Jedynie prawda jest ciekawa


Rośnie możliwość manipulowania końcowymi wynikami

18.11.2014

Wydaje się, że przedstawiciele PKW nie tylko nie rozumieją zadawanych pytań i skali kompromitacji, ale wydaje się też, że nie zdają sobie również sprawy ze skali zagrożeń dla bezpieczeństwa tego systemu, końcowych wyników, a nawet legalności tych wyborów samorządowych.

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że system ten nadal będzie generował poważne błędy i będzie dawał możliwość manipulowania końcowymi wynikami. Istnieje obawa, że zarówno w system, jak i w jego bezpieczeństwo mogą ingerować osoby trzecie, albowiem jak twierdzą niektórzy specjaliści, hakerzy bez większych problemów mogą dostać się do systemu liczenia głosów.

Jeśli wpływ na końcowe wyniki mieliby mieć komisarze wyborczy i informatycy w poszczególnych komisjach to chaos może być nie do ogarnięcia. Zapewnienia PKW, że „mamy przekonanie, że jeśli to wszystko zadziała, to wyniki będą znane późną nocą”, a co będzie jak nadal nie będzie działał, wiele komisji nadal twierdzi, że system nie działa i nie można się do niego zalogować.

Sprawa ma więc już wymiar bezpieczeństwa państwa polskiego. Decyzje natychmiastowe powinny podjąć najwyższe osoby w państwie, jeśli te wybory samorządowe mają być uznane za legalne, a Polacy mają jeszcze zachować wiarę w demokratyczne i uczciwe procedury.

Janusz Szewczak

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook