł się również do oficjalnego stanowiska niemieckich służb, które zaprzeczyły, by istniał raport dot. sprawy smoleńskiej. „Interesujący jest fakt zaprzeczenia przez niemiecki wywiad, jakiemukolwiek wyciekowi informacji, ponieważ jest to pierwszy znany taki przypadek w historii niemieckich służb specjalnych” - tłumaczył Roth.

ez
[Fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook