Jedynie prawda jest ciekawa


Rostowski - człowiek, którego potrzebują wszędzie?

16.09.2014

Zadłużył Polskę na pokolenia teraz będzie nas reprezentował i kompromitował zagranicą - pisze Janusz Szewczak.

Sztukmistrz z Londynu totalnie zawalił sprawy w finansach publicznych w czasie 7-miu lat rządów PO-PSL , teraz ma zgasić światło w MSZ.

Co prawda polska polityka zagraniczna jest dziś nawet nie tyle w budowie co w upadłości. Nie chcieli go w Bydgoszczu, ale jak widać potrzebują w Alei Szucha. Ale przecież to wszystko ustalono już dawno na słynnych taśmach hańby - były minister finansów Jan Vincent Rostowski miał zostać nie tylko dyplomatą, ale nawet szefem MSZ - no i proszę. Skoro nie może być poważnie i profesjonalnie, nie mówiąc już o tym, żeby było lepiej to przynajmniej teraz w nowym składzie rządu premier Ewy Kopacz będzie śmieszniej, choć równie nieudolnie i kompromitująco.

Mimo, że prof. Jadwiga Staniszkis uporczywie w byłym ministrze finansów Janie Vincencie Rostowskim ciągle widzi „fachowca”, to fakty i spustoszenie jakie nam sprokurował ten mistrz kreatywnej księgowości, magik od finansów publicznych dramatycznie obciążą nie tylko obecne, ale nawet przyszłe pokolenia Polaków.

To właśnie ten fachowiec od siedmiu boleści wywindował nam dług publiczny od 2007 r. do 2014 r. z poziomu 530 mld zł do 930 mld zł, rąbnął się o kilkadziesiąt mld zł w deficycie budżetowym i chciał ściągnąć z mandatów od kierowców bagatelka - 1,5 mld zł, choć złupił nas na szczęście tylko na ok. 50 mln zł. To ten kandydat do nowej posady w rządzie PO-PSL kłamliwie zachwalał nam zalety wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat, a na koniec wykonał skok w bok na OFE. Teraz ma być dyplomatą pełną gębą i z dumnym czołem reprezentować na świecie Polskę i Polaków. Wydaje się, że jeśli Jan Vincent Rostowski zasłużył sobie na stanowisko MSZ to raczej Seszeli czy Mauritiusa - ze względu na tradycje rodzinne, niż Polski, choć ponoć polski dowód osobisty już ma.

W tym dyplomatycznym temacie tu nad Wisłą jest jednak kilka bardzo poważnych problemów i wątpliwości. No bo jak nowa posada dla Jana Vincenta Rostowskiego w Alei Szucha ma się mieć do wizyt i zażyłości z Grupą Bilderberg - zalążkiem nowego, światowego rządu. Będzie ich czy będzie nasz? Czy były minister finansów w związku z nową fuchą natychmiast sprzeda swe 5 mieszkań i 3 zagraniczne domy czy będzie nadal czerpał korzyści z wynajmu? Pytanie komu ma wynająć i czy to przystoi? Teraz wypadałoby wyłącznie wynająć jakiś lokal ministrowi Pawłowi Grasiowi, żeby u Niemca nie musiał mieszkać kątem i pilnować mu posesji. A może Jan Vincent Rostowski jako nowy szef MSZ zrezygnuje ze swej brytyjskiej emerytury, bo to będzie brzydko i głupio wyglądać, gdy będzie brał od obcego państwa „emerytalne srebrniki” będąc tak ważnym reprezentantem innego państwa. Tym bardziej, że wielu Polakom historycznie bardzo źle się to kojarzy. Ciekawe czy zostaną podtrzymane ciepłe relacje sponsorskie z Budapesztu z czołowym światowym spekulantem finansowym Georgem Sorosem - trochę może to być dwuznaczne dla MSZ.

Jeszcze gorzej wygląda fakt, że nasz nowy potencjalny MSZ był swego czasu ważnym doradcą rządu rosyjskiego d/s ekonomicznych. Może tam też są jakieś taśmy, czy nagrania z radosnej pogawędki przy butelce Pomerol i dowcipy o cenach i wachlarzu usług panienek? Co się stanie z brytyjskim paszportem polskiego MSZ , czy trafi do sejfu na czas urzędowania, bo może powstać wątpliwość kogo będzie reprezentował Jan Vincent Rostowski w czasie oficjalnej wizyty w brytyjskim Foreign Office. Ciekawe też jak MSZ Jan Vincent Rostowski wytłumaczy Davidowi Cameronowi, żeby po ewentualnym opuszczeniu UE przez Wielką Brytanię, Anglicy jednak wpuszczali nadal na Wyspy „cygańskich żebraków”. Równie ciekawie może wyglądać np. próba wytłumaczenia czarnoskórym urzędnikom Departamentu Stanu USA na czy polega polska „murzyńskość” jako odmiana słowiańskiego sentymentalizmu. Już choćby takie kompromitujące wpadki i stwierdzenia wszędzie na świecie zdyskredytowałyby takiego kandydata na szefa MSZ na amen, ale nie w rządzie PO.

Nie bardzo też chyba wypada, żeby polski MSZ był tak zadłużony w zagranicznych bankach. To że zadłużył Polskę na blisko 1 bln zł oraz za granicą na dziesiątki setki miliardów dolarów to dla tej ekipy jak widać powód raczej do dumy, do awansów i zaszczytów niż do wstydu. No cóż widocznie nowy rząd Pani premier Ewy Kopacz wychodzi z założenia, że najwyżej w Alei Szucha mniej będzie szampana a więcej Prosecco . Tyle tylko, że jak to mawiał na szczęście już były MSZ Radosław Sikorski „to tylko my Polacy jesteśmy kompletnymi frajerami”, a wkrótce będziemy też pośmiewiskiem dyplomatów na całym świecie. Cały ten nowy rząd premier Ewy Kopacz - to piękna katastrofa, a więc do dna Panowie, do dna jak najszybciej.

Janusz Szewczak

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook