Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rosja wchłonie Ukrainę? Non possumus!

19.02.2014

Noc. Oglądam za pośrednictwem wPolityce.pl wydarzenia w Kijowie. Wnioski są niewesołe. Po pierwsze, przypomina się argumentacja ZSRR z 17 września 1939 r. w sprawie „obrony obywateli” przed polskimi władzami.

Rzekomo niezawisłe zgromadzenia parlamentarne radzieckich republik wzywały do włączenia wschodnich województw niepodległego państwa (choć okupowanego) do terytorium agresora.

Po drugie, dotychczasowe deklaracje ministra Ławrowa ws. sytuacji na Ukrainie są tylko wtedy zasadne jeśli mówi on o ukraińskim ludobójstwie OUN/UPA na wołyńskich Polakach. W innym wypadku argumenty przypominają słowa Mołotowa!

Po trzecie, Ukraińcy mają prawo do samostanowienia. Wtedy jeśli uznają, że armia Petlury wspólnie z Wojskiem Polskim odpierała zakusy dzisiejszych mentalnych dziedziców Lenina i Stalina.

Na koniec. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapomina, że poza ludobójstwem ukraińskich nacjonalistów faktem jest, że Polska udzieliła wsparcia dla obozu antykomunistycznego. Osłabianie polskiego sprzeciwu dla „putinady Ukrainy” przez fetowanie pomnika Bohatera ZSRR w Pieniężnie i brak reakcji polskich władz na nową "rosyjską strefę wpływów" jest  sukcesem postkomunistów w III RP.

Wzywamy USA i Unię Europejską do wspólnej misji stablilizacyjnjej. Jak mówił  w 1920 roku Ignacy Daszyński bez wolnej Ukrainy, nie będzie wolnej Polski.

Władze Rosji w obecnej Polsce mogą bronić nie tylko pomników. Oby z oderwanych terenów Gruzji, Białorusi Łukaszenki i Ukrainy nie odtwarzano w blasku olimpiady nowego ZSRR.

Adam Słomka, przewodniczący KPN-Niezłomni, obserwator przestrzegania praw człowieka z ramienia Rady Europy w krajach b. Bloku Sowieckiego

[FOTO: PAP/ EPA]

Słowa kluczowe:

Putin

,

Rosja Ukraina

Warto poczytać

 1. szymas 27.03.2017

  Szymański: Wybór Tuska ma istotną wadę polityczną

  Wiceminister spraw zagranicznych podkreślił, że przy wyborze szefa Rady Europejskiej jest wiele znaków zapytania.

 2. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 3. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 4. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 5. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 6. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 7. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 8. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook