Jedynie prawda jest ciekawa


Rosiewicz: Przy moich piosenkach płaczą nawet agenci WSI

08.11.2015

„Podejmę się misji rozśpiewania społeczeństwa, które znów „poczuło się Narodem — zapowiada piosenkarz i satyryk Andrzej Rosiewicz w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

W sobotę artysta wystąpił w Warszawie podczas patriotycznego koncertu zatytułowanego „Jesienią wiosna, ta wyborcza, ta radosna”. Według niego „zaskakujący” wynik wyborów prezydenckich i parlamentarnych wymaga właśnie takiego komentarza.

„Pamiętamy przecież, że Bronisław Komorowski miał w pewnym momencie „zagwarantowane” zwycięstwo w sondażach, które dawały mu nawet 60 proc. Tak się jednak nie stało” — mówi Rosiewicz.

Jeden z jego najnowszych utworów nosi tytuł „Ta ostatnia niedziela”. Muzyk wyjaśnia, że jest to piosenka pożegnalna prezydenta Bronisława Komorowskiego.

„Podobno przy tym utworze płaczą nawet agenci WSI” — dodaje Rosiewicz.

Komentując swoją artystyczną działalność stwierdza, że określiłby siebie mianem „narodowego poprawiacza humoru”.

„Teraz natomiast podejmę się misji rozśpiewania społeczeństwa, które znów poczuło się narodem. Chciałbym swoją twórczością i występami sprawić, aby ludzie znów poczuli się prawdziwą wspólnotą, a nie >serialowym tłumem<”— wyjaśnia.

Przypomina, że przez ostatnie lata Polacy byli mamieni przez rządzących wizją zielonej wyspy i złotego wieku, a prawda o sytuacji w kraju była przed nimi ukrywana.

„Nikt nie mówił o ogromnym zadłużeniu naszego kraju, o opresji podatkowej, ekonomicznej, o propagandowych mediach, w których nie ma miejsca dla Rosiewicza, a jest miejsce dla antypolskich i antykatolickich wygłupów Wojewódzkiego. Polacy uwierzyli, że to może się zmienić. Chciałbym sprawić, aby Polacy rozśpiewali się i z uśmiechem patrzyli na zmiany, które się dokonują” — twierdzi artysta.

bzm/lap/Nasz Dziennik

[fot. YouTube]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook