Jedynie prawda jest ciekawa


Rośnie możliwość manipulowania końcowymi wynikami

18.11.2014

Wydaje się, że przedstawiciele PKW nie tylko nie rozumieją zadawanych pytań i skali kompromitacji, ale wydaje się też, że nie zdają sobie również sprawy ze skali zagrożeń dla bezpieczeństwa tego systemu, końcowych wyników, a nawet legalności tych wyborów samorządowych.

Istnieje realne niebezpieczeństwo, że system ten nadal będzie generował poważne błędy i będzie dawał możliwość manipulowania końcowymi wynikami. Istnieje obawa, że zarówno w system, jak i w jego bezpieczeństwo mogą ingerować osoby trzecie, albowiem jak twierdzą niektórzy specjaliści, hakerzy bez większych problemów mogą dostać się do systemu liczenia głosów.

Jeśli wpływ na końcowe wyniki mieliby mieć komisarze wyborczy i informatycy w poszczególnych komisjach to chaos może być nie do ogarnięcia. Zapewnienia PKW, że „mamy przekonanie, że jeśli to wszystko zadziała, to wyniki będą znane późną nocą”, a co będzie jak nadal nie będzie działał, wiele komisji nadal twierdzi, że system nie działa i nie można się do niego zalogować.

Sprawa ma więc już wymiar bezpieczeństwa państwa polskiego. Decyzje natychmiastowe powinny podjąć najwyższe osoby w państwie, jeśli te wybory samorządowe mają być uznane za legalne, a Polacy mają jeszcze zachować wiarę w demokratyczne i uczciwe procedury.

Janusz Szewczak

[FOTO: PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook