Jedynie prawda jest ciekawa


Rostowski powinien ponieść odpowiedzialność karną

28.08.2013

Rząd nie interesuje się przyszłością obywateli, ani nawet ich teraźniejszością – jedyne czym się zajmują to trwanie przy władzy. Za wszelką cenę - mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info. poseł Andrzej Jaworski.

Stefczyk.info: Trwa debata nad nowelizacją budżetu. Jacek Rostowski odsuwa od siebie zarzuty, zasłaniając się a to sytuacją międzynarodowa, a to nawet prognozami NBP, które miały wprowadzić go w błąd. Fakt jest taki – budżet wymaga nowelizacji, plus usunięcie progów ostrożnościowych oznaczające dalsze zadłużanie Polski.

Andrzej Jaworski: W swoim wystąpieniu w sejmie minister Rostowski zaatakował i obwinił też opozycję – powiedział, że gdyby opozycja miała jakiś plan naprawy finansów państwa to powinna go przedstawić ministrowi, aby on mógł to realizować. To pokazuje śmieszność pana ministra, a przez to – śmieszność jego ugrupowania i rządu Donalda Tuska. Dlaczego? Jeżeli Jacek Rostowski to minister mający najwięcej wiceministrów w całej Unii Europejskiej i w całej historii Rzeczypospolitej, a nie jest w stanie poradzić sobie z prostymi wyliczeniami, to znaczy, że obywatele mogą tak naprawdę obawiać się nie tylko o swoje jutro ale i dzień dzisiejszy. Co Rostowskiemu przyjdzie do głowy jutro, pojutrze a będzie chciał to szybko wprowadzić aby ratować co się da w sposób nieprzemyślany (i tylko dla utrzymania władzy). Po to służy mu większość w Sejmie, a dla obywateli to niebezpieczne – już zmierzamy ku totalnej katastrofie. My już mamy trudną sytuację przez to co rząd Donalda Tuska robił przez ostatnie lata, natomiast do tej pory wydawało się przynajmniej, że ktoś nad tym panuje. Teraz zdjęcie progów ostrożnościowych doprowadziło do tego, że nie ma tamy dla szkodliwych rozwiązań. Rząd nie interesuje się przyszłością obywateli, ani nawet ich teraźniejszością – jedyne czym się zajmują to trwanie przy władzy. Za wszelką cenę.

 

Ale w ubiegłym roku opozycja alarmowała, że budżet będzie musiał być nowelizowany – minister trwał przy swoim, choć teraz plącze się w zeznaniach.

Wszystkie partie opozycyjne mówiły w ubiegłym roku, iż ten budżet jest nierealistyczny. Ten budżet to od początku była jedna wielka bajka – rzecz w tym, że bajka bez szczęśliwego zakończenia. Niestety, dzisiaj przekonujemy się jaki jest koszt tego ignorowania opozycji. W każdym normalnym państwie trwałaby dyskusja nad propozycjami opozycji i krytyką budżetu. My mówiliśmy o tych tragicznych bajkach Rostowskiego – dyskusji nie ma – jest tylko obrażanie zadającego pytanie.

 

Jaką odpowiedzialność powinien ponieść minister?

W moim przekonaniu nawet karną. Za celowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Za żonglowanie sytuacją milionów Polaków. Mi to przypomina to co robią dyktatury w wielu państwach, dbając o interes swojej, wąskiej grupy, ignorując obywateli. Co ostatecznie doprowadzi do katastrofy.

 

Często rząd stara się nas porównywać do rozwiniętych krajów UE. W porządku – pójdźmy tą drogą: Niemcy pomylili się w wyliczeniach budżetu na ten rok i okazało się, że dysponują nadwyżką w wysokości miliarda euro. Polski rząd tymczasem doprowadził do sytuacji w której każde niemowlę „na starcie” ma dług rzędu 9 tysięcy złotych.

Ja jako poseł, ale także jako osoba mająca doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami wiem, że gospodarka musi opierać się na przemyśle, i to na dużym przemyśle, który wokół siebie jest w stanie zbudować dużą sieć małych i średnich przedsiębiorstw, które są stałymi kooperantami i które napędzają gospodarkę. Niemcy dokładnie tak funkcjonują – tam jest duży przemysł, jest wokół tego sieć firm, jest duża działalność gospodarcza i to wszystko spina się w sposób powiedziałbym wręcz podręcznikowy. W Polsce rządy lewicy, rządy liberałów, wreszcie rząd Donalda Tuska zrobiły wszystko aby promować małe i średnie przedsiębiorstwa, ignorując przemysł. To doprowadziło do sytuacji którą mamy teraz. Gdyby nie ostre sprzeciwy Prawa i Sprawiedliwości, gdyby nie nasze wystąpienia i zastrzeżenia to rząd mógłby twierdzić, że się pomylił natomiast skoro nasze działania są, to znaczy, że rząd celowo działa na szkodę państwa.   

Rozmawiał Arkady Saulski
[Fot. premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook