Jedynie prawda jest ciekawa


Rostowski powinien ponieść odpowiedzialność karną

28.08.2013

Rząd nie interesuje się przyszłością obywateli, ani nawet ich teraźniejszością – jedyne czym się zajmują to trwanie przy władzy. Za wszelką cenę - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. poseł Andrzej Jaworski.

Stefczyk.info: Trwa debata nad nowelizacją budżetu. Jacek Rostowski odsuwa od siebie zarzuty, zasłaniając się a to sytuacją międzynarodowa, a to nawet prognozami NBP, które miały wprowadzić go w błąd. Fakt jest taki – budżet wymaga nowelizacji, plus usunięcie progów ostrożnościowych oznaczające dalsze zadłużanie Polski.

Andrzej Jaworski: W swoim wystąpieniu w sejmie minister Rostowski zaatakował i obwinił też opozycję – powiedział, że gdyby opozycja miała jakiś plan naprawy finansów państwa to powinna go przedstawić ministrowi, aby on mógł to realizować. To pokazuje śmieszność pana ministra, a przez to – śmieszność jego ugrupowania i rządu Donalda Tuska. Dlaczego? Jeżeli Jacek Rostowski to minister mający najwięcej wiceministrów w całej Unii Europejskiej i w całej historii Rzeczypospolitej, a nie jest w stanie poradzić sobie z prostymi wyliczeniami, to znaczy, że obywatele mogą tak naprawdę obawiać się nie tylko o swoje jutro ale i dzień dzisiejszy. Co Rostowskiemu przyjdzie do głowy jutro, pojutrze a będzie chciał to szybko wprowadzić aby ratować co się da w sposób nieprzemyślany (i tylko dla utrzymania władzy). Po to służy mu większość w Sejmie, a dla obywateli to niebezpieczne – już zmierzamy ku totalnej katastrofie. My już mamy trudną sytuację przez to co rząd Donalda Tuska robił przez ostatnie lata, natomiast do tej pory wydawało się przynajmniej, że ktoś nad tym panuje. Teraz zdjęcie progów ostrożnościowych doprowadziło do tego, że nie ma tamy dla szkodliwych rozwiązań. Rząd nie interesuje się przyszłością obywateli, ani nawet ich teraźniejszością – jedyne czym się zajmują to trwanie przy władzy. Za wszelką cenę.

 

Ale w ubiegłym roku opozycja alarmowała, że budżet będzie musiał być nowelizowany – minister trwał przy swoim, choć teraz plącze się w zeznaniach.

Wszystkie partie opozycyjne mówiły w ubiegłym roku, iż ten budżet jest nierealistyczny. Ten budżet to od początku była jedna wielka bajka – rzecz w tym, że bajka bez szczęśliwego zakończenia. Niestety, dzisiaj przekonujemy się jaki jest koszt tego ignorowania opozycji. W każdym normalnym państwie trwałaby dyskusja nad propozycjami opozycji i krytyką budżetu. My mówiliśmy o tych tragicznych bajkach Rostowskiego – dyskusji nie ma – jest tylko obrażanie zadającego pytanie.

 

Jaką odpowiedzialność powinien ponieść minister?

W moim przekonaniu nawet karną. Za celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Za żonglowanie sytuacją milionów Polaków. Mi to przypomina to co robią dyktatury w wielu państwach, dbając o interes swojej, wąskiej grupy, ignorując obywateli. Co ostatecznie doprowadzi do katastrofy.

 

Często rząd stara się nas porównywać do rozwiniętych krajów UE. W porządku – pójdźmy tą drogą: Niemcy pomylili się w wyliczeniach budżetu na ten rok i okazało się, że dysponują nadwyżką w wysokości miliarda euro. Polski rząd tymczasem doprowadził do sytuacji w której każde niemowlę „na starcie” ma dług rzędu 9 tysięcy złotych.

Ja jako poseł, ale także jako osoba mająca doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami wiem, że gospodarka musi opierać się na przemyśle, i to na dużym przemyśle, który wokół siebie jest w stanie zbudować dużą sieć małych i średnich przedsiębiorstw, które są stałymi kooperantami i które napędzają gospodarkę. Niemcy dokładnie tak funkcjonują – tam jest duży przemysł, jest wokół tego sieć firm, jest duża działalność gospodarcza i to wszystko spina się w sposób powiedziałbym wręcz podręcznikowy. W Polsce rządy lewicy, rządy liberałów, wreszcie rząd Donalda Tuska zrobiły wszystko aby promować małe i średnie przedsiębiorstwa, ignorując przemysł. To doprowadziło do sytuacji którą mamy teraz. Gdyby nie ostre sprzeciwy Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie nasze wystąpienia i zastrzeżenia to rząd mógłby twierdzić, że się pomylił natomiast skoro nasze działania są, to znaczy, że rząd celowo działa na szkodę państwa.   

Rozmawiał Arkady Saulski
[Fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 8. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook