Jedynie prawda jest ciekawa


Romaszewski: W czasie rządów PO kraj się zapada

23.06.2013

"Plusy przeprowadzenia referendum w Warszawie są dla mnie oczywiste"

Stefczyk.info: Jakby pan senator skomentował to co się dzieje w okół burmistrza Ursynowa, burmistrza Guziała, który jest jednym z współorganizatorów akcji przeprowadzenia referendum o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz? Burmistrz Guział został oskarżony przez wojewodę mazowieckiego o łamanie ustawy antykorupcyjnej.

Zbigniew Romaszewski: Ja mogę tylko jedno powiedzieć - tonący brzydko się chwyta, jak mawiał Antoni Słonimski. Zbieżność dat i okoliczności jednoznacznie wskazuje, na chęć utrzymania się w ratuszu za wszelką cenę.

Hanna Gronkiewicz-Waltz otworzyła dzisiaj tunel na Wisłostradzie, mówiąc, że to wielki skok cywilizacyjny. Czy to jest swoisty akt desperacji ze strony pani prezydent?

Niewątpliwie tak jest. Myślę, że to referendum - jeżeli nic nie będzie sfałszowane czy nie zdyskfalifikują podpisów, nawet jeżeli nie zostanie zorganizowane - to przynajmniej pozostanie jedna rzecz, że chociaż na ten rok w tej Warszawie zaczną coś robić i się interesować. Zaczną w ogóle myśleć, żeby to miasto funkcjonowało. Plusy z tego referendum są dla mnie oczywiste.

Czy myśli pan senator, że jest to taki pierwszy krok w stronę przerwania dominacji PO?

Bezsprzecznie. Trudno uważać, że ktoś kto przyjdzie po Hannie Gronkiewicz-Waltz w ciągu kilku miesięcy dokona cudów. Należy trochę uporządkować, ale drastycznych zmian w ciągu kilku miesięcy nie będzie. Natomiast jest to faktycznie znacząca porażka Platformy Obywatelskiej. Jest to jakieś potwierdzenie, że w czasie rządów PO kraj się zapada - na każdym odcinku. Nie tylko Warszawa, ale międzyinnymi też Elbląg, w sferze samorządowej. W tym momencie to bardzo wyraźnie widać. Natomiast jeśli chodzi o inne dziedziny życia, to wali się każda: edukacja, służba zdrowia, komunikacja, transport, energetyka. Warszawa to jest jakiś znak, że ludzie mają już tego wszystkiego dosyć, że państwo jednak musi istnieć i działać. Do tego mamy jeszcze wymiar sprawiedliwości, który się cały chwieje. Wydawane są zupełnie nieprawdopodobne wyroki. To się wszystko składa na to, że ludzie mają tego dosyć. Również ta Warszawa, która była, powiedziałbym, bardzo "lemingowata", też ma dosyć. Ludzie już zauważyli, że zbliżamy się do przepaści.

Czy uważa pan senator, że PO będzie robiła wszystko, żeby utrzymać się przy władzy jak najdłużej, uciekając się do różnych sposobów?

Z całą pewnością. Ta władza miała być miła i przyjemna, a stała się kłopotliwa. Jednak byli beneficjenci tej władzy, wystarczy sobie przypomnieć te afery, które przemknęły w międzyczasie w sposób bezkarny, tak jak afera hazardowa czy afera z posłanką "kręcącą lody".

Wywiad nieautoryzowany.

not.mc
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook