Jedynie prawda jest ciekawa


Romaszewski: W czasie rządów PO kraj się zapada

23.06.2013

"Plusy przeprowadzenia referendum w Warszawie są dla mnie oczywiste"

Stefczyk.info: Jakby pan senator skomentował to co się dzieje w okół burmistrza Ursynowa, burmistrza Guziała, który jest jednym z współorganizatorów akcji przeprowadzenia referendum o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz? Burmistrz Guział został oskarżony przez wojewodę mazowieckiego o łamanie ustawy antykorupcyjnej.

Zbigniew Romaszewski: Ja mogę tylko jedno powiedzieć - tonący brzydko się chwyta, jak mawiał Antoni Słonimski. Zbieżność dat i okoliczności jednoznacznie wskazuje, na chęć utrzymania się w ratuszu za wszelką cenę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła dzisiaj tunel na Wisłostradzie, mówiąc, że to wielki skok cywilizacyjny. Czy to jest swoisty akt desperacji ze strony pani prezydent?

Niewątpliwie tak jest. Myślę, że to referendum - jeżeli nic nie będzie sfałszowane czy nie zdyskfalifikują podpisów, nawet jeżeli nie zostanie zorganizowane - to przynajmniej pozostanie jedna rzecz, że chociaż na ten rok w tej Warszawie zaczną coś robić i się interesować. Zaczną w ogóle myśleć, żeby to miasto funkcjonowało. Plusy z tego referendum są dla mnie oczywiste.

Czy myśli pan senator, że jest to taki pierwszy krok w stronę przerwania dominacji PO?

Bezsprzecznie. Trudno uważać, że ktoś kto przyjdzie po Hannie Gronkiewicz-Waltz w ciągu kilku miesięcy dokona cudów. Należy trochę uporządkować, ale drastycznych zmian w ciągu kilku miesięcy nie będzie. Natomiast jest to faktycznie znacząca porażka Platformy Obywatelskiej. Jest to jakieś potwierdzenie, że w czasie rządów PO kraj się zapada - na każdym odcinku. Nie tylko Warszawa, ale międzyinnymi też Elbląg, w sferze samorządowej. W tym momencie to bardzo wyraźnie widać. Natomiast jeśli chodzi o inne dziedziny życia, to wali się każda: edukacja, służba zdrowia, komunikacja, transport, energetyka. Warszawa to jest jakiś znak, że ludzie mają już tego wszystkiego dosyć, że państwo jednak musi istnieć i działać. Do tego mamy jeszcze wymiar sprawiedliwości, który się cały chwieje. Wydawane są zupełnie nieprawdopodobne wyroki. To się wszystko składa na to, że ludzie mają tego dosyć. Również ta Warszawa, która była, powiedziałbym, bardzo "lemingowata", też ma dosyć. Ludzie już zauważyli, że zbliżamy się do przepaści.

Czy uważa pan senator, że PO będzie robiła wszystko, żeby utrzymać się przy władzy jak najdłużej, uciekając się do różnych sposobów?

Z całą pewnością. Ta władza miała być miła i przyjemna, a stała się kłopotliwa. Jednak byli beneficjenci tej władzy, wystarczy sobie przypomnieć te afery, które przemknęły w międzyczasie w sposób bezkarny, tak jak afera hazardowa czy afera z posłanką "kręcącą lody".

Wywiad nieautoryzowany.

not.mc
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook