Jedynie prawda jest ciekawa


Rosja wchłonie Ukrainę? Non possumus!

19.02.2014

Noc. Oglądam za pośrednictwem wPolityce.pl wydarzenia w Kijowie. Wnioski są niewesołe. Po pierwsze, przypomina się argumentacja ZSRR z 17 września 1939 r. w sprawie „obrony obywateli” przed polskimi władzami.

Rzekomo niezawisłe zgromadzenia parlamentarne radzieckich republik wzywały do włączenia wschodnich województw niepodległego państwa (choć okupowanego) do terytorium agresora.

Po drugie, dotychczasowe deklaracje ministra Ławrowa ws. sytuacji na Ukrainie są tylko wtedy zasadne jeśli mówi on o ukraińskim ludobójstwie OUN/UPA na wołyńskich Polakach. W innym wypadku argumenty przypominają słowa Mołotowa!

Po trzecie, Ukraińcy mają prawo do samostanowienia. Wtedy jeśli uznają, że armia Petlury wspólnie z Wojskiem Polskim odpierała zakusy dzisiejszych mentalnych dziedziców Lenina i Stalina.

Na koniec. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapomina, że poza ludobójstwem ukraińskich nacjonalistów faktem jest, że Polska udzieliła wsparcia dla obozu antykomunistycznego. Osłabianie polskiego sprzeciwu dla „putinady Ukrainy” przez fetowanie pomnika Bohatera ZSRR w Pieniężnie i brak reakcji polskich władz na nową "rosyjską strefę wpływów" jest  sukcesem postkomunistów w III RP.

Wzywamy USA i Unię Europejską do wspólnej misji stablilizacyjnjej. Jak mówił  w 1920 roku Ignacy Daszyński bez wolnej Ukrainy, nie będzie wolnej Polski.

Władze Rosji w obecnej Polsce mogą bronić nie tylko pomników. Oby z oderwanych terenów Gruzji, Białorusi Łukaszenki i Ukrainy nie odtwarzano w blasku olimpiady nowego ZSRR.

Adam Słomka, przewodniczący KPN-Niezłomni, obserwator przestrzegania praw człowieka z ramienia Rady Europy w krajach b. Bloku Sowieckiego

[FOTO: PAP/ EPA]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook