Jedynie prawda jest ciekawa


Rośnie możliwość manipulowania końcowymi wynikami

18.11.2014

Wydaje się, że przedstawiciele PKW nie tylko nie rozumieją zadawanych pytań i skali kompromitacji, ale wydaje się też, że nie zdają sobie również sprawy ze skali zagrożeń dla bezpieczeństwa tego systemu, końcowych wyników, a nawet legalności tych wyborów samorządowych.

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że system ten nadal będzie generował poważne błędy i będzie dawał możliwość manipulowania końcowymi wynikami. Istnieje obawa, że zarówno w system, jak i w jego bezpieczeństwo mogą ingerować osoby trzecie, albowiem jak twierdzą niektórzy specjaliści, hakerzy bez większych problemów mogą dostać się do systemu liczenia głosów.

Jeśli wpływ na końcowe wyniki mieliby mieć komisarze wyborczy i informatycy w poszczególnych komisjach to chaos może być nie do ogarnięcia. Zapewnienia PKW, że „mamy przekonanie, że jeśli to wszystko zadziała, to wyniki będą znane późną nocą”, a co będzie jak nadal nie będzie działał, wiele komisji nadal twierdzi, że system nie działa i nie można się do niego zalogować.

Sprawa ma więc już wymiar bezpieczeństwa państwa polskiego. Decyzje natychmiastowe powinny podjąć najwyższe osoby w państwie, jeśli te wybory samorządowe mają być uznane za legalne, a Polacy mają jeszcze zachować wiarę w demokratyczne i uczciwe procedury.

Janusz Szewczak

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook